środa, Czerwiec 23, 2021

Kompresory olejowe – kilka porad dla planujących zakup

0
tlokowe

Kompresory to urządzenia sprężające powietrze. Wykorzystywane są w wielu sytuacjach – zarówno w czasie wykonywania różnego typu przydomowych prac, jak i w pracy przedsiębiorstw budowlanych, remontowych i wielu innych. Wybór kompresora powinien zostać dokładnie przemyślany, tym bardziej, że urządzeń tych używamy do wykonywania konkretnych, zamierzonych czynności. Poniżej podpowiemy – jak wybrać kompresor, na jakie cechy zwrócić uwagę oraz w jaki kompresor warto się zaopatrzyć.

Kompresory olejowe – przeznaczenie, zastosowanie, najważniejsze funkcje

Kompresory olejowe są pomocne w wykonywaniu różnych prac. Ich zadaniem jest sprężanie powietrza, które będzie zasilało pracę innych urządzeń, podłączanych do kompresora. Najczęściej są to pistolety malarskie, podnośniki, szlifierki, wiertarki, a także wiele innych. Niemal wszystkie urządzenia pracujące pod wyznaczonym ciśnieniem mogą zostać podłączone do kompresora.

Kompresory olejowe należą do najchętniej wybieranych. Są zdecydowanie bardziej żywotne, niż ich bez-olejowe odpowiedniki. Olej pełni niezwykle ważną funkcję w czasie pracy urządzenia – pokrywa powierzchnię pompy, redukując oddziaływania fizyczne oraz wspomagając konserwację materiałów.

Olej stosowanych w kompresorach olejowych możesz z łatwością nabyć w sklepie narzędziowym. Najczęściej, producenci zalecają, by wymieniać olej na nowy po 500 pełnych godzinach pracy urządzenia.

Kompresory praktyczne i wydajne – oraz jak je odnaleźć

W wyborze kompresora najlepiej kierować się jego przeznaczeniem, a dokładnie – zakresem prac, które za jego pomocą zamierzasz wykonać. Pod tym względem, warto zwrócić uwagę na wydajność poszczególnych kompresorów. Oznacza ona – ile litrów powietrza zostanie wtłoczone w ciągu minuty pracy urządzenia.

Jeśli zamierzam podłączyć do kompresora szlifierkę, wówczas powinien on pracować z wydajnością przynajmniej 120 litrów na minutę. Dla zasilania piaskarki, konieczna będzie wydajność rzędu 200-450 litrów na minutę. Szczególnie warte polecenia są pod tym względem kompresory Schneider, dedykowane do wykonywania rozmaitych prac warsztatowych, garażowych oraz naprawczych.

Rozmiar zbiornika to kolejna ważna sprawa. Zależy on od częstotliwości użytkowania urządzenia oraz jego przeznaczenia. Im większy zbiornik, tym dłużej będzie pracował i rzadziej będziemy musieli urządzać przerwy. Przykładowo – kompresory wykorzystywane do malowania powinny posiadać zbiornik rzędu przynajmniej 200 lub nawet 300 litrów. Mniejsze kompresory będą się zbyt szybko opróżniać.

Maksymalne ciśnienie to parametr istotny dla osób, które zamierzają podłączyć do kompresora urządzenia pneumatyczne. Większość dostępnych w polskich sklepach narzędzi pracuje w zakresie 2 lub 3, do nawet 10 barów.

Jaka kosiarka sprawdzi się w ogrodzie?

0
kosiarka

Trawa w ogrodzie szybko odrasta, a w niej mogą pojawić się np. kleszcze. Dlatego kosiarka spalinowa przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Czym różni się od kosiarki przewodowej? Przede wszystkim jest mniej awaryjna i dotrze nawet tam, gdzie kosiarka elektryczna nie daje rady. Z jej pomocą usunąć można trawy ze szczelin między budynkami lub drzewami, większe rośliny oraz chwasty. Idealnie sprawdzi się także na pochyłym terenie z licznymi nierównościami.

