czwartek, Luty 25, 2021

Szeregówki Radomierzyce. Pod Wrocławiem rośnie osiedle dla oszczędnych!

0
Szeregówki Radomierzyce

Jak jest w mieście zimą? Szaro, buro, ponuro. Co zmienia się latem? Bynajmniej nie kolorystyka. Co prawda nieliczne drzewa uparcie wyrastające z wszechobecnego betonu dodają miejskim murom odrobiny uroku. Nie wpływają jednak na upał, który zachęca do ucieczki w bardziej zieloną okolicę.

Nic dziwnego, że mieszkańcy Wrocławia coraz chętniej rozglądają się za nieruchomościami poza jego granicami. Nie chcą opuszczać aglomeracji na stałe. Dobry dojazd ma dla nich znaczenie. Są jednak gotowi zmienić adres, byle każdego dnia wracać do domu otoczonego czystym powietrzem i spędzać więcej czasu na łonie przyrody.

Domy szeregowe pod Wrocławiem z niewielką działką i miejsce postojowym.

Deweloper Blockpol rozpoczął niedawno inwestycję, która idealnie pasuje do panujących trendów. Budowane przez niego szeregówki w Radomierzycach rosną w imponującym tempie. Sama konstrukcja sprawia, że jeszcze na etapie budowy cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Wrocławianie życzliwym okiem spoglądają bowiem na domy w zabudowie szeregowej, które z definicji są tańsze w utrzymaniu. Nie dają też podobnego odczucia całkowitej izolacji od ludzi, jak wolnostojące domy jednorodzinne.

W domach na sprzedaż nie zaplanowano tradycyjnych garaży, które zwiększałyby koszty związane z zakupem. Zamiast tego projektanci zaplanowali miejsca postojowe położone tuż przy głównych wejściach do lokali. Do każdego domu przylega także przytulny ogródek, w którym będzie można swobodnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Dolnośląska inwestycja na miarę XXI wieku. Ekologiczne technologie.

Gdyby cała atrakcyjność osiedla Zielone Południe opierała się na tym, że są to domy w przeważającej części szeregowe, inwestycja przeszłaby pewnie bez echa. W czasach globalnego ocieplenia wiele ludzi zwraca jednak uwagę na ekologię. Radomierzyckie szeregówki zostały wyposażone w system rekuperacji z pompą ciepła. Ich mieszkańcy przez cały rok będą mogli korzystać z oczyszczonego powietrza o idealnej temperaturze. Zapłacą też zdecydowanie mniej za ogrzewanie.

Szeregówki Radomierzyce – przestrzeń rozsądnie zaplanowana.

Domy na terenie inwestycji są skrojone na miarę potrzeb współczesnych inwestorów. Ich powierzchnia wynosi od 85 do 112 m2. Projektanci dogłębnie przemyśleli rozkład pomieszczeń. W efekcie udało im się zmieścić na parterze oddzielną kuchnię, łazienkę i salon. Na piętrach znalazły się zaś 3 pokoje. W większych nieruchomościach zaplanowano jeszcze jeden pokój na dole.

Oczywiście w razie potrzeby można zrezygnować z niektórych ścianek działowych. Ilość okien pozwala jednak na stworzenie idealnych warunków do życia nawet dla dużych rodzin.

Wrocławski deweloper buduje osiedle w lokalizacji rodem z baśni.

Tuż obok szeregówek w Radomierzycach przebiega Zielony Klin Południa. Są to tereny bardzo atrakcyjne dla miłośników spacerów, wycieczek rowerowych czy jazdy konnej. Jeśli plany lokalnych aktywistów i władz Wrocławia dojdą do skutku, na obszarze tym powstanie w przyszłości ogromny park.

Do jakich wniosków można dojść, zbierając wszystkie powyższe fakty? Trudno nie odnieść wrażenia, że osiedle pod Wrocławiem może być spełnieniem najskrytszych marzeń dla wielu Wrocławian. Jeśli chcesz zdążyć obejrzeć nieruchomości, nim zostaną wyprzedane, skontaktuj się z deweloperem już na etapie budowy.

Szafa jako istotny element wyposażenia pokoju dziecka

0
Szafa jako istotny element wyposażenia pokoju dziecka

Dopóki dziecko jest małe, w jego pokoju wystarczy komoda, ale gdy wkracza w wiek przedszkolny, należy pomyśleć o szafie. W aranżacji pokoju dziecka uczęszczającego już do szkoły szafa jest wręcz obowiązkowa. Powinna nie tylko pomieścić niezbędne rzeczy, ale też prezentować się estetycznie i pasować do wystroju. Jaką szafę wybrać?

