czwartek, Luty 21, 2019

Jakie zestawienie kolorystyczne są najlepsze do małych wnętrz?

Jakie zestawienie kolorystyczne są najlepsze do małych wnętrz?

Kolor we wnętrzu pełni wiele funkcji – może stanowić tło dla dodatków lub być elementem dekoracyjnym, jest w stanie optycznie powiększyć i ocieplić wnętrze i tak samo uczynić je chłodnym i ciemnym. W przypadku niewielkich przestrzeni istnieją pewne ograniczenia w wyborze koloru, jednak nie oznacza to, że wnętrze będzie nudne.

Kaloryczny węgiel z Polski

0
Kaloryczny węgiel z Polski

W polskich składach węglowych bardzo łatwo dostać jest węgiel niecertyfikowany i pochodzący z niesprawdzonych źródeł, od mało znanych dostawców. Polski węgiel jest oczywiście powszechnie dostępny, gdyż górnictwo w Polsce jest w stanie z powodzeniem zaspokoić potrzeby nie tylko polskich gospodarstw domowych, ale również eksportować ogromne ilości węgla na zewnątrz.

 

Szukanie tanich zamienników

 

Spora część nabywców szuka jednak ekstremalnych oszczędności, zwłaszcza na ogrzewaniu, więc często decydują się świadomie na zakup nie polskiego węgla, lecz węgla z obcych źródeł, o wątpliwych wartościach fizykochemicznych. Wszystko to sprawia, że jakość węgla w obrocie jest bardzo zróżnicowana i szczególnie dla osób pragnących kupić węgiel najtaniej na rynku, przeważnie inwestycja taka kończy się nabyciem ton bezwartościowego, bardzo nisko kalorycznego, za to generującego mnóstwo szkodliwych spalin – węgla spoza granic Polski.

 

Aspekty ekonomiczne oraz ekologiczne

Tym czasem w przypadku zdecydowania się właśnie na polski węgiel nie chodzi tylko i wyłącznie o tzw. ekonomiczny patriotyzm, który naturalnie powinien kierować w pewnym zakresie wyborami konsumenckimi. Oprócz świadomości, że wybierając właśnie węgiel z polski wspiera się poniekąd finansowo rodzimą gospodarkę i ułatwia się trwanie branży wydobywczej, można również mieć świadomość pozytywnego wpływu na środowisko w pewnym zakresie.

 

Oczywiście palenie węglem jest przez ekologów i naukowców słusznie uważane za jedną z najpoważniejszych przyczyn zmian klimatycznych, ale nikt nie spodziewa się, że miliony domów na całym świecie od tak zmieni swój system ogrzewania. Dlatego jeśli już trzeba sięgać po jakikolwiek węgiel do ogrzewania swojego domu czy miejsca pracy, warto świadomie wybierać polski węgiel chociażby z tego względu, że jest on względnie czysty i posiada bardzo wysoką kaloryczność, jak na mieszanki dostępne w polskich skupach i składach.

 

Efekt dla środowiska jest oczywisty – użytkownik polskiego węgla o wyższej kaloryczności potrzebuje zdecydowanie mniej kilogramów na dzień, aby zaspokoić swoje potrzeby grzewcze i energetyczne. Nie tylko oszczędza więc pieniądze na zakup mniejszej ilości paliwa kopalnego, ale przy okazji emituje zdecydowanie mniej zbędnej energii oraz toksycznych spalin do środowiska i atmosfery, ponieważ większość energii cieplnej pozostaje skonsumowana na miejscu i to z względnie niską ilością dodatkowych wyemitowanych spalin. Świadomy wybór jakościowego węgla jest więc próbą minimalizowania negatywnych skutków wywołanych przez globalne ogrzewanie m.in. węglem.