Kosa na ropę do trudno dostępnych miejsc

Przewaga kosy spalinowej nad elektryczną widoczna jest zwłaszcza na trudnym terenie. Klasyczne, proste działki i niewielkie ogródki przy budynkach mogą być koszone sprzętem elektrycznym, z kablem. Jednak na większych obszarach, w gospodarstwach rolnych lub na działkach o zróżnicowanych wysokościach, lepiej funkcjonuje kosiarka spalinowa, na przykład https://abexil.pl/pol_m_DLA-DOMU-i-OGRODU_Kosiarki_Spalinowe-173.html. Wyposażona jest w specjalny zbiornik na paliwo i dzięki temu nie wymaga podłączenia do prądu. Wybór podkaszarek jest na tyle duży, że każdy może dopasować jej rozmiar i moc do własnych, indywidualnych potrzeb. Na obszarach poza miastem można spodziewać się nierówności terenu, zakamarków z chwastami i szczelin, w których taka kosa benzynowa lub na ropę sprawdzi się doskonale.

Jak dobrać moc podkaszarki?

Przed kupnem kosy lub podkaszarki warto zastanowić się nad tym, jakie prace przeważają w ogrodzie. Jeśli sprzęt potrzebny jest jako uzupełnienie pracy z kosiarką elektryczną, wówczas wystarczy niewielka moc. Nawet najzwyklejsza kosiarka spalinowa poradzi sobie z chwastami, grubymi pnączami, niewielkimi kępkami zarośli. Dodatkowo przyda się doraźnie, zamiast wyciągać kabel i przedłużacz. Również na działkach rekreacyjnych, poza miastem lub na obrzeżach metropolii, warto kosić kosą na benzynę lub ropę. To praktyczny sprzęt, który zmieści się nawet w bagażniku samochodowym. Mobilna kosa mniejszej mocy sprawdzi się na pewno na działkach rekreacyjnych.

Mobilna kosiarka na działkę rekreacyjną

Coraz więcej osób mieszkających w miastach dzierżawi działki rekreacyjne. To kawałek ziemi i wspaniały azyl od zgiełku miasta. Podstawą dbania o działkę jest koszenie trawy. W tym celu warto zakupić kosę spalinową lub podkaszarkę o mniejszej mocy. To mobilny sprzęt, który przez lata pomoże dbać o ładny ogródek. Niewysoki koszt i dobra jakość sprawiają, że to idealne rozwiązanie dla wszystkich działkowiczów i wielbicieli przyrody. Plusem takiej kosy jest jej niewielki rozmiar. Kosić zatem mogą zarówno panie, jak i panowie oraz seniorzy. Prosta obsługa nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Narożnik z półką – detal dający tak wiele

0
Narożnik z półką

Przygotowując aranżację salonu, musisz myśleć jednocześnie o jej ogólnym wyglądzie, jak i o jej praktyczności. W tym dużym domowym pomieszczeniu na pewno będziesz spędzać mnóstwo czasu z całą rodziną. Zazwyczaj będzie to czas przeznaczony na rozrywki i odpoczynek, czyli czynności, które wręcz wymagają stworzenia komfortowej i użytecznej strefy relaksu.

Czym blachodachówka Murano wyróżnia się spośród innych rodzajów pokrycia dachowego?

0
blachodachówka Murano

Wyborem elementów wykończeniowych domów jednorodzinnych często kieruje przywiązanie do tradycji. Dawniej w polskim budownictwie przeważały pokrycia dachowe z czerwonej dachówki ceglanej. Wygląda to efektownie, ale ta dachówka nie zawsze wytrzymuje próbę czasu. Z powodzeniem może ją zastąpić blachodachówka Murano produkowana według nowoczesnych technologii, gwarantujących wytrzymałość przez długie lata. Może być między innymi w kolorze ceglastym, przypominającym z wyglądu tradycyjne pokrycie.

Gwarancja jakości i trwałości

Nie bez powodu blachodachówka Murano otrzymała dwukrotnie złoty medal na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury. To bardzo prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane producentom materiałów budowlanych, wytwarzanych z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Doceniono jej modułową konstrukcję wpływającą na łatwość montażu, nowatorską strukturę powłoki oraz trwałość użytkowania sięgającą nawet od 30 do 50 lat. Ten znakomity patent na dach przyniósł też blachodachówce Murano sporą popularność wśród inwestorów budowlanych.