Solidne wykonanie gwarancją bezpieczeństwa

Meble dla dzieci powinny być projektowane z uwzględnieniem najdrobniejszych detali i wykonane z jeszcze większą starannością. Również szafa dla dziecka powinna spełniać najwyższe normy jakościowe ze względu na bezpieczeństwo, ale również komfort użytkowania. Szafy są dostępne w rozmaitych wariantach i różnią się pojemnością, ale w pierwszej kolejności warto zastanowić się, z jakiego materiału meble dla dzieci są najlepsze. Jeżeli szukasz solidnej szafy dla dzieci, która posłuży wiele lat, zdecyduj się na drewnianą. Drewno jest materiałem plastycznym, dzięki czemu wybór szaf jest bardzo szeroki. Na dodatek wyróżnia się dużą wytrzymałością. Jest materiałem naturalnym, co również czyni go bardziej bezpiecznym dla dzieci, ponieważ nie zawiera związków chemicznych.

Drewno sosnowe sprzyja zdrowiu małych alergików, ponieważ jego właściwości antystatyczne przeciwdziałają szybkiemu zbieraniu się kurzu. Sam kurz nie uczula, ale rozwijają się w nim roztocza, które powodują reakcje uczuleniowe, dlatego zwróć uwagę na rodzaj drewna. Wśród polecanych alternatyw są także meble z drewna bukowego i płyty MDF. Ważne, aby drewniana szafa była pokryta również bezpiecznymi farbami. Obecnie coraz częściej producenci korzystają z ekologicznych farb wodnych. Bezpieczeństwo to również odpowiednie systemy zamykania.

Czym kierować się przy wyborze rozmiaru szafy?

Nie istnieje jedna odpowiedź, jaki rozmiar szafy jest najlepszy. Oczywiście w przypadku szafy dla dziecka większa pojemność jest zwykle korzystna, ponieważ łatwiej znaleźć stałe miejsce nie tylko dla ubrań, ale również butów, plecaka i zabawek. Wybór wyposażenia pokoju zależy jednak od jego metrażu i rozkładu. Możesz kupić mniejszą szafę, a dodatkowo kontener na kółkach, który w zależności od potrzeb, postawisz w kącie albo pod biurkiem. Jeżeli część wyposażenia stanowi komoda, wówczas szafa dla dzieci też może być mniejsza i służyć przede wszystkim do przechowywania kurtek i bluz, które wymagają powieszenia na wieszakach.

Producenci oferują szafy jednodrzwiowe, ale też z podwójnymi lub nawet potrójnymi drzwiami. Ważne, aby szafa dziecięca komponowała się z pozostałymi elementami aranżacji wnętrza. W przypadku dwójki pociech dzielących ze sobą pokój przydatna będzie większa szafa. Optymalną opcję stanowi dwudrzwiowa, ale jeśli nie ma komody, zastanów się nawet nad trzydrzwiową. Na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/szafa-dla-starszaka/ znajdziesz atrakcyjne propozycje i porównasz wymiary.

Stylistyka mebli idealna dla dzieci

Minimalistyczne projekty sprawdzają się doskonale w pokojach najmłodszych członków rodziny. Lekka i prosta konstrukcja sprawia, że drewniana szafa dla dziecka wpisuje się w wiele stylów aranżacyjnych. Nie przytłacza wnętrza. Pożądana jest jasna kolorystyka, która pozytywnie oddziałuje na dzieci i dodaje wnętrzu optymistycznego charakteru.

Jak wykorzystać płytki wielkoformatowe? Harmonijne aranżacje wnętrz

Jak wykorzystać płytki wielkoformatowe

Elegancja i efektowność aranżacji pomieszczenia zależy od spójności poszczególnych elementów. Im gładsze powierzchnie stanowiące jej tło, tym lepszy rezultat. Przy pomocy płytek wielkoformatowych uzyskasz jednolitą podłogę, która sprawi, że pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie przestronniejszego. W jakich wnętrzach warto je stosować?

Czy płytki wielkoformatowe są odpowiednie do każdego pomieszczenia?

W przeszłości płytki o klasycznych rozmiarach były wykorzystywane przede wszystkim w łazience, kuchni i ewentualnie w przedpokoju, ale obecnie stosuje się je również w salonach oraz sypialniach. Jak w każdej dziedzinie, z czasem nastąpiły pewne zmiany. Od kilku lat z mody nie wychodzą płytki wielkoformatowe, które tworzą gładką powierzchnię. Łączenia pomiędzy nimi są niewidoczne, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się przestronniejsze i staje się wizualnie bardziej atrakcyjne. Płytki wielkoformatowe można zastosować w każdym pomieszczeniu. Producenci oferują zróżnicowane wymiary, dzięki czemu wykłada się nimi również pomieszczenia o niewielkim metrażu. Aby miało to jednak sens, powierzchnia musi być na tyle duża, aby powstały przynajmniej dwa rzędy płytek. Jeżeli płytki przy brzegach ściany wszędzie muszą być docinane, lepiej wybrać mniejsze płytki.