Indywidualne stacje mieszkaniowe (ISM Thermic) – cechy charakterystyczne i zalety

0
Indywidualne stacje mieszkaniowe

Indywidualne stacje mieszkaniowe (ISM) odznaczają się wysokim stopniem zaawansowania technologicznego i pełnym opomiarowaniem. Obecnie na rynku dostępne są pod nazwą thermatic. Zostały stworzone i wdrożone do sprzedaży, dzięki wieloletniej pracy i doświadczeniu inżyniera Jędrzeja Cierkosza, a także współpracy technologicznej z Delta Systemtechnik GmbH z Celle (Niemcy).

Indywidualne stacje mieszkaniowe to urządzenia posiadające atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny. Swoją popularność zawdzięczają spójnym połączeniu zasad ekonomiki, bezpieczeństwa i komfortu.

Jak działają indywidualne stacje mieszkaniowe?

ISM Thermic to stacje mieszkaniowe, które służą do przygotowywania ciepłej wody użytkowej oraz rozdziału ciepła w mieszkaniu (zalety centralnego ogrzewania i decentralnego przygotowania ciepłej wody). Zasilane są przez dwuprzewodową sieć wewnętrzną z niskotemperaturowego źródła ciepła i przypadają na jeden lokal. Mogą wykorzystywać źródło ciepła z węzła ciepłowniczego, kotłowni gazowej, kotłowni olejowej lub być wspomagane przez odnawialne źródła energii.

Indywidualne stacje mieszkaniowe thermatic działają za pomocą specjalistycznego systemu, który eliminuje przygotowanie ciepłej wody, dzięki temu obniża koszt dostawy oraz cyrkulacji w budynku. Pozwala zoptymalizować koszty inwestycyjne, uprasza technologię źródła ciepła i systemy rozprowadzania. Osoby korzystające ze stacji zostają wyposażone w indywidualny i kalorymetryczny licznik ciepła, który oblicza sumę zużytej energii cieplnej dla każdego mieszkania podłączonego do systemu. Za jego pomocą użytkownik może sprawnie używać ogrzewanie przez cały rok, a także dowolnie nim sterować. Dodatkowo wykorzystując elektroniczny tygodniowy programator ma możliwość regulacji temperatury w mieszkaniu.

Z jakich elementów składa się indywidualna stacja mieszkaniowa?

Indywidualna stacja mieszkaniowa (ISM Thermic )wyposażona jest w liczne elementy, należą do nich między innymi:

  •       tłumik uderzeń hydraulicznych
  •       płytowy wymiennik ciepła
  •       wstawka wodomierza ciepłej wody
  •       filtr siatkowy
  •       mostek cyrkulacyjny
  •       zawory spustowe i odcinające
  •       ogranicznik temperatury
  •       regulator różnicy ciśnień
  •       układ zasilania obiegu grzewczego
  •       moduł cyrkulacji i inne elementy

Zalety płynące z posiadania indywidualnej stacji mieszkaniowej

Różnego rodzaju urządzenia thermatic, a zwłaszcza indywidualne stacje mieszkaniowe spełniają wszelkie normy higieny i bezpieczeństwa. IMS są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, które nie oddziałują negatywnie na środowisko i życie ludzkie. Wymiennik ciepła oraz orurowanie zostały stworzone ze stali szlachetnej, która gwarantuje należyty poziom higieny.

W indywidualnych stacjach mieszkaniowych woda jest zawsze przygotowywana na bieżąco ze świeżej wody. W czasie zapotrzebowania na wodę specjalny zawór typu PM-Regler zapewnia optymalną temperaturę ciepłej wody użytkowej, dzięki temu nie jest ona gromadzona i przetrzymywana w orurowaniu.

Montaż indywidualnych stacji mieszkaniowych zazwyczaj jest wykonywany na klatkach schodowych, dzięki temu użytkownicy dystrybuujący ciepło mogą wyłączyć niepłacącego najemcę z systemu dostawy medium.