Walory wizualne i konstrukcyjne

Tafla blachodachówki Murano składa się z pięciu płaskich powierzchni i sześciu wypukłych fal. Fabrycznie wykonane otwory i miseczki montażowe umożliwiają szybkie i bezproblemowe zamocowanie poszczególnych elementów pokrycia. Ekipa dekarska może skrócić czas robót poprzez prowadzenie prac jednocześnie na kilku połaciach dachu. Po wykonaniu całości pokrycia można jeszcze wykonać ostateczną korektę. Łączenia blachodachówek Murano są niewidoczne dzięki poprzecznym przetłoczeniom, które również wpływają na usztywnienie arkusza. Prace wykończeniowe przy instalowaniu blachodachówki modułowej finalizowane są założeniem na kalenicy i narożach oryginalnych gąsiorów, pokrywających szczytowe krawędzie połaci. Całość wygląda bardzo efektownie. Blachodachówka Murano jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, z wyborem powłoki matowej albo satynowej.

Zalety w użytkowaniu

Produkt jest wykonany z wysokogatunkowej blachy stalowej. Powłoka jest odporna na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Podwinięcie dolnej krawędzi arkusza ułatwia spływanie wody, co zapobiega jej zaleganiu na dachu. Płaskie blachodachówki są o wiele lżejsze niż ceramiczne i cementowe. Tym samym mniej obciążona jest więźba dachowa, co stwarza możliwość pokrycia dachu o mniej solidnej konstrukcji wewnętrznej. Dlatego dystrybutorzy polecają blachodachówkę Murano do wykonywania nowych materiałooszczędnych budowli, jak też do pokrywania dachów w już istniejących, a nawet starych budynkach drewnianych.

Klimatyzator przenośny do Twojego domu

Szukasz profesjonalnego sprzętu, który schłodzi, ogrzeje, a może osuszy pomieszczenie? Wbrew pozorom nie musisz kupować do tego celu kilku urządzeń – niewielki klimatyzator FRAL SUPER COOL FSC14.2 łączy w sobie wszystkie wymienione funkcje!

Wydajność przenośnego klimatyzatora FRAL jest porównywalna do kosztowniejszych urządzeń typu Split, dzięki czemu stanowi dla nich doskonałą alternatywę. Ponadto urządzenie FRAL można wykorzystać do osuszania zalanych pomieszczeń, bez konieczności ich jednoczesnego wychładzania.

Jak to działa?

klimatyzator fral

Działanie klimatyzatora przenośnego opiera się na odprowadzaniu gorącego powietrza na zewnątrz za pomocą rury. Zwiększenie jego efektywności jest możliwe przy wykorzystaniu dodatkowego adaptora i instalację systemu dwururowego – w tym wariancie skuteczność pracy klimatyzatora może podnieść się aż o 60%. Ze względu na odporność na niskie, wysokie temperatury (od 5 do nawet 45°C) oraz na opady atmosferyczne, urządzenie może być zamontowane zarówno wewnątrz, jak i na dworzu lub balkonie. Przedłużenie rury do pięciu metrów pozwala na swobodne ulokowanie urządzenia w pomieszczeniu, a wbudowane kółka ułatwiają jego przesuwanie.

Doceń swój spokój

Głośność to jedna z ważniejszych w kwestii w wyborze klimatyzatora do pomieszczeń mieszkalnych. Utrzymanie odpowiedniej temperatury nie powinno odbywać się kosztem ciszy oraz niezakłóconego odpoczynku. FRAL SUPER COOL FSC14.2 generuje dźwięk na poziomie 48 dB, który jest porównywalny do głośności pracy lodówki. Zamontowanie klimatyzatora na zewnątrz dodatkowo gwarantuje praktycznie bezgłośną pracę.

Bez pozwoleń i opinii specjalistów

klimatyzator przenosny

Jeśli zamieszkujesz zabudowę wielorodzinną lub chcesz wyposażyć w klimatyzację biuro, nie musisz przejmować się koniecznością zgłaszania montażu urządzenia do spółdzielni bądź administracji budynku. Czasami nawet okazuje się, że montaż tradycyjnej klimatyzacji nie jest w ogóle możliwy. W tej sytuacji klimatyzator przenośny stanowi idealne rozwiązanie problemu. Instalacja tego typu urządzenia nie wymaga ingerencji w elewację nieruchomości, a więc uzyskanie pozwolenia nie jest w tym przypadku obowiązkowe.

Łatwość w obsłudze

Klimatyzator wyposażony jest w zdalny pilot oraz moduł do sterowania za pomocą sieci Wi-Fi. Możesz dostosować działanie urządzenia do swoich potrzeb z każdego miejsca w domu lub biura – funkcja jest tym bardziej przydatna, gdy klimatyzator znajduje się na zewnątrz pomieszczenia.

