sobota, Lipiec 20, 2019

Drewniane schody i podłoga w domu

0
Drewniane schody i podłoga w domu

Trudno przecenić wartość, jaką ma drewno. Jak wspaniałe są drewniane schody i podłoga w domu, takie miejsce od razu zaczyna tchnąć swoistą magią, wnosi do mieszkania klimat, który upaja szczęśliwego domownika. W takie miejsca chce się wracać, drewno jest bowiem materiałem, który rozgrywa w sobie przeciwności – jest ono zarówno przytulne i miękkie, jak i twarde i eleganckie. Dlatego chyba tak często dobrze czujemy się w towarzystwie drewna – jego natura koresponduje z niejednoznaczną przecież naturą człowieka, będącą polem bitwy spierających się ze sobą dążeń i tendencji.

Niejeden chciałby mieć w domu schody drewniane, przypominałyby mu one bowiem o starych, dobrych czasach, kiedy to drewno stanowiło podstawowy surowiec, z którego wznoszono przecież nie tylko mieszkania. W związku z tym drewno ma wiele wspólnego z pamięcią: wystarczy wspomnieć o słojach w pniu drzewa, wskazujących na jego wiek, przy którym długość życia człowieka wydaje się być śmiesznie mała. Trudno oprzeć się wrażeniu, że w drewnie zawarta jest w jakiś tajemniczy sposób mądrość przodków, jest w nim coś, co odwołuje się do naszej najgłębszej natury i potwierdza ciągłość naszego życia.

Dom, w którym żyjemy, nabiera nowego wymiaru, jeżeli jest on choć w jakimś stopniu zbudowany z drewna bądź zawiera elementy drewniane. Taki dom stanowi nie tylko materialne miejsce naszego pobytu, nie tylko nawet bezpieczną przystań dla siebie czy rodziny, ale również, a może przede wszystkim, obszar, który integruje z przeszłością, poruszając w nas archaiczną strunę naszej dziejowej przynależności. Tak więc podłogi drewniane to właściwy grunt dla życia i funkcjonowania człowieka jako takiego, tylko one sprawią, że może on poczuć się “jak u siebie”, “na swoim miejscu” i z “gruntem pod nogami”.

Takie podłogi diametralnie różnią się na przykład od imitujących drewno paneli, te ostatnie bowiem nie posiadają (niezależnie od tego, jak bardzo by chciały) ducha, jakie w drewnie jest zawarte i zaklęte. Wobec drewna człowiek zachowuje się inaczej, coś go ciągnie do niego i coś z niego do drewna przemawia, panele natomiast są milczące i pozbawione tego tajemniczego, podskórnego życia, tak mocno poprzez drewno bijącego.

Nie da się więc ukryć, że nie ma to jak drewno, bez niego człowiek pozostałby bez gruntu pod nogami, wewnętrznie wyjałowiony i pozbawiony kontaktu ze swoją najgłębszą naturą. Soczyste, skrzypiące drewno to element tak bliski i tak miły każdemu, kto miał szczęście znaleźć się w jego pobliżu. Jest źródłem.

Dobór pościeli a aranżacja sypialni – kilka porad

Dobór pościeli a aranżacja sypialni – kilka porad

Wiele osób urządzających swoje miejsce zamieszkania staje przed nie lada problemem, jakim jest estetyczna aranżacja poszczególnych jego pomieszczeń. Zadanie to jest wyjątkowo trudne, wymaga bowiem dopasowania do siebie wielu różnorodnych elementów. Do najważniejszych należą oczywiście kolor ścian i sufitu, typ podłogi, obecność i rodzaj zastosowanych dywanów, meble, obrazy, lustra, a w przypadku sypialni także pościel.