Indywidualne stacje mieszkaniowe mogą wykorzystywać różnego pochodzenia energię. Sprawnie przygotowują ciepłą wodę użytkową w sterylnym układzie przepływowym. Gwarantują proporcjonalny przepływ wody, możliwość całorocznego ogrzewania, a także sterowania temperaturą. Więcej szczegółowych informacji odnośnie indywidualnych stacji mieszkaniowych można dowiedzieć się na thermic.

Jak wybrać drzwi wewnątrzklatkowe?

0
Jak wybrać drzwi wewnątrzklatkowe?

Drzwi wewnątrzklatkowe są pierwszym widocznym elementem naszego mieszkania. To one tworzą początkowe wrażenie, i wielokrotnie także przesądzają o atutach wizualnych naszego korytarza. Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku stanowią również barierę obronną przed niepożądanymi gośćmi. Więc warto wybierać je w sposób przemyślany.

Drzwi drewniane jako drzwi wejściowe w bloku?

Dobór drzwi wejściowych wewnętrzklatkowych nie jest dość łatwy. W propozycjach sprzedaży odnajdziemy mnóstwo typów drzwi do mieszkania w bloku. Podstawowym kryterium podziału okazuje się materiał, z jakiego drzwi zostały zrobione. Jednym z powszechnych rozwiązań są drzwi drewniane. Jest to kategoria artykułów wyróżniających się niezwykłymi atutami dekoracyjnymi. Drzwi drewniane idealnie sprawdzą się zarówno w wypadku mieszkań zainspirowanych stylem tradycyjnym, jak również modernistycznym. Ich naturalna faktura odpowiednio skomponuje się z meblami i innymi elementami umeblowania naszego korytarza. Dobierając drzwi drewniane, warto nadmienić również o odpowiedniej izolacji dźwiękowej. Tego rodzaju drzwi wejściowe do mieszkania wytłumią hałasy z klatki schodowej, i równocześnie okażą się doskonałym izolatorem termicznym. Właściwe wyciszenie drzwi wejściowych jest zatem bardzo istotne – bezpośrednio oddziałuje na domowy komfort życia.

Drewnopodobne drzwi do mieszkania w bloku

Drewnopodobne drzwi zewnętrzne mają wielu wielbicieli. Podstawowym plusem tych drzwi wejściowych jest korzystna cena zakupu. Drewnopodobne drzwi wejściowe w bloku będą zdecydowanie tańsze aniżeli ich odpowiedniki, jakie zostały zrobione z prawdziwego drewna. Do produkcji drzwi drewnopodobnych zwykle stosuje się płyty HDF oraz LDF. Jest to materiał, jaki efektywnie odtwarza naturalną barwę rozmaitych rodzajów drewna. Oferta wytwórców jest na tyle duża, iż każdy inwestor może odnaleźć rozwiązanie dostosowane do swego mieszkania. Na uwagę zasługuje również dobry poziom izolacji dźwiękowej i cieplnej. Drewnopodobne drzwi wewnątrzklatkowe są także wytrzymałe na zniszczenia mechaniczne.

Stalowe drzwi wewnątrzklatkowe

Jak dobrać drzwi wejściowe wewnątrzklatkowe? Stalowe drzwi wejściowe w bloku to rozwiązanie wszechstronne. Możemy je z powodzeniem dostosować zarówno do mieszkań w starej kamienicy, jak również w innowacyjnym bloku. Drzwi wewnątrzklatkowe będą dostępne w rozmaitych odcieniach oraz stylach wykończenia. Wygląd większości z nich przedstawia naturalne usłojenie drewna. Należałoby przy tym podkreślić, że stalowe drzwi są wytrzymałe na działanie zmiennych temperatur oraz zwiększonej wilgotności powietrza. Trzy zawiasy gwarantują duży komfort użytkowy i ogromną żywotność. Warto również podkreślić, iż dzięki swoim właściwościom drzwi stalowe nie potrzebują stałej pielęgnacji okazując się rozwiązaniem na wiele lat

Pościel z kory do sypialni

Pościel z kory do sypialni

Pościel zrobiona z kory od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród kupujących. Kora to przyjemna w dotyku bawełniana tkanina, oddychająca i miękka, zapewniająca komfort użytkowania przez wiele lat. Dodatkową zaletą kory jest to, że nie wymaga prasowania oraz krochmalenia, co w przypadku tkanin pościelowych jest dość istotne.

