Duża, przestrzenna i funkcjonalna kuchnia otwarta na salon – o tym marzy chyba każda prawdziwa nowoczesna gospodyni. W takim miejscu jednocześnie można przygotowywać smaczny posiłek dla gości, jednocześnie z nimi rozmawiając. Aranżacja takiego pomieszczenia wcale nie jest skomplikowana, wystarczy zadbać tylko o prawidłowe ustawienie mebli. Jak to wygląda? Zaraz wszystkiego się dowiesz.

Nowoczesne i praktyczne rozwiązanie

Kuchnia połączona z salonem – takie połączenie coraz częściej gości w naszych mieszkaniach i domach. Nie ma w tym nic dziwnego, cenimy sobie praktyczne oraz wielofunkcyjne rozwiązania więc czemu by tego nie wykorzystać podczas urządzania tych dwóch pomieszczeń.
Dzisiaj przedstawimy Ci dwie propozycje na urządzenie kuchni otwartej na salon. Spójrz na załączone fotografie, choć oba pomieszczenia pełnią te same funkcje i tak samo zachwycają swoim stylowym wyglądem to sposób ich zaaranżowania znacznie różni się od siebie. Teraz pokrótce omówimy każdą z nich.

Cechy charakterystyczne

Jak już zdążyłaś pewnie zauważyć oba pomieszczenia są duże i przestronne, w jedynym z nich została wydzielona dodatkowa strefa przeznaczona na rodzinne spożywanie posiłków – jadalnia. I to właśnie od omawiania tego zdjęcia zaczniemy. Jest to najbardziej popularny sposób na połączenie kuchni z salonem, która jest jednocześnie w subtelny sposób od niego oddzielona. W tym celu projektant pokusił się o montaż aneksu kuchennego popularnie nazywanego wyspą kuchenną. O tym jak wiele zalet płynie z takiego sposobu urządzenia kuchni pisaliśmy w artykule pt.”Wizualizacja kuchni dla dużej rodziny” – jeżeli jeszcze go nie przeczytałeś to gorąco zachęcamy Cię do zapoznania się z jego ciekawą treścią.

Wracając do naszego projektu – zwróć uwagę, że jedno ogromne pomieszczenie zostało podzielone na trzy niezwykle funkcjonalne i wizualnie bardzo efektowne strefy. Kuchnię, jadalnie oraz pokój dzienny. Czyli miejsce do przygotowywania posiłków, spożywania ich oraz do późniejszego odpoczynku i relaksu. Aneks kuchenny dodatkowo wyposażony został w mini barek pod którymi znajdują się wygodne, wysokie krzesła tzw. hokery.
Zwróć uwagę na ustawienie aneksu kuchennego – osoba, która np. kroi na nim warzywa twarzą skierowana jest na salon, przez co ma stały kontakt ze swoją rodziną lub znajomymi – nie stoi do nich plecami i nie patrzy w ścianę. Dookoła wyspy pozostawiono odpowiednią ilość miejsca tak aby można było swobodnie przemieszczać się pomiędzy wydzielonymi strefami. Naprzeciwko wyspy ulokowany został rozkładany stół z krzesłami – prosty i minimalistyczny. Nieco dalej mniej więcej na tym samym poziomie została wydzielona strefa pokoju dziennego wyposażona w duże wygodne kanapy, fotele oraz stolik kawowy.
Strefa w której znajduje się kuchnia została tak zaaranżowana aby ułatwić właścicielom pracę w niej. Zabudowa jest wysoka a ciągłość blatów nie przerwana, sprzęty RTV ustawione zostały na końcu i na początku ciągu.
Dzięki temu, że przeważają tutaj jasne odcienie z kontrastowymi ciemnymi kolorami pomieszczenie wydaję się być niezwykle przestronne a jednocześnie nie zanika.
Całość zaaranżowana została w sposób nowoczesny, delikatnie minimalistyczny – nie ma tam nic ponad program, co stałoby bezużytecznie i tylko ładnie wyglądało.

Idealna nowoczesna kuchnia

Drugi projekt przedstawia natomiast typowo nowoczesną kuchnię idealną dla młodych osób, która wyraźnie oddzielona została od pokoju dziennego. Tutaj architekt zrezygnował z jadalni na rzecz znacznie przestronniejszego salonu. Kuchnia jest w tym wypadku w klasycznym kształcie litery “L”, ciemna zabudowa idealnie współgra z jasnymi ścianami oraz blatami. Tutaj tak jak poprzednio architekt wykorzystał cały jej potencjał. Zamiast aneksu, dostrzec możemy klasyczny barek wykonany ze ścianki działowej. Blat barku również jest w ciemnym kolorze, przez co można odnieść wrażenie, że jest on przedłużonym blatem ciągu kuchennego.
Przy barku od strony salonu standardowo znajdują się wysokie barowe krzesła. Godne uwagi jest zastosowanie prostego oświetlenia, które zamontowane zostało w dwóch rzędach bezpośrednio nad blatem barku. Pokój dzienny jest natomiast bardzo przestronny i pojemny, oprócz dużej sofy i szklanego stolika nie znajduje się w nim nic innego. Prawdopodobnie to celowy zabieg architekta – być może jego klient w tym wypadku w dalszym ciągu rozważa stworzenie niewielkiej jadalni lub dokupienie dodatkowego wyposażenia. Nie mniej jednak wolnego miejsca jest pod dostatkiem. W tym projekcie bardziej zaszalano z dekoracjami, główna ściana została przepięknie i praktycznie udekorowana. Wzorzysta tapeta, kolorowy obraz i designerska konstrukcja z półek dodają wnętrzu osobliwego charakteru.

Kuchnię z salonem można urządzić na kilka sposobów, może to być jedno wspólne pomieszczenie lub wręcz przeciwnie – dyskretnie oddzielone od siebie. Sposobów na aranżację, która zagwarantuje nie tylko stylowy wygląd ale zadba również o funkcjonalność jest całe mnóstwo. My podaliśmy Ci tylko dwa z tysiąca przykładów, jeżeli masz czas, zajrzyj do internetu i zainspiruj się, a potem zacznij działać i spełniać swoje marzenia o idealnie urządzonych wnętrzach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here