To właśnie sypialnia stanowi często największy problem w trakcie aranżacji mieszkania. Przygotowując to pomieszczenie do użytku, należy wyposażyć je nie tylko we wszystkie potrzebne meble, ale także zestaw pościeli. To generuje kolejne problemy w trakcie aranżacji – jak dobrać pościel, aby pasowała do reszty pomieszczenia? Na jaki kolor, wzór lub deseń warto się zdecydować? Ponadto, na walory estetyczne ma także wpływ sam materiał użyty do wykonania pościeli. Ten sam wzór będzie inaczej się prezentował na pościeli flanelowej, inaczej na pościeli satynowej. Poniżej przedstawiamy garść porad skierowanych do osób, którym zależy na estetycznym i praktycznym doborze pościeli w trakcie aranżacji sypialni.

Pościel do sypialni rodziców i dzieci

Dokonując wyboru pościeli, należy wybrać taki wzór i barwę, która będzie pasowała do ogólnej atmosfery pomieszczenia. W przypadku sypialni, w której zastosowane kolory tworzą stosunkowo jednorodną paletę, warto sięgnąć po pościel w podobnym kolorze, lecz nieco jaśniejszym tonie. Szczególnie interesujący może okazać się fiolet, jeden z najchętniej wykorzystywanych obecnie kolorów w aranżacji sypialni, a także czerwień lub brąz. Ogólną zasadą jest, że wnętrze sypialni powinno dodawać zmysłowości panującej w niej atmosferze. Warto więc uwzględnić przede wszystkim intensywne, zmysłowe kolory oraz wyraziste i estetyczne, ale niezbyt przesadzone desenie. Pościel powinna dobrze komponować się z resztą obiektów w sypialni, nie powinna jednak nadmiernie angażować uwagi lub przyciągać wzroku.

Odmienne zasady obowiązują, gdy aranżujemy sypialnię nastolatka lub dziecka. W przypadku osób młodych – niezmiennie popularna jest pościel w kratę, o jednorodnej, wyrazistej barwie lub we wzory geometryczne. Takie rozwiązanie bardziej przypadnie do gustu dziecku niż estetyczne desenie kwiatowe stosowane w sypialni rodziców. W przypadku pokojów dzieci – warto zastanowić się nad zestawami, w których poszwa na kołdrę jest odmiennego koloru niż poszewki na poduszki, a mimo to elementy te dobrze się z razem komponują. Dzięki temu pokój dziecka nabierze życia, a łóżko stanie się na tyle estetyczne, że nie będzie potrzeby nakrywać go kocem lub narzutą w ciągu dnia.

Na koniec warto także zwrócić uwagę na materiał, z którego pościel jest wykonana. W przypadku sypialni rodziców polecamy skorzystać z satyny, jedwabiu lub atłasu. Równie dobrze może prezentować się pościel wykonana z bawełny dobrej jakości. W przypadku sypialni nastolatka, lepsze mogą okazać się flanela, len lub kora – materiały bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i odgniecenia.

Lustro upiększające – czym się charakteryzuje?

Lustro upiększające – czym się charakteryzuje?

Lustro upiększające to nie tylko atrybut postaci wprost z bajkowych opowieści, ale również dodatek, który już dziś możesz mieć w swoim domu. Spośród innych wyróżnia się specjalnym, naturalnym filtrem, który sprawia, że odbicie wydaje się zdecydowanie łagodniejsze i co najważniejsze – autentyczniejsze. To nie jedyne zalety lustra upiększającego. Chcesz poznać więcej jego atutów? Zapraszamy do lektury.

Co to jest lustro upiększające?

Lustro upiększające to niebywałe akcesorium i bardzo ciekawy gadżet. Jego nazwa brzmi dość zaskakująco i przywodzi na myśl różne skojarzenia. Jak może bowiem działać takie lustro? Otóż dzięki delikatnie zabarwionym, specjalnym, nanometrycznym filtrom, które zmieniają chłodne, nienaturalne światło na ciepłe, o subtelnym, brzoskwiniowym odcieniu, nadaje ono skórze promiennego i naturalnego wyglądu. Właśnie w ten sposób uzyskujemy efekt upiększający. Lustra Miralite Natura znajdziesz na szklonawymiar.pl. Sprawiają, że odbicie staje się łagodniejsze i naturalniejsze.