Wybór odpowiedniej pościeli może być trudny. Na rynku funkcjonuje wielu sprzedawców, oferujących pościel w różnych wzorach i kolorach, zrobioną z przeróżnych tkanin.

Wybór tkaniny wydaje się być jedną z najważniejszych decyzji, jaką powinniśmy podjąć wybierając pościel. To niebywale istotna kwestia, ponieważ wpływa na to jak długo będziemy cieszyć się swoją nową pościelą oraz czy będzie ona wygodna w użytkowaniu czy nie.

Wybierając tkaninę powinniśmy zwracać uwagę na jej skład. Warto kupować pościel zrobioną z tkanin naturalnych. Tylko taka tkanina może zapewnić nam odpowiedni komfort użytkowania.
Nie warto decydować się na pościel wyprodukowaną w całości z poliestru. Owszem, taka pościel może konkurować z innymi ceną, ale na tym zalety się kończą. Poliester jest całkowicie sztucznym nieoddychającym włóknem, nie nadaje się więc na produkcję ubrań które nosimy “blisko ciała” oraz pościeli. Komfort użytkowania pościeli z poliestru będzie bardzo niski.

Jeśli zależy nam na kupnie pościeli z domieszką włókna sztucznego, choćby przez wzgląd na to, że taka pościel mniej się gniecie i nie trzeba jej prasować, warto kupić pościel z kory. Domieszka poliestru w takiej tkaninie to zaledwie 30 %, ale to wystarczy aby nie trzeba było się martwić prasowaniem. Jednocześnie 70% bawełny w tej tkaninie zapewnia komfortowy sen. Dużą zaletą pościeli z kory jest jej cena, ale warto wspomnieć też o mnogości wzorów i kolorów tej tkaniny, a także wytrzymałości włókien. Pościel z kory bardzo długo wygląda jak nowa.

Pościel z kory 100% bawełna 160x200 wzór krem kwiaty
Pościel z kory 100% bawełna 160×200 wzór krem kwiaty

Kupno pościeli przez internet to bardzo dobry pomysł. Sklepy stacjonarne często oferują niewielką ilość rozmiarów i kolorów pościeli. Aby bez problemu kupić pościel przez internet warto znać rozmiar swojej kołdry i poduszek. Jeśli posiadamy tę informację, to już połowa sukcesu. Pozostaje tylko znaleźć odpowiedni sklep internetowy z pościelą z kory i wybrać wzór, który najbardziej odpowiada twoim preferencjom.

Odwiedź stronę sklep.kz.com.pl/category/posciel-posciel-z-kory aby skorzystać z oferty jednego z większych sklepów internetowych oferujących pościel w wielu wzorach, rozmiarach i kolorach. Wybieraj wśród wielu eleganckich wzorów tak aby dobrać pościel nie tylko wygodną, trwałą i przyjemną w użytkowaniu, ale i dopasowaną kolorystycznie do twojego domu. Dobrze dobrana pościel może poprawić wygląd twojej sypialni i jakość twojego snu.

Pościel z kory 100% bawełna 160x200 wzór mozaika na szarym tle
Pościel z kory 100% bawełna 160×200 wzór mozaika na szarym tle

Jeśli chciałbyś odmienić wnętrze swojej sypialni ale nie masz zbyt wiele pieniędzy na ten cel, zastanów się nad zakupem nowej pościeli i kilku drobnych dodatków – np. kolorowych poduszek czy zasłon, a zobaczysz jak odmieni się wnętrze twojego domu. W ofercie sklepu internetowego z pościelą z kory znajdziesz pościel w wielu wzorach i kolorach, więc na pewno szybko znajdziesz tą pasującą do twojego wnętrza. Możesz tu kupić nie tylko elegancką klasyczną pościel z kory, wielbiciele nowoczesnego stylu również znajdą coś dla siebie.