Płytki wielkoformatowe – wielkość ma znaczenie

Płytki w dużych rozmiarach wykorzystuje się zarówno do wyłożenia podłóg, jak i ścian. Większą popularnością cieszą się jednak płytki podłogowe wielkoformatowe. Na przestrzeni lat ich wielkość ulegała ewolucji. Początkowo warianty o boku 45 cm kwalifikowano do płytek o dużych wymiarach. Teraz nawet płytki o boku 60 cm są postrzegane jako warianty klasyczne. Wielkie formaty zaczynają się obecnie mniej więcej od wersji o boku 120 cm. Proponowane przez producentów płytki wielkoformatowe na podłogę przybierają postać kwadratów lub prostokątów. Mogą mieć wymiary 120 × 120 cm, ale też 75 × 150 cm. Im większa powierzchnia danego pomieszczenia, tym większy sens ma zastosowanie płytek o naprawdę dużych wymiarach, np. 120 × 260 cm. Większy rozmiar płytek jest równoznaczny z mniejszą liczbą łączeń, co oznacza uzyskanie perfekcyjnie gładkiej powierzchni podłogi. Grubość płytek również jest zróżnicowana. Najcieńsze płytki stanowią doskonałe wykończenie ścian.

Przestrzeń, która zachwyca – efektowność płytek wielkoformatowych

Jak już zostało to wspomniane, płyty gresowe wielkoformatowe zapewniają efektowne wykończenie wnętrz, o ile nie muszą być nadmiernie przycinane. Odpowiednio dopasowane wielkością do przestrzeni, wywołują pożądane wrażenie przestronności i harmonii wnętrza. Ich estetyka jest nie do przecenienia, o czym przekonasz się, odwiedzając stronę https://sklepmo.pl/pol_m_Sciany-i-podlogi_PLYTKI-CERAMICZNE_Plytki-wielkoformatowe-198.html. Najlepsze rozwiązanie stanowią rektyfikowane wielkoformatowe płytki, które charakteryzują się większą wymiarowością niż pozostałe warianty. Oznacza to lepsze dopasowanie płytek podczas układania i ograniczenie do minimum konieczności stosowania fug.

Wybieramy sofę w trzech krokach – na zwrócić uwagę podczas zakupów?

0
sofa

Niewygodna sofa może sprawić, że domownicy będą omijać szerokim łukiem salon, który powinien być centrum wypoczynku, rozrywki i życia towarzyskiego rodziny. Z tego powodu przed wizytą w sklepie meblowym warto dobrze się przygotować do zakupów i przemyśleć kilka istotnych kwestii. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas poszukiwań idealnej kanapy.

Rozmiar sofy

Wymiary mebla powinny być pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Przede wszystkim warto upewnić się, że wybrany zestaw ze strony https://www.tcmeble.pl/kategorie_produkty/sofy-fotele/ zmieści się w przeznaczonym dla niego miejscu w salonie. W przypadku dużych pomieszczeń lepiej unikać zbyt małych kanap, które dadzą wrażenie pustki i nadmiaru wolnej przestrzeni.

Bardzo ważną kwestią jest także liczba domowników i ich życie towarzyskie. Singlowi lub parze może wystarczyć dwuosobowa sofa i fotel. Natomiast w mieszkaniu większej rodziny lepiej sprawdzi się kilkuosobowa sofa modułowa lub klasyczny narożnik w kształcie litery L. Warto ponadto stawiać na modele z siedziskami, których rozmiar zapewnia wystarczający komfort gościom i domownikom.

Rodzaj tkaniny obiciowej

Podczas poszukiwań idealnej kanapy warto również poświęcić nieco uwagi tkaninie obiciowej. W tym przypadku ważną rolę odgrywają preferencje domowników, styl pomieszczenia oraz łatwość w czyszczeniu. Za klasykę uważa się skórzane sofy z salonu meblowego TC – elegancki, chłodny materiał od lat nie wychodzi z mody. Skóra naturalna lub sztuczna może jednak nie sprawdzić się w przypadku posiadania zwierząt, które lubią drapać meble.

Do stylu glamour najlepiej pasują miękkie obicia z luksusowego weluru, który wymaga dość delikatnego czyszczenia. Rodzice z małymi dziećmi powinni natomiast zwrócić uwagę na materiały obiciowe, które nie brudzą się tak szybko i są uważane za łatwe w czyszczeniu. Znalezienie odpowiedniego koloru nie powinno być problemem, ponieważ większość firm może pochwalić się szeroką gamą kolorystyczną tkanin i skór.

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne kanapy do salonu to coraz częściej wielofunkcyjne meble, dzięki którym nie trzeba kupować dodatkowych łóżek lub foteli. Prawdziwym hitem w sklepie TC są elektryczne zestawy relaksacyjne, które są wyposażone w rozkładany podnóżek, zagłówki i oparcie. W ten sposób niepozorna sofa może stać się ulubionym miejscem popołudniowej drzemki lub wieczornego czytania w komfortowej pozycji. Wiele modeli można ponadto wyposażyć w dodatkowe elementy.

Sporą popularnością cieszą się także sofy z funkcją spania, które są idealnym rozwiązaniem w przypadku mniejszych mieszkań bez pokoju dla gości. Wystarczy dosłownie kilka chwil, żeby klasyczna kanapa zamieniła się w duże, wygodne łóżko, w którym można przenocować niespodziewanych gości. Taka sofa może sprawdzić się również w kawalerkach, w których nie ma zbyt wiele miejsca na dodatkowe meble.

Czy warto kupować meble przez internet?

0
meble przez internet

Wirtualne koszyki coraz odważniej wdzierają się na obszary dotychczas kojarzone z tradycyjną formą zakupów. W roku 2020 niemal 75% Polaków skorzystało z zakupów internetowych, a to oznacza wzrost aż o 11% w stosunku do roku poprzedniego. Co jest przyczyną tak dużej popularności zakupów internetowych? Czy przez internet da się kupić wszystko, nawet meble? Sprawdźmy!

Tradycja, czy nowoczesność?

Historia sprzedaży internetowej jest równie długa, jak istnienie globalnej sieci. Zgodnie z popularną anegdotą w jednym z pierwszych wysłanych e-maili znalazła się propozycja handlowa studentów Uniwersytetu Stanforda skierowana do kolegów z MIT. Propozycja dotyczyła zakupu trawki, transakcja została zrealizowana. Ćwierć wieku później zaczęły powstawać platformy aukcyjne i sprzedażowe, dziś będące gigantami handlu elektronicznego. Obecnie sprzedaż przez internet nie jest domeną jedynie wielkich korporacji, bardzo sprawnie radzą sobie również mniejsi przedsiębiorcy. Korzystając z internetu, bez trudu kupimy prawie dowolny produkt. Do najczęściej kupowanych towarów należą książki, sprzęt elektroniczny, odzież, artykuły wyposażenia domu, coraz chętniej zamawiamy też produkty spożywcze. Czy jednak w ten wyjątkowo prosty i przyjazny sposób można kupić także meble?

Tradycyjnym kanałem sprzedaży mebli są sklepy stacjonarne. Tych nie brakuje, w każdym mieście znajdziemy duży wybór placówek handlowych. Meble możemy kupić zarówno w salonach firmowych, wyspecjalizowanych sklepach, jak i marketach wielkopowierzchniowych, a nawet w składach budowlanych. Na pierwszy rzut oka sytuacja wygląda więc bardzo dobrze. W praktyce jest nieco inaczej. Znalezienie odpowiednich elementów wyposażenia wymaga odwiedzenia co najmniej kilku punktów, a z tym faktem wiąże się konieczność pokonywania kilometrów ulic i frustrująca strata czasu. Przemierzanie alejek sklepowych w tłumie innych klientów również nie należy do przyjemnych zajęć. Meble możemy wprawdzie obejrzeć, trudno jednak o dokonanie szczegółowych oględzin lub pomiarów. Jak na tym tle wypadają zakupy internetowe?

Szybko, sprawnie i wygodnie!

Posłużmy się konkretnym przykładem. Pod adresem https://www.wmrowisku.pl/ znajdziemy sklep internetowy mogący stanowić wzorzec i ucieleśnienie idei sprawnych zakupów. W Mrowisku roi się od dobrych pomysłów, inspiracji i produktów niezbędnych w każdym z pomieszczeń naszego domu lub mieszkania. Urządzamy sypialnię? Do dyspozycji otrzymujemy wybór kilkuset łóżek, stolików nocnych, toaletek i pomniejszych akcesoriów. Szukamy fotela do gabinetu? Wystarczy wybrać kolor, rodzaj wykończeń, ewentualnie zdecydować się na funkcje dodatkowe, takie jak masaż, czy rozkładane oparcie. 

Tak szeroki wybór dotyczy każdego rodzaju mebli, a co najważniejsze — ich dobór nie jest dziełem przypadku. Asortyment został skomponowany w opraciu o starannie wyselekcjonowanych dostawców oferujących produkty nie tylko estetyczne, ale też o najwyższej jakości wykonania. W Mrowisku posiada wprawdzie stacjonarny salon sprzedaży, jednak zdecydowanie wygodniejsze okaże się skorzystanie z oferty internetowej. Każdy produkt jest starannie opisany, możemy sprawdzić jego wymiary i wagę, a szczegółowe zdjęcia pokazują nawet drobne detale. Dogodne warunki płatności, błyskawiczna dostawa i możliwość zwrotu produktów w ciągu 14 dni od zakupu to gwarancja zadowolenia i satysfakcji.

CRM dla firmy budowlanej – poznaj niezawodny system, który usprawni proces zarządzania

0
CRM dla firmy budowlanej

Ostatnie lata w Polsce to prawdziwy boom na budowanie domów i kupowanie mieszkań. Rynek nieruchomości rozwija się w naszym kraju niezwykle dynamicznie, a co za tym idzie zapotrzebowanie na wykwalifikowane firmy budowlane i ekipy remontowe jest na stale wysokim poziomie. Jeżeli jesteś właścicielem firmy budowlanej, to doskonale zdajesz sobie sprawę z codziennego natłoku zadań, których trzeba dopilnować, aby firma mogła stabilnie działać. Przy tak napiętym grafiku nie jest łatwo zadbać o sprawne zarządzanie firmą budowlaną, bieżące kontrolowanie różnych inwestycji w wielu lokalizacjach, kontrolę nad finansami i inne kluczowe dla funkcjonowania przedsiębiorstwa kwestie. Jeżeli szukasz sposobu na usprawnienie działań związanych z zarządzaniem firmą budowlaną, koniecznie sprawdź czym jest system CRM dla firmy budowlanej, Poznaj to zaawansowane technologicznie narzędzie i sprawdź jak może pozytywnie wpłynąć na lepszy flow Twojej pracy. Dowiedz się wszystkiego o CRM dla firmy budowlanej i sprawdź czy to rozwiązanie sprawdzi się w przypadku Twojego przedsiębiorstwa. Wyaśniamy jak działa taki system oraz, którzy deweloperzy oferujący takie oprogramowanie dla firm sa godni zaufania. 

Jak działa CRM dla firmy budowlanej? 

CRM to skrót zapożyczony z języka angielskiego oznaczający Customer Relationship Management, czyli zarządzanie relacjami z klientami. System CRM jest zatem zautomatyzowanym systemem informatycznym, który umożliwia zdalne wspieranie wszystkich procesów, które odbywają się między firmą a klientem. Taki system CRM dla firmy budowlanej może być skutecznie wykorzystywany w obsłudze klientów danej firmy budowlanej, do sprzedaży inwestycji i marketingu oraz do wewnętrznej obsługi spraw zarządu. 

Kompleksowe oprogramowanie CRM dla firmy budowlanej umożliwia wprowadzenie szeregu usprawnień w kwestiach związanych z zarządzaniem firmą budowlaną i jej funkcjonowaniem. Po pierwsze, CRM dla firmy budowlanej wspiera firmę w zakresie obsługi całego procesu budowy i daje zdalny dostęp do bieżących raportów 24h/ 7 dni w tygodniu. Po drugie, z CRM dla firmy budowlanej łatwiej jest kontrolować budżet danej inwestycji lub kilku inwestycji na raz, a dzięki przystępnej wizualnie formie, żadna informacja nie zostanie pominięta ani zagubiona. 

W skrócie system CRM dla firmy budowlanej to: sprawne planowanie budowy, bezpieczne zakupy i kontraktowanie, realizacja i rozliczenia na czas, sprawnie działający serwis gwarancyjny oraz przejrzyste raporty i wygodny kokpit menedżerski. Tyle korzyści w jedynym oprogramowaniu! 

Wybierz sprawdzony system CRM dla firmy budowlanej od polecanego dewelopera: https://develogic.pl/firmy-budowlane/. Przekonaj się, że w tym przypadku korzystna cena za wdrożenie, obsługę i korzystanie z systemu idzie w parze z doskonałą jakością oprogramowania i najwyższym poziomem automatyzacji i zaawansowania technologicznego. CRM dla firmy budowlanej od Develogic to jedyna tak niezawodna i zaawansowana możliwość zdalnego zarządzania firmą z każdego miejsca na ziemi. Oprogramowanie łączy w sobie funkcjonalności systemów CRM i ERP i gwarantuje stały dostęp do wszystkich informacji z jednego miejsca. Narzędzie przeznaczone jest zarówno dla małych, średnich jak i dużych firm budowlanych. Koniec z przeglądaniem kilkunastu arkuszy w Excelu na raz lub co gorsza z szukaniem kluczowych informacji w opasłych segregatorach. Już teraz przetestuj darmowe demo CRM dla firmy budowlanej i przekonaj się, że wszystkie korzyści, o których tutaj napisaliśmy są faktem. Przetestuj łatwy w obsłudze i intuicyjny system CRM dla firmy budowlanej, który całkowicie zmieni Twoje spojrzenie na proces zarządzania we własnym przedsiębiorstwie. Skorzystaj już teraz!

Czy warto inwestować w pompę ciepła?

0
pompa

Zapewnienie optymalnej temperatury jest niezwykle ważne zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przeznaczonych dla przedsiębiorstw. Wykorzystane mogą zostać przy tym różnorodne urządzenia i systemy grzewcze. Jednym z nich, służącym jako samodzielne lub dodatkowe źródło ciepła, może być pompa ciepła. Czy warto w nią inwestować?

Dwufunkcyjna pompa ciepła

Pompa ciepła jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań, jakie można znaleźć w zakresie urządzeń służących ogrzewaniu. Może zostać dopasowana do potrzeb użytkowników, a jednocześnie do warunków panujących na zewnątrz, dzięki czemu spełnia dwie funkcje: ogrzewającą zimą oraz ochładzającą latem. Dzięki tym dwóm funkcjom, często nie wymaga używania dodatkowych urządzeń lub ewentualnie zmniejsza koszty ponoszone na rzecz ogrzewania domu innymi sposobami.

Dwa podstawowe rodzaje pomp ciepła

Pompy ciepła możemy podzielić na dwa podstawowe i najczęściej wykorzystywane rodzaje: powietrzne oraz gruntowe. Pierwsze z nich energię niezbędna do ogrzewania pomieszczeń czerpią z powietrza. Najlepsze modele pozwalają na wytwarzanie ciepła nawet podczas wyraźnych mrozów, sięgających do -25 stopni Celsjusza. Z kolei gruntowe pompy ciepła wykorzystują energię zgromadzoną w gruncie dzięki umieszczonemu tam kolektorowi. Są bardzo efektywnym źródłem ciepła dla domu niezależnie od warunków pogodowych, co czyni z nich bardzo dogodne rozwiązanie.

Niemniej istotne jest to, że oba typy pomp ciepła są rozwiązaniem ekologicznym. Wiele osób, decydując się na ich instalację w domu jednorodzinnym, może zatem liczyć na odpowiednie dotacje.

Pompa ciepła typu monoblok

Pompa ciepła powinna być tak zaprojektowana, aby z jednej strony gwarantowała łatwość montażu, a z drugiej łatwą i intuzicykną obsługę. Przykładem takiego rozwiązania jest urządzenie Viteco HP, dostępne na stronie https://ekomonter.eu/.

Powiwetrzna pompa ciepła Viteco HP została zaprojektowana jako monoblok, który posiada obudowę ze stali nierdzewnej. Dzięki temu jest urządzeniem bardzo odpornym, które zostało przeznaczone do zabudowy zewnętrznej. Jednocześnie charakteryzuje się szerokim zakresem pracy, który obejmuje temperatury powietrza zasysanego od -25 do +43 stopni Celsjusza. Dzięki tak szerokiemu zakresowi pracy pozwala ona zarówno na modernizację istniejących systemów grzewczych, jak i na tworzenie zupełnie nowych rozwiązań.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że pompa ta odznacza się zautomatyzowanym działaniem, które skoncentrowane jest na jak najbardziej efektywnej regulacji pracy urządzenia. Może ono zostać rozbudowane o dodatkowe moduły zgodnie z życzeniem użytkownika. Dzięki temu może być doskonałym rozwiązaniem w praktycznie każdym budynku.

Te produkty sprawią, że Twój przydomowy basen będzie zawsze gotowy do użytku

0
basen

Posiadanie własnego basenu to przede wszystkim prestiż. Możliwość korzystania z kąpieli w dowolnym momencie jest niezwykłym udogodnieniem. Jednak basen, tak samo jak dom i ogród, wymaga systematycznej troski o porządek i higienę. Na szczęście na rynku dostępne są sprawdzone rozwiązania, dzięki którym właściciele basenów mogą spać spokojnie i korzystać z uroków zbiornika wodnego. Inteligentne urządzenia wykonują bowiem całą robotę.

Światowy lider dostawców techniki basenowej

Jeśli marzy Ci się własny basen, ale obawiasz się tego, w jaki sposób utrzymasz go w czystości, to koniecznie sprawdź ofertę firmy Zodiac, która jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku techniki basenowej i welnessowej. Co ciekawe firma posiada naprawdę długą historię. To ponad 120 lat pracy na rzecz kompleksowych rozwiązań dla basenów. Zodiac to pionier w swojej branży. W jego portfolio jest cała masa wynalazków, które ułatwiają życie posiadaczom i użytkownikom basenów. Od niedawna firma weszła w skład grupy Fluidra. Dzięki połączeniu sił, w ciągu 5 lat powstało ponad 50 nowych produktów.