Poznaj najlepsze cechy lustra upiększającego

Lustro upiększające to fantastyczna nowinka, którą po prostu warto poznać. Jego tafla ma lekko brzoskwiniowy odcień, przez co daje ono efekt światła słonecznego, dlatego nasza twarz nabiera naturalnego i promiennego wyglądu. To przeciwieństwo zwykłych luster, które sprawiają, że buzia wygląda na poszarzałą i zmęczoną.

Także pomieszczenia mogą zyskać bardzo wiele dzięki lustrom upiększającym, ponieważ optycznie powiększają wnętrza, a także wprowadzają do nich przytulny klimat. W jego odbiciu każde światło wygląda znacznie lepiej i przyjemniej. Ponieważ jest to wynalazek najnowszej generacji, lustro charakteryzuje się najlepszymi cechami: jest bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. To model na wiele lat, który nie traci swoich właściwości w trakcie użytkowania. Świetnie sprawdza się także w łazienkach, ponieważ jest odporny na wilgoć. Na koniec warto wspomnieć, że jest to lustro w pełni bezpieczne – nie posiada w swoim składzie dodatków rozpuszczalników ani ołowiu.

Zastosowanie lustra upiększającego

Lustro upiększające ma bardzo szerokie zastosowanie. Oprócz tego, że jest świetną alternatywą dla zwykłych luster i idealnie sprawdza się do codziennego stosowania, np. jako lustro do toaletki, to bez wątpienia spełnia także funkcje dekoracyjne. Można je umieścić w każdym wnętrzu: w łazience, garderobie, sypialni czy korytarzu, gdzie z całą pewnością wprowadzi przytulny klimat ze względu na swoje delikatne, brzoskwiniowe zabarwienie. Lustra upiększające stosuje się także w meblarstwie. Mogą być elementem drzwi przesuwnych, kredensów, witryn, szafek łazienkowych. Bardzo często stanowią również okładzinę ścian. Spotykamy je też na siłowniach czy w SPA, a także w sklepach odzieżowych, gdzie umieszczane są w przymierzalniach.

Higiena prania – dlaczego warto o nią zadbać?

0
Higiena prania – dlaczego warto o nią zadbać?

Higiena prania wielu osobom kojarzy się pewnie z użyciem odpowiednich detergentów służących do prania. Okazuje się jednak, że termin „higiena prania” odnosi się do należytego traktowania i czyszczenia sprzętu, co warunkuje jego efektywne użytkowanie. Nieprawidłowe czyszczenie lub jego zupełne zaniechanie może doprowadzić do konieczności wymiany urządzenia. Jak należy dbać o pralkę i dlaczego jest to takie istotne?

Bezprzewodowe bezpieczeństwo

0
Bezprzewodowe bezpieczeństwo

Od zarania dziejów ludzie dbają o bezpieczeństwo swojego majątku. Pierwszymi próbami zabezpieczenia posiadłości były straże wśród majętnych właścicieli, oraz psy stróżujące. W dzisiejszych czasach zdarza się, że dla wielu osób sam zamek nie jest wystarczający, bądź chcą one posiadać kontrolę nad tym co się dzieje podczas ich nieobecności w okolicy domu.

Ochrona dzięki nowoczesnym alarmom

Alarmy dzielimy na dwie podstawowe grupy, przewodowe i bezprzewodowe. Alarmy bezprzewodowe posiadają znaczną przewagę nad standardowymi przewodowymi, a mianowicie cała transmisja danych odbywa się za pośrednictwem przesyłu danych radiowo bądź wifi. Nie jak w przypadku normalnych systemów – kablem. Jest to spore ułatwienie podczas montażu, gdyż nie musimy wiercić przelotów na przewody, czy głowić się jak je zamaskować. Po prostu rozstawiamy elementy systemu we wcześniej wybranych miejscach i konfigurujemy całość.

