Grudzień 2015 to kolejny miesiąc, w którym padł rekord w liczbie złożonych wniosków o rządową dopłatę Mieszkanie dla Młodych. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że środki przeznaczone na dofinansowanie w 2016 roku mogą się wyczerpać już w pierwszych kilku jego miesiącach.

Zainteresowanie programem znacznie wzrosło w ostatnim kwartale ubiegłego roku, gdy weszła nowelizacja ustawy. Program stał się wtedy jeszcze bardziej dostępny (włączenie rynku wtórnego) i prorodzinny (większe ulgi dla rodzin z dziećmi). Eksperci prognozują więc wcześniejsze wyczerpanie puli środków przeznaczonych na dofinansowanie zakupu mieszkań na 2016 rok – być może nastąpi to już w połowie roku. Dlatego też nie ma co czekać z podjęciem decyzji o zakupie mieszkania i spieszyć czym prędzej do biura sprzedaży np. dewelopera EURO STYL w Gdańsku, który w swojej ofercie ma jeszcze spory wybór mieszkań kwalifikujących się do programu MdM.

Osiedle Cytrusowe cieszy się największą popularnością wśród ludzi młodych.

Jedną z inwestycji, w której znajdziemy szeroki wybór mieszkań z możliwością rządowej dopłaty jest już znane, lubiane i rodzinne Osiedle Cytrusowe

 

Dodatkowo trwa promocja na mieszkania, które oddane do użytku zostaną w III kwartale br. 2-pokojowe mieszkanie o powierzchni niespełna 38 m kw. kosztuje teraz tylko 152 890 zł. „Młodzi”, którzy chcieliby jak najszybciej wprowadzić się do nowego lokum, mogą skorzystać z mieszkań już gotowych do odbioru. Najtańsze 2-pokojowe mające 37 m kw. nabędziemy na tym osiedlu za 161 854 zł. Ale nie zapominajmy o programie MdM, ponieważ wszystkie mieszkania z tej inwestycji kwalifikują się do dopłat. Przykładowo na Osiedlu Cytrusowym singiel po uwzględnieniu dopłaty MdM (15 565 zł) będzie potrzebował już tylko 136 000 złotych kredytu, aby kupić 2-pokojowe mieszkanie.

Zaraz przy Osiedlu Cytrusowym, znajduje się kolejna inwestycja EURO STYL o nazwie – Nowy Horyzont. Wszystkie mieszkania tego osiedla również kwalifikują się do programu Mieszkanie dla Młodych i wszystkie są już gotowe do odbioru.Mieszkanie 2-pokojowe kupimy za 162 603 zł, a 3-pokojowe - za 204 469 zł. Jednak po uwzględnieniu dopłaty(w wysokości 43 565 zł), rodzina z dwójką dzieci będzie potrzebować jedynie 161 000 złotych, by cieszyć się 3-pokojowym mieszkaniem na terenie prorodzinnego osiedla, jakim jest Nowy Horyzont.

 

Osiedle Nowy Horyzont dzięki bardzo bogatemu zapleczu usługowo-handlowemu jest swego rodzaju małym miasteczkiem, które na co dzień zapewnia mieszkańcom komfort i wygodę.

W 3-piętrowych budynkach Nowego Horyzontu znajdują się windy i hale garażowe.


Na terenie osiedla znajduje się przedszkole, szkoła języków obcych, urząd pocztowy, gabinety lekarskie, salony fryzjersko-kosmetyczne, kwiaciarnia, apteka, sklep z artykułami dziecięcymi i szkolnymi, sklep zoologiczny oraz myjnia samochodowa. Mieszkańcy mogą również wybrać się do restauracji – do wyboru mają kuchnię europejską oraz japońską z bogatą ofertą sushi. Osoby, które cenią sobie aktywność fizyczną również bez problemu znajdą coś dla siebie – na terenie Nowego Horyzontu znajduje się duże centrum fitness, gabinet masażu i fizjoterapii, korty tenisowe, a od niedawna również wielofunkcyjne boisko,na którym można pograć w piłkę nożną, koszykówkę czy piłkę ręczną. Ze sportowych aktywności mogą korzystać również najmłodsi mieszkańcy osiedla – poza terenami rekreacyjnymi(boisko, place zabaw), mogą uczęszczać do szkółki gry w tenisa ziemnego bądź squasha. Nowoczesne klatki do gry w ten coraz bardziej popularny sport, znajdują się na Osiedlu Cytrusowym – zaraz obok Nowego Horyzontu.

Aktualnie w ofercie sprzedaży Osiedla Cytrusowego znajdziemy 2- i 3-pokojowe mieszkania o powierzchni od 35 do 54 m kw. Cena metra kw. rozpoczyna się od 4 185 zł. Mieszkania na tym osiedlu kosztują od 152 890 zł do 237 315 zł. Natomiast mieszkanie na osiedlu Nowy Horyzont to koszt od 162 603 do 282 931 zł.