W katalogu produktów Zodiac znajdują się urządzenia do grzania wody, urządzenia osuszające, urządzenia do filtrowania i uzdatniania wody, instalacje z zakresu automatyki basenowej. Producent działa w 45 krajach. Z jego oferty mogą korzystać także polscy klienci. Wystarczy wejść na stronę internetową Zodiacpolska.pl i wybrać najlepsze dla siebie urządzenie. Z całą pewnością godne polecenia są automatyczne odkurzacze basenowe oraz inteligentne analizatory wody basenowej.

Automatyczne odkurzacze basenowe

Odkurzacze dedykowane do basenów charakteryzują się funkcjonalnością, skutecznością i trwałością. Obecnie do wyboru są następujące modele takich robotów myjących:

  • Alpha iQ™ RA 6700 iQ,
  • CyclonX PRO RC 4402,
  • CyclonX PRO RC 4400,
  • TornaX RT 3200,
  • Alpha iQ™ RA 6500 iQ,
  • Vortex RV 5600,
  • Vortex RV 5380.

Sprzęty te różnią się przede wszystkim: wyglądem, poziomem filtracji, typem zastosowanego filtra, przeznaczeniem, zróżnicowaniem cykli czyszczenia. Dzięki technologii Intelligent Motion automatycznie wykrywają kształt i głębokość niecki. W związku z tym dokładnie czyszczą nawet trudnodostępne miejsca w basenie.

Dla przykładu, odkurzacze CyclonX PRO, można zaprogramować korzystając z sześciu trybów pracy: czyszczenia, ścian, dna i linii wody oraz intensywnego czyszczenia dna. Odkurzacze tego typu doskonale zbierają wszystkie, nawet sporych wielkości zanieczyszczenia. Jest to możliwe dzięki opatentowanego przez markę Zodiac innowacyjnego zasysania cyklonowego. Odkurzacze posiadają transparentną pokrywę pojemnika na śmieci oraz wskaźnik zapełnienia filtra. Natomiast wbudowana funkcja Push and Go, umożliwia opróżnienie pojemnika z zanieczyszczeniami bez konieczności używania rąk.

Inteligentne analizatory wody basenowej

Woda w basenie powinna mieć odpowiednią jakość. Jednymi z najważniejszych czynników decydujących o jakości wody są właściwe pH oraz stężenia dezyfektanta. Marka Zodiac posiada w swoim asortymencie inteligentne analizatory wody basenowej. Takie urządzenia samodzielnie obliczają niezbędną ilość środków chemicznych, które trzeba dodać do wody. Posiadają bowiem wbudowane sensory mierzące jej pH, temperaturę i ORP (potencjał REDOX). Analizator jest obsługiwany za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej, którą można zainstalować na urządzeniu z systemem operacyjnym Android lub iOS.

Jaką podłogę wybrać do mieszkania?

0
podłoga

Wybór podłogi jest bardzo ważny. Po pierwsze odpowiednia podłoga jest wyborem na wiele lat, po drugie podłoga nadaje wnętrzu charakteru. Panele podłogowe muszą więc spełniać funkcję praktyczną oraz wizualną. Odpowiedni wybór sprawi, że będzie ona cieszyć oko mieszkańców przez długi czas. A o wszelkich zarysowaniach, plamach, czy wyszczerbieniach będzie można zapomnieć. Tylko jaka podłoga zagwarantuje to wszystko?

Wybór paneli podłogowych na rynku budowlanym jest bardzo duży. Możemy przebierać w podłogach wykonanych z różnych materiałów i o różnej klasie. Wybór desek powinien być jednak dostosowany do naszego stylu życia. Inną podłogę wybierze rodzina z małymi dziećmi i pupilem, a na jeszcze inną zdecyduje się osoba młoda, która w domu spędza relatywnie mało czasu. Wybór nowej podłogi powinien zacząć się więc od przeanalizowania naszych oczekiwań co do wytrzymałości podłóg. Następnie warto zwrócić uwagę na materiały, które zapewnią odpowiednią wytrzymałość parkietu.

Materiały podłogowe

Na rynku podłóg najchętniej wybierane są podłogi winylowe, laminowane oraz drewniane. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością ze względu na ich naturalność. Drewno jest materiałem, który pasuje do większości wnętrz i nadaje całemu pomieszczeniu ogromnej klasy. Niestety jest ono bardziej wymagające od paneli laminowanych lub winylowych.