Niewątpliwym plusem alarmów bezprzewodowych jest prostota ich montażu. Dzięki temu praktycznie każdy jest w stanie zaprojektować swój własny system bezpieczeństwa w domu. Czytamy instrukcję i przechodzimy do rozplanowania wszystkiego według naszego pomysłu. Ponadto wymiana sprzętu na nowy – nowszy jest dziecinnie prosta i nie wymaga od nas ponownego prowadzenia przewodów, jeśli wtyczki nie są kompatybilne ze sobą.

Montaż takiego alarmu może zająć nawet jeden dzień dzięki braku konieczności obmyślania odpowiedniej drogi dla kabli. Dodatkowo jestesmy w stanie zrobić wszystko w pojedynkę.

Bezprzewodowa kontrola

Alarmy bezprzewodowe sprzedawane są w gotowych zestawach, ale także możemy sobie skonfigurować odpowiedni dla nas pakiet z interesującymi nas składnikami. Najczęściej spotykanymi, a zarazem najtańszymi zestawami są te, w których posiadamy sterownik, syrenę i jedną lub dwie czujki ruchu. Jest to najbardziej podstawowy komplet dostępny na rynku. Oczywiście w miarę potrzeb możemy sobie dokupywać więcej czujek jeśli zajdzie taka potrzeba. Są również dostępne zestawy z 4 czujnikami ruchu, oraz pilotami do aktywacji / dezaktywacji alarmu.

Bardziej zaawansowane sety posiadają moduły łączności GSM i Wi-Fi. Te alarmy bezprzewodowe posiadają dedykowane aplikacje na smartfony dzięki czemu mamy pełny podgląd tego co dzieje się w domu pod naszą nieobecność. Możemy odczytywać dane z dowolnego miejsca na ziemi. Dokładając do systemu kamerę zyskujemy podgląd na żywo posiadłości i terenu wokół niej.

Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych funkcji w swoich produktach. Dzięki temu zyskujemy naprawdę potężne narzędzia w ciągle niższych cenach aniżeli jeszcze kilka lat temu. Ceny były nieporównywalnie wyższe od tych obecnych dziś. Zyskują na tym przede wszystkim Klienci. Rozwiązania niegdyś dostępne jedynie dla nielicznych dzisiaj są w zasięgu większości, a łatwość montażu czyni je jeszcze bardziej przyziemnymi. Nawet najprostszy system alarmowy może znacząco podnieść bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich i dobytku, na który pracujemy ciężko i bardzo często przez całe życie.

Wnętrza z duszą, czyli dekoracje w roli głównej

Wnętrza z duszą, czyli dekoracje w roli głównej

Mieszkanie czy dom,  ze względu na ważne funkcje, jakie pełnią, powinny zostać tak zaaranżowane, by cieszyły i zachęcały do spędzania w nich każdej wspólnej chwili wszystkich domowników. Modne i ładnie urządzone pomieszczenia mieszkalne sprzyjają odpoczynkowi i wprawiają mieszkańców w pozytywny nastrój. W takich wnętrzach, odpoczynek i relaks to czysta przyjemność i ogromna satysfakcja.

Mała rzecz, a cieszy…

Aby dom wzbudzał pozytywne reakcje i sprawiał, że każdy z domowników będzie czuł się w nim komfortowo, musi zostać należycie urządzony. Wybór odpowiednich mebli jest kluczowy i odgrywa istotną rolę w każdym pomieszczeniu, a zwłaszcza salonie. Wnętrza, w których meble pięknie harmonizują ze ścianami i dodatkami, uważa się za spójne i umiejętnie urządzone. Jednak to dobór poszczególnych elementów dekoracyjnych staje się przysłowiową wisienką na torcie, bowiem to od nich zależy efekt końcowy stylizacji pomieszczenia. W każdym wnętrzu, dekoracje odgrywają ogromną rolę, dodając pomieszczeniu charakteru i wyjątkowego klimatu. Niewielkie, ale bardzo przytulne poduszki, kolorystycznie dopasowane do pomieszczenia, doskonale go ożywiają, rozświetlają i sprawiają, że staje się ono bardziej przytulne i ciekawe. Wnętrza, w których umiejętnie dobrano dekoracje, cieszą oko i sprawiają wrażenie dopiętych na ostatni guzik. Nawet kilka, oryginalnych, aczkolwiek niewielkich przedmiotów, ustawionych w widocznym miejscu salonu i spójnych z jego stylem i charakterem, doskonale się prezentuje i przyciąga spojrzenia innych.