Pościel z kory 160x200 wzór krata grafitowo-turkusowa
Pościel z kory 160×200 wzór krata grafitowo-turkusowa

Pościel z kory to dobry wybór jeśli chcemy kupić produkt dobry, zrobiony z naturalnej tkaniny. Warto pamiętać, że dzięki domieszce włókna poliestrowego materiał ten jest dość wytrzymały i zapewnia długoletnie użytkowanie. Jeśli interesuje cię zakup pościeli, która wytrzyma więcej niż jedno pranie, wybierz tę uszytą z kory. Nie przypadkiem jest to najczęściej wybierana tkanina pościelowa. Konsumenci doceniają jej trwałość i komfort użytkowania, a także niską cenę. Dobra pościel nie musi być bardzo droga, wystarczy znaleźć dobry sklep internetowy oferujący pościel z kory i wybrać odpowiedni model i wzór. Jeśli więc zdecydowałeś się na zakup nowej pościeli z kory, znasz jej wymiary, sprawdź dostępne wzory na sklep.kz.com.pl.

sklep z pościelą z kory sklep.kz.com.pl

Lustra w salonie – w jaki sposób je wieszać?

Lustra w salonie

Lustro zazwyczaj zajmuje miejsce w dwóch pomieszczeniach. Pierwszym z nich jest oczywiście łazienka. I w tym zakresie nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Drugim z kolei jest przedpokój. I na tym w zasadzie kończy się inwencja, co do możliwych zastosowań szklanych zwierciadeł. A jak się okazuje, to zaledwie wierzchołek góry lodowej, albowiem lustro do salonu może równie fenomenalnie wyglądać, jak i na wyposażeniu pokoju kąpielowego. Przemawia o tym chociażby stara, chińska filozofia Feng Shui, która mówi, że zwierciadło to bardzo ważny element aranżacji domowej przestrzeni, która wykazuje się umiejętnościami odbijającymi złą energię. Stosując się zatem do tych stwierdzeń, warto uzupełnić swoje mieszkanie o ten niewielki, ale jakże znaczący detal, którego mnogość zastosowań może przyprawić niejedną osobę o zawrót głowy.

Lustra do salonu – dlaczego warto?

Powodów, które przemawiają na korzyść montażu szklanego zwierciadła w pokoju gościnnym jest niewyobrażalnie dużo. To bowiem nie tylko uniwersalna, ciesząca się duża popularnością dekoracja, ale również praktyczny element domowego wnętrza, który w nieprawdopodobny sposób potrafi optycznie powiększyć przestrzeń i powierzchnię. Wszystko za sprawą umiejętnej gry światłem, która wytwarza w użytkowniku tę iluzję. Lustra bowiem już w czasie średniowiecza były wykorzystywane do dekoracji wnętrz. Zdobiły galerie sztuki, sale balowe czy teatry. Dziś bowiem zarezerwowane są dla wszystkich przestrzeni, począwszy od tych urządzonych w pełnym blasku, przepychu i splendoru glamour, po proste, urządzone w minimalistycznym wydaniu wnętrza skandynawskie czy zimne i surowe w odbiorze aranżacje loftowe. Lustra do salonu świetnie odnajdą się we wszystkich tych wariantach wnętrzarskich, zdobiąc je i dekorując.

Jak powiększyć pomieszczenie?