Tekst powstał przy współpracy z firmą Unilux.

Okna drewniane, PVC czy aluminiowe – które są najlepsze?

0
okna

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie zastanawiał się nad tym, z jakiego materiału wybrać okno, ponieważ dostępne były tylko okna drewniane. W tej chwili sytuacja jest zupełnie inna, a każdy potencjalny klient staje przed wyzwaniem, na jakie okna się zdecydować, ponieważ może wybierać pomiędzy oknami drewnianymi, PVC oraz aluminiowymi. Które z nich są najlepsze? W tym krótkim poradniku podpowiadamy, jak wybrać najlepsze okna do mieszkania lub domu.

Dlaczego warto stawiać na profesjonalne środki czystości?

fugi

Cenisz w domu porządek? Przykładasz dużą uwagę do czystości i higieny? Z pewnością zastanawiasz się, jakie środki do czystości wybrać, aby sprzątanie stało się jeszcze łatwiejsze. Wbrew pozorom produkty, których używamy podczas domowych porządków, mają duże znaczenie. Potrafią uprzyjemnić niezbędne prace lub wręcz przeciwnie – sprawić, że staną się dla nas prawdziwym koszmarem.

Jakie środki czystości wybrać?

W eleganckich hotelach, galeriach handlowych czy restauracjach zawsze utrzymywany jest wyjątkowo wysoki standard czystości. Jest to zasługa nie tylko doświadczonego personelu sprzątającego, ale też środków, które są używane. Branża gastronomiczna czy hotelarska stawiają na profesjonalne środki do czystości. Dlaczego? Przede wszystkim są one mocniej skoncentrowane, dzięki czemu nie tylko działają skutecznie, ale są o wiele bardziej wydajne. Najczęściej w ogólnym rozrachunku wychodzą taniej niż produkty kupowane w supermarketach. Dostępne są w większych opakowaniach, co pomaga zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas – nie musimy tak często udawać się do sklepu po płyn do mycia naczyń lub podłóg, który kończy się w najmniej oczekiwanym momencie. Czy jednak większe opakowania nie są mniej poręczne? Nie, jeżeli tylko przelejemy je do mniejszych pojemniczków. Stworzymy w ten sposób swój własny składzik z profesjonalnymi środkami czystości, które będziemy mogli uzupełnić w każdym momencie. Brzmi praktycznie, prawda?

Czym profesjonalne środki czystości różnią się od tych marketowych?

Czym jeszcze różnią się profesjonalne środki czyszczące od tych, które znajdziemy w każdym markecie? Bez wątpienia również jakością. Przez to, że mają one specjalne przeznaczenie, wyróżniają się starannie skomponowaną formułą – już niewielka ilość takiego preparatu pozwala rozprawić sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Osiągamy więc taki sam – a nawet lepszy efekt – w krótkim czasie oraz mniejszym nakładem pracy. Osoby pracujące w branży czystości nie mogą sobie pozwolić na wielogodzinne odmaczanie palników w kuchence lub szorowanie i czyszczenie piekarników. Do usuwania przypaleń wybierają oni preparaty o skutecznym i szybkim działaniu – czyli te, z linii profesjonalnej. Różnią się one jeszcze jednym czynnikiem – nie mają chemicznego, agresywnego zapachu. Roztaczają po sobie subtelny aromat, który wzmacnia wrażenie czystości.

Sięganie po profesjonalne środki czystości oznacza wiec oszczędność czas oraz łatwiejsze i szybsze usuwanie zabrudzeń. Z pewnością warto je wypróbować!

Praca Olsztyn – jakich zawodów szukać?

Praca Olsztyn

Wchodzimy w okres wakacyjny, więc wielu studentów poszukuje pracy. W jakich zawodach szukać zatrudnienia, aby dorobić na wymarzone wakacje, lub na inne zachcianki, bądź koszty życia w nowym dla siebie mieście? Jeśli chodzi o pracę Olsztyn ma sporo do zaoferowania w budownictwie, logistyce oraz sprzedaży i to w tych kierunkach najlepiej poszukiwać zatrudnienia.

Praca Olsztyn – jak szukać?

Poszukiwania pracy nigdy nie należą do prostych. Na szczęście w internecie można znaleźć strony, które pokazują dostępną pracę w Olsztynie. Tam można porównać oferty, rodzaje umów, zakresy godzinowe i inne potrzebne informacje. Dzięki internetowi znalezienie pracy jest łatwiejsze niż kiedykolwiek! Urzędy Pracy, czy ogłoszenia w gazetach oraz innych mediach tradycyjnych to przeszłość i nie zbliżą się szczegółowością i dostępnością do tego co znajdziemy w nowoczesnych mediach. Co ma do zaoferowania nam Olsztyn? Praca w branży budowlanej, inżynieryjnej, sporo ogłoszeń mówi także o programowaniu, więc osoby obeznane w tej kwestii świetnie sobie poradzą. Rekrutacja prowadzona jest także w administracji publicznej. Poradzą sobie również osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, gdyż liczba ogłoszeń dla nich również wygląda imponująco,

Praca Olsztyn – główne problemy

Życie ma to do siebie, że nie wszystko idzie tak, jak byśmy to sobie zaplanowali. Podobnie jest podczas szukania pracy. Bardzo często możemy utknąć w martwym punkcie, pomimo wysłania wielu CV. Kluczowe wtedy jest to, aby się nie poddawać i wciąż poszukiwać interesujących ofert. Dobrym pomysłem może być poczynienie kilku zmian w swoim CV, aby uczynić je bardziej atrakcyjnym dla przyszłego pracodawcy. Warto się także zainteresować dodatkowymi kursami, każdy certyfikat może mieć wartość na rynku pracy i osoby o szerokich kompetencjach mają znacznie mniej problemów w znalezieniu zatrudnienia. Może warto zainteresować się także poszerzeniem swoich umiejętności językowych? Wiele firm szuka poliglotów, gdyż każdy język to duża wartość dodana dla chcącej dynamicznie się rozwijać spółki. Kolejnym problemem może być umowa, warto przeczytać ją dokładnie, aby zobaczyć, czy nie ma w niej ukrytych zapisów, które mogą oznaczać kary, obniżenie pensji, czy też zabranie premii. Na szczęście, jeśli chodzi o pracę Olsztyn to na tyle duży rynek, że nawet pomimo natrafienia na takie sytuacje jak te wyżej opisane, to każdemu w końcu uda się znaleźć odpowiednie stanowisko, które zapewni spokój umożliwi dalsze studiowanie w stolicy Warmii i Mazur.

Na co zwracać uwagę przy wyborze stołu warsztatowego?

zakup stołu warsztatowego

Stół warsztatowy doskonale sprawdza się zarówno w garażu, jak i na stanowisku pracy. Jednak najważniejsze jest to, aby wybrać taki model, który ułatwi nam pracę i zwiększy naszą efektywność. Przekonaj się, na co warto zwracać uwagę podczas kupowania stołu warsztatowego.

Wybierz odpowiedni rodzaj stołu warsztatowego

Szeroki wybór tych produktów sprawia, że znalezienie konkretnego modeli wcale nie jest takie proste. W pierwszej kolejności warto jednak zwracać uwagę przede wszystkim na to, jakie ma on mieć przeznaczenie. Najpopularniejsze stoły warsztatowe to modele:

  • zaciskowe,
  • stolarskie,
  • składane.

Oczywiście powinieneś wybrać taki model, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Zwróć uwagę na wymiary stołu

Jeszcze przed dokonaniem zakupu stołu warsztatowego dokonaj pomiarów dostępnej przestrzeni. Szczególnie zwróć uwagę na wielkości blatu, czyli na obszar roboczy. Niech on będzie dopasowany w taki sposób, żeby praca przy nim była wygodna i efektywna.

Dobrym rozwiązaniem są też modele, przy których można regulować wysokość blatu. W ten sposób niezależnie od Twojego wzrostu zyskasz pełen komfort podczas pracy czy nawet w trakcie drobnych napraw. Optymalna wysokość wynosi ok. 80-90 cm, dzięki czemu możesz bez problemu pracować na stojąco i być bardziej mobilnym.

Wykonanie stołu

Następnie przeanalizuj także, z czego został wykonany mebel. Do wyboru będziesz miał drewno, płyty meblowe lub też znacznie bardziej solidne rozwiązanie, czyli metal. Podczas wybierania konkretnego produktu zastanów się po prostu, do czego chcesz go wykorzystywać. Przy amatorskim używaniu jakość nie będzie aż tak ważna, więc i cena może być niższa. Jednak, kiedy chcesz regularnie pracować przy swoim stole warsztatowym lub cieszyć się jego funkcjonalnością przez wiele lat, to wybierz metalowy model i to koniecznie z metalowym blatem.