Stół – mebel z duszą

Salon, czy też pokój dzienny, to pomieszczenie najczęściej użytkowane przez domowników i dlatego to wnętrze powinno zostać potraktowane ze szczególną troską i zaangażowaniem. Wszelkie dekoracje i ozdoby, zajmują tu zaszczytne miejsce, bowiem salon, to nie tylko pomieszczenie użytkowe i komfortowe, ale także modne i pięknie urządzone. Ogromny wybór niedrogich i wysokiej jakości obrusów, można znaleźć w sklepie E-Obrus, oferującym różnorodne, ciekawe i dostosowane do wielu okoliczności modne obrusy na stół.

W każdym salonie, meblem odgrywającym bardzo istotną rolę jest stół. To on gromadzi wokół siebie wszystkich członków rodziny i staje się miejscem wspólnych posiłków, rozmów i rozwiązywania problemów. Stół doskonale się prezentuje, kiedy okrywa go piękny i oryginalny obrus, idealnie dopasowany do wnętrza. Obrusy cudownie podkreślają piękno i urok tego mebla, a ich szeroki wachlarz, pozwala na wybór idealnego okrycia stołu, które nie tylko chroni ten mebel, ale także fantastycznie zdobi. W zależności od stylu panującego w pomieszczeniu, obrusy przyjmują różną postać, od klasycznych i eleganckich, po koronkowe, wdzięczne i nieco staromodne i skończywszy na modnych, nowoczesnych obrusach w szerokiej gamie kolorystycznej i ciekawym wzornictwie. Przepięknie prezentuje się stół okryty nowoczesnym obrusem w stonowanych i delikatnych odcieniach szarości i beżu. Tak odziany stół, zachwyca swoim designem i modnym dodatkiem, jakim bez wątpienia jest obrus. Takie dekoracje do salonu przyciągają uwagę i tworzą fantastyczną  ozdobę pomieszczenia, pozwalając na zmianę wyglądu stołu w zależności od okoliczności i sytuacji. Obrusy delikatne i subtelne, pięknie harmonizują się z jasnymi i świeżymi wnętrzami, a szklane stoły są dla nich wprost stworzone.

Wnętrza mieszkalne swoim sposobem aranżacji i wystrojem, silnie oddziałują na samopoczucie i nastrój domowników.Warto więc zadbać o ich oryginalny i ciekawy wygląd, aby każdy czuł się w nich wygodnie i komfortowo. Dekoracje i ozdoby, urozmaicają wnętrza, dodając im odpowiedniego klimatu i sprawiając, że zyskują one duszę.

Na czym polega przewaga paneli winylowych nad drewnianymi?

Na czym polega przewaga paneli winylowych nad drewnianymi?

Panele LVT dopiero zdobywają szeroką popularność. Ich zalety nie są jeszcze powszechnie znane i wydaje się, że to właśnie brak wiedzy jest głównym powodem pozostawania w tyle za bardziej tradycyjnymi rozwiązaniami. Są bowiem okoliczności, w których to właśnie winyl sprawdzi się najlepiej. Należy wśród nich wymienić życie jako singiel lub wychowywanie kilkorga dzieci. W żadnym z tych wypadków nie będzie dość czasu lub chęci, by pielęgnować i regularnie myć podłogę. Jakie jeszcze są zalety paneli LVT?

6 sposobów na rozjaśnienie wnętrza domu

6 sposobów na rozjaśnienie wnętrza domu

Nasz dom powinien być miejscem, w którym czujemy się komfortowo i gdzie relaksujemy się po ciężkim dniu. Jednak ciemne wnętrza mogą odebrać nam radość z przebywania we własnych czterech ścianach. Ilość światła wpadającego do wnętrza domu wpływa nie tylko na jego wygląd, ale także na nasze samopoczucie. Nawet jeżeli słabe nasłonecznienie wynika z samego położenia naszego domu, istnieje kilka prostych sposobów na rozjaśnienie pomieszczeń, które nie wymagają generalnego remontu.

Okna

W pomieszczeniach, do których dociera mała ilość światła słonecznego powinniśmy zadbać by okna zasłonięte były tylko w niezbędnym minimum. Jeżeli umiejscowienie pokoju nie wymaga zapewniania prywatności przed wzrokiem sąsiadów, warto pomyśleć nad zrezygnowaniem z jakichkolwiek zasłon. W przeciwnym wypadku najlepszym rozwiązaniem będą lekkie firany, które nie ograniczają dopływu światła.

Podłoga

Ciemna podłoga i dywany z wyrazistymi wzorami mogą sprawić, że pokój będzie wydawał się ciemny i ponury. Jeżeli nie chcemy zmieniać podłogi, dobrym rozwiązaniem może być jasna wykładzina lub duży dywan. Pozwoli to na wizualne rozjaśnienie całego pomieszczenia, dodatkowym plusem będzie wrażenie przestronności jakie zyska cała przestrzeń.

Kolory

We wnętrzach, w których występuje problem z odpowiednim nasłonecznieniem powinniśmy zrezygnować z wykorzystywania ciemnych kolorów. W tym wypadku praktyczność musi wygrać z modą, inaczej skończymy z ponurym pokojem, w którym nie będziemy chcieli spędzać czasu. Jeśli nie chcemy zdecydować się na białe ściany, warto rozważyć wykorzystanie żółcieni, które nadadzą przytulności całej aranżacji. Dobrze sprawdzą się również jasne pastelowe odcienie.

Meble

Ciemne i ciężkie meble przytłoczą całe wnętrze i sprawią, że będzie wydawało się jeszcze ciemniejsze. Najlepiej wykorzystać jasne tkaniny tapicerskie, które będą wyglądać szczególnie dobrze w połączeniu z jasnym drewnem. Dzięki temu w łatwy sposób nadamy wnętrzu przytulny charakter. Warto również poszukać mebli z elementami metalowymi lub szklanymi, które będą odbijały promienie słońca. Dzięki temu światło w łatwy sposób dotrze do wszystkich zakamarków pokoju.

Lustra

Wykorzystanie luster w wystroju domu jest dobrze znanym sposobem na rozjaśnienie i wizualne powiększenie dostępnej przestrzeni. W zależności od dostępnych warunków można powiesić duże lustro na ścianie naprzeciwko okna, co pozwoli na równomierne rozproszenie promieni słonecznych po całym pomieszczeniu. Nawet jeśli ta opcja nie jest możliwa, warto rozmieścić mniejsze lustra w różnych miejscach pomieszczenia by osiągnąć jak najlepszy rezultat.

Oświetlenie

Wpuszczenie promieni słonecznych do wnętrza domu jest istotnym elementem rozjaśniania pomieszczenia, nie można jednak zapominać o innych opcjach oświetleniowych. W zaciemnionych pokojach raczej nie sprawdzą się lampy z dużymi, ozdobnymi kloszami, ponieważ mogą one ograniczać rozproszenie światła. Warto również zainwestować w zróżnicowane opcje oświetleniowe. Jedna główna lampa może nie zapewnić wystarczającej ilości światła, a w zależności od wykorzystania danej przestrzeni przydatne może być również oświetlenie punktowe.

Jak zacząć inwestować w nieruchomości?

0
Jak zacząć inwestować w nieruchomości?

Każdy z nasz szuka sposobów na zainwestowanie i zdobycie dodatkowych źródeł dochodów. Na szczęście, żyjemy w takich czasach, które dają naprawdę duży dostęp do takich rozwiązań. Dodatkowym plusem jest koniunktura gospodarcza, która od kilku lat może zachęcać do inwestowania w nieruchomości. Ta forma inwestowania, w opinii wielu uważana jest za jeden ze stabilniejszych i bezpieczniejszych sposobów na dodatkowy zarobek.