Nie od dziś wiadomo, że montaż szklanych zwierciadeł w unikatowy sposób potrafi optycznie powiększyć posiadaną przestrzeń. Aby tak się stało, ważne jest zachowanie pewnych reguł. Jedna z nich mówi o tym, że lustro do salonu powinno być zamontowane na dłuższej ścianie, gdyż tylko taki zabieg pozwoli na oczekiwane wyrównanie proporcji. Jeśli jednak pokój gościnny zajmuje miejsce na poddaszu, wówczas idealnym rozwiązaniem jest montaż tafli w formie pionowej. Dlaczego? Mianowicie dlatego, że wnętrze optycznie stanie się wyższe. Kolejna zasada dotyczy rozmiarów. Błędne jest przekonanie, że im mniejsze pomieszczenie, tym mniejsze lustra do salonu będą potrzebne. Wręcz przeciwnie! Im większa szklana powierzchnia, tym lepsze efekty wizualne jesteśmy w stanie osiągnąć.

Wentylacja mieszkania – po czym poznać, że nie działa ona sprawnie

0
Wentylacja mieszkania – po czym poznać, że nie działa ona sprawnie

Świeże i czyste powietrze w mieszkaniu to niemal priorytet, na którym zależy większości z nas. W mieszkaniu, w którym panuje przyjemna atmosfera, nie czuć wilgoci i nieprzyjemnych zapachów, od razu przyjemniej się przebywa i chętniej spędzamy w nim swoje wolne chwile. Jak więc zadbać o taki klimat, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów? Odpowiedzią może być wentylacja, która odpowiada za sprawny przepływ powietrza.

Niestety, posiada ona stały kontakt z alergenami i mikroorganizmami, które mogą ją zatkać. Często też zaniedbujemy ten element domu, ponieważ jego pracy ani nie widać, ani nie słychać – chyba że wykorzystujecie takie narzędzia, jak coraz popularniejsza na całym świecie wentylacja mechaniczna. Jak więc sprawdzić, czy w Twoim mieszkaniu wszystko jest tak, jak być powinno? Zapraszamy serdecznie po garść ciekawych informacji, które z pewnością wpłyną na satysfakcję z Waszego mieszkania.

Wentylacja – sprawdź, czy jest satysfakcjonująca

Sprawdzenie wydajności pracy układu wentylacyjnego w łazienkach, nie powinno stanowić problemu. Wystarczy wziąć prysznic lub odpalić ciepłą wodę i obserwować, jak szybko wilgoć i para zawisną w powietrzu. Jest to jednak miejsce, w którym taki stan rzeczy jest zupełnie naturalny, więc najczęściej zalecamy stosowanie dodatkowych narzędzi, do których można zaliczyć wcześniej wspominaną wentylację mechaniczną. Więcej o wentylacji przeczytasz na: https://www.aquateam.pl/index.php/wentylacja-szczecin/.

Podobna sytuacja jest z kuchnią, gdyż gotujemy w niej wodę na herbatę, smażymy, pieczemy i przygotowujemy posiłki. Zalecamy stosowanie różnego rodzaju okapów, które może nie wykluczą problemu wilgoci, jednak z pewnością obniżą go do minimalnego poziomu i pozbędą się problemu z nieprzyjemnych zapachem.

Jeśli w kuchni lub pokojach wentylacja nie działa poprawnie, zapach przygotowywanych posiłków będzie utrzymywać się długo, co może przełożyć się na ogólny aromat unoszący się w mieszkaniu – zwłaszcza jeśli należycie do grona osób, które uwielbiają potrawy smażone. Innym przykładem jest skraplanie się wody na szybach. Zazwyczaj taką sytuację można zaobserwować w zimie, gdy wilgoć jest największa zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynku.

Co wtedy należy zrobić?

Doskonałym wyborem jest zakup osuszacza powietrza. Niewielkie narzędzia, które spotkać można w bardzo popularnej formie, są dość tanie, a szybko zweryfikują, jak duży jest problem. Zazwyczaj napełnia się w nich zbiornik i warto zaobserwować, jak szybko ten proces zachodzi.

Jeśli takie niewielkie narzędzie nie będzie pomