markiza

Dobra ochrona przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, hałasem oraz gorącem – właśnie to zapewnią Ci markizy. Jednak w pełni skorzystasz ich potencjału dopiero wtedy, gdy założysz je w odpowiednim miejscu. Dlatego podpowiadamy Ci, gdzie dokładnie warto zamontować markizy.

4 miejsca, gdzie przydadzą Ci się markizy

Balkon lub taras

Szukasz skutecznej ochrony nie tylko przed słońcem, ale też przed deszczem? Zatem postaw na markizy, które szczególnie dobrze sprawdzają się na balkonie lub tarasie. Wystarczy, że zamontujesz je do ściany budynku, a będziesz mógł cieszyć się chwilą relaksu na świeżym powietrzu bez względu na pogodę. Jednocześnie zyskasz dodatkową ochronę dla budynku. W końcu wystarczy, że w trakcie najwyższych temperatur rozwiniesz markizę, a w pomieszczeniu spadnie nieco temperatura. Zwróć również uwagę na to, że markizę balkonową możesz zamontować nawet w bloku czy w apartamentowcu, co dodatkowo zapewni Ci sporą prywatność. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się modele pionowe, poziome lub inne, które znajdziesz na stronie markizy.pl.

Okna, znajdujące się przy ulicy

Nie przepadasz za firanami, a jednocześnie chcesz zyskać większą prywatność w mieszkaniu, znajdującym się na parterze lub przy ulicy? W takim przypadku markizy to dobre rozwiązanie, ponieważ odgradzają Cię od przechodniów. Jednocześnie nie musisz obawiać się tego, że w pomieszczeniu będzie ciemno, bo materiał zatrzymuje gorąca, ale również przepuszcza światło. W ten sposób nie będziesz miał wrażenie, że niepożądane osoby zaglądają Ci do domu. Oprócz tego zmniejszysz też poziom hałasu z ulicy, co wprowadzi większy spokój w pomieszczeniu.

Okna po zachodniej stronie

Choć pomieszczenia po zachodniej stronie są bardzo pożądane, bo pozwalają wykorzystać naturalne ogrzewanie, to jednak latem może być w nich zbyt gorąco. Dlatego to właśnie w takim pokoju powinieneś zamontować markizę. Dzięki temu ograniczysz promienie słoneczne, przedostające się do budynku, co latem na pewno zwiększy Twój komfort. Zauważ, że takie rozwiązanie jest bardzo często wykorzystywane w krajach śródziemnomorskich, gdzie stosowane są markizy lub okiennice.

Ogród zimowy

Pomieszczenie otoczone przez okna może się bardzo szybko nagrzać. Właśnie z tego powodu w ogrodach zimowych powinieneś zamontować markizy, które ograniczą dopływ ciepłych promieni słonecznych. Wtedy będziesz mógł z przyjemnością korzystać z tej przestrzeni przez cały rok – nawet w trakcie naprawdę gorącego lata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here