Najbardziej opłaca Ci się wybrać stabilny, wytrzymały i odporny na działania mechaniczne i obciążenia stół.

Dodatkowe funkcje

Dobrym pomysłem będzie stół, który pozwoli zadbać Ci o porządek. Zatem zwróć uwagę czy posiada on specjalny pionowy blat z haczykami, gdzie można powiesić różne narzędzia. Do tego szuflady czy inne pojemniki będą strzałem w dziesiątkę, gdyż pozwolą na przechowywanie śrubek, gwoździ i drobnej elektroniki, co później znacznie przyspieszy pracę.

Często stoły warsztatowe mają dodatkowo zamontowane oświetlenie nad blatem, dzięki czemu możesz pracować po zmroku lub też zyskujesz jeszcze lepszą widoczność w trakcie pracy.

Taras ogrodowy jak z bajki – stwórz piękny wystrój samodzielnie!

Zestaw mebli ogrodowych

Taras ogrodowy to miejsce, w którym spędzamy latem zdecydowanie najwięcej czasu. Rodzinne grille, wieczorne spotkania ze znajomymi czy poranna kawa o wschodzie słońca. Piękna wakacyjna pogoda wręcz zaprasza do wyjścia na świeże powietrze. Zestaw mebli ogrodowych to podstawa w aranżacji tarasu, jednak to nie koniec dekoracyjnej przygody!

Urządzanie tarasu – jak zacząć?

Wiele osób sądzi, że urządzanie tarasu wymaga pomocy profesjonalisty. Nic bardziej mylnego! Wystarczy dobry plan działania i odrobina pomysłowości, aby stworzyć wystrój jak z bajki. Pierwszym krokiem będzie oczywiście wybór odpowiedniego zestawu mebli ogrodowych. Warto mieć na uwadze wielkość rodziny, a także cel, do jakiego ma on służyć. Możesz zdecydować się na komplet wypoczynkowy imitujący wystrój salonu lub stół i krzesła rodem z jadalni. To od Ciebie zależy, jaką funkcję będzie pełnił Twój taras. Zestaw mebli ogrodowych to zakup na lata, dlatego warto dobrze przemyśleć jego wybór.

Motyw przewodni

Aby całość stworzyła spójną kompozycję, postaw na jedną kolorystykę. Zbyt wiele barw w jednym miejscu z reguły nie prezentuje się zbyt estetycznie. Zestaw mebli ogrodowych dobierz do zewnętrznego odcienia elewacji budynku. Warto postawić na kontrast! Jeżeli Twój dom jest w jasnym kolorze, wybierz komplet czarny lub szary. Wówczas nadasz swojej aranżacji nieco charakteru i wyrazistości. Najlepiej jest jednak decydować się na klasyczną kolorystykę.

Diabeł tkwi w szczegółach

Jeżeli już posiadasz zestaw mebli ogrodowych, to czas na dodatki! Taras powinien obfitować w różnorodną roślinność. Wówczas stwarza wrażenie przytulnego, rodzinnego miejsca. Wybierz swoje ulubione kwiaty, a do nich odpowiednie doniczki lub osłonki. Tu z kolei można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Do stonowanego, klasycznego zestawu mebli ogrodowych możesz dobrać najróżniejsze dodatki w dowolnych odcieniach i wzorach. Daj się ponieść wyobraźni!

Ostatnie szlify

Jeżeli Twój budżet pozwala na dobór różnorodnych akcesoriów, to warto zdecydować się na pewne niepozorne elementy, które odmienią Twój taras o 180 stopni. Pierwszym z nich jest oczywiście piec ogrodowy. Letnie wieczory bywają dość chłodne, dlatego warto mieć taki gadżet. Dodaje on także późnym spotkaniom niepowtarzalnego klimatu! Zestaw mebli ogrodowych możesz wzbogacić o wiszące krzesła, które uwielbiają nie tylko najmłodsi domownicy, ale także ci nieco starsi. Przydatna może okazać się także pojemna skrzynia na kocyki, efektowne lampiony oraz świetliste girlandy.

ZOBACZ TEŻ