Duńskie meble – dlaczego zawojowały świat

Duńskie meble – dlaczego zawojowały świat

Skandynawski styl to hit, który opanował świat już kilka lat temu i nadal nie chce odpuścić. Jeśli chodzi o architekturę wnętrz, dobieranie dodatków, mebli i innych elementów dekoracyjnych, Skandynawowie przodują w nadawaniu tempa. Ich wyjątkowy styl przyjął się i rozszerza na inne dziedziny życia. Nawet wesela w stylu boho, pełne kwiatów, drzew, bluszczu i liści to poniekąd spuścizna właśnie tego stylu. Jednym z jego najważniejszych elementów są duńskie meble. Co wyróżnia design zaproponowany przez Duńczyków? Dlaczego to właśnie ich sofy, fotele, dywany i dodatki zawojowały świat?

Hygge – sposób na życie

Duńczycy od wielu już lat przodują w rankingu najszczęśliwszych narodów świata. Poziom życia mieszkańców tego niewielkiego kraju jest niezwykle wysoki. Choć płacą ogromne podatki, a ceny czy to produktów żywnościowych, czy czegokolwiek innego, są wyższe niż średnio w Europie – wciąż nie odczuwają tego tak, jak mieszkańcy innych krajów. Dlaczego? Po części dlatego, że ich pensje są proporcjonalne większe niż Polaków, Węgrów czy Czechów. Ale także dlatego, że ich styl życia pozwala im na cieszenie się z tego, co mają. Ich kultura jest diametralnie inna niż polska. Choć na pierwszy rzut oka nie należą do najbardziej otwartych i zabawnych narodów, to jednak siła kryje się w czymś innym. Hygge, czyli niezwykle szerokie pojęcie, opisujące nastrój, ale odnoszący się także do wystroju mieszkania czy domu, to wynalazek właśnie Duńczyków. Czym charakteryzuje się hygge i jak zyskały na tym duńskie meble? Jest to uczucie komfortowe, ciepłe, pełne spokoju, które powstaje poprzez celebrację prostych rzeczy. Okrycie się kocem, wypicie kubka herbaty, czytanie ulubionej książki, a to wszystko przy kominku – oto prawdziwe hygge. Duńskie meble korzystają właśnie z tej prostoty.

Prostota i jakość wykonania

Duńskie meble  to przede wszystkim najwyższa jakość. Zarówno produktu jak i wykonania. Skóra, drewno, metale, tekstylia – jeśli już Duńczyk projektuje sofę, czy krzesło, zadba o najdrobniejsze szczegóły. Każda użyta nić, nit czy listewka musi pasować do reszty i być wytworzona jak najlepiej. Dzięki temu duńskie meble osiągają perfekcję wykonania, przetrwają lata i posłużą nawet kilku pokoleniom! A wszystko to zazwyczaj zostaje ujęte w prostą i nienachalna formę. Aby w pełni docenić piękno tego designu, należy dojrzeć. Nie znajdziemy tu niczego, co bije po oczach. Wręcz przeciwnie, meble i dodatki duńskie są zaprojektowane tak, aby wzajemnie ze sobą współgrać i poniekąd “oddawać” uwagę innym elementom, a nie ściągać ją na siebie. 

Ekologia przede wszystkim

Duńskie meble są projektowane i wykonywane tak, aby szanować wszystkich ludzi oraz całą przyrodę. Coraz częściej producenci i projektanci dbają o to, by materiały pochodziły ze zrównoważonych upraw, aby nie używano do ich produkcji drażniących substancji, groźnych farb i rozpuszczalników. Dodatkowo szanują pracę innych – nie pozwalają na wykorzystywanie nieletnich, dbają o przestrzeganie przepisów.

Gdzie znaleźć dobre duńskie meble? Choć stron i sklepów jest sporo, polecamy przyjrzeć się ofercie designzoo.pl. Wybór jest olbrzymi, a wszystkie produkty pochodzą od wiodących projektantów skandynawskich. 

ZOBACZ TEŻ