Podłoga winylowa

Ten rodzaj paneli sprawdza się świetnie w mieszkaniach, w których są dzieci i zwierzęta. Jest on wyjątkowo odporny na wszelkie zarysowania oraz uderzenia ciężkich przedmiotów. Winyle cechują się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne. Nie odbarwiają się przez promienie słoneczne, dzięki czemu zawsze będą wyglądać jak w dniu zakupu. Ten rodzaj podłóg sprawdza się doskonale nie tylko w salonie, ale i kuchni lub sypialni, ponieważ są one zupełnie wodoodporne. Mieszkańców bloku powinna zainteresować jeszcze jedna cecha tych podłóg. Panele winylowe tłumią dźwięki. To sprawia, że chodząc po mieszkaniu nawet w butach, sąsiedzi nie będą słyszeć odgłosy stukania.

Podłogi laminowane

Panele laminowane to idealne rozwiązanie dla miłośników nietuzinkowego stylu. Materiał ten może dokładnie imitować klasyczne drewniane deski, a nawet kamień, bambus lub terakotę. W przystępnej cenie można więc uzyskać podłogę przypominającą do złudzenia każdy materiał. Najczęściej jednak podłogi laminowane występują pod postacią desek sosnowych lub dębowych. Laminat to nie tylko styl, ale przede wszystkim ogromna odporność na ścieranie, za co odpowiada ostatnia warstwa zwana overlay. Na wytrzymałość wpływa również grubość paneli, która może różnić się w zależności od producenta.

Podłogi drewniane

Drewno – jak zostało wcześniej wspomniane – jest materiałem, które ze względu na swoją naturalność cieszy się dużą popularnością. Odpowiednie dla alergików i miłośników wnętrz. Drewniane deski idealnie wpasowują się w każdy wystrój. Przy odpowiedniej pielęgnacji i dbałości, drewniana podłoga może cieszyć mieszkańców przez długie lata, a same deski z czasem nadają pomieszczeniu patyny. Deski ponadto bardzo często wykorzystywane są do tworzenia różnych wzorów podłogowych, jak chociażby bardzo popularna ostatnimi czasy jodełka. Dzięki temu drewno zawsze nadaje pomieszczeniu przytulnego klimatu.

Podłogi drewniane można podzielić na dwie klasy. Pierwszą z nich są podłogi rustic oraz natur. Pierwsza sprawdza się w mieszkaniach, w których są zwierzęta. Dzięki swoim postarzanym deskom i niewielkim rowkami w strukturze maskuje nowo powstałe zarysowania powstałe w wyniku pazurków pupili.

Jak ocenić trwałość podłóg?

W przypadku wyboru drewnianych podłóg warto zwrócić uwagę na ich twardość. Im solidniejsze drewno, tym podłoga będzie bardziej odporna na uszkodzenia. W przypadku podłóg laminowanych dobrze jest zwrócić uwagę na klasę ścieralności. Oznacza się ją poprzez literę A oraz cyfrę od 1 do 5. Jedynka i dwójka oznaczają małą odporność na ścieranie, a trójka jest najodpowiedniejsza do mieszkań. Wszystkie cyfry powyżej trójki wykorzystywane są w sklepach, galeriach i innych publicznych miejscach, w których podłoga narażona jest na intensywne ścieranie.

Na wybór podłogi wpływają jeszcze kwestie dotyczące jej ułożenia. Można bowiem wybrać styl angielski, francuski, jodełkę i o wiele więcej. Stylów ułożenia desek jest wiele, dlatego na pewno każdy znajdzie dla siebie coś najodpowiedniejszego. Wraz ze stylem rozważa się również kolor. W pomieszczeniach skandynawskich lepiej prezentować się będą jasne panele, z kolei w gabinecie adwokata powagi nadadzą ciemniejsze kolory. Wybór stylu i koloru zależy jednak od kreatywności i osobistych upodobań. Jeśli jednak nadal mamy problem z wyborem podłóg, najlepiej poprosić o pomoc specjalistów. Pracownicy firmy Floorzone w Sopocie dysponują ogromnym kapitałem wiedzy, dzięki czemu doradzą najlepsze panele podłogowe. Dzięki eksperckiej wiedzy pracowników Floorzone mieszkania uzyskają wymarzony styl, a my będziemy mogli cieszyć się podłogą przez długie lata.

Jak sofa na taras, do ogrodu? Rodzaje sof, które sprawdzą się na tarasie i w ogrodzie

0
sofa na taras

Kiedyś głównym elementem każdego ogrodu były krzesła i leżaki, okazjonalnie jeszcze stoły, które stanowiły centrum spotkań rodzinnych i towarzyskich. Od jakiegoś czasu, coraz częściej inwestuje się w inne rodzaje mebli, mianowicie – sofy. Są one o wiele wygodniejsze i bardziej eleganckie, dzięki czemu stanowią doskonałe miejsce do wypoczynku. Tylko jak wybrać taką sofę?

ZOBACZ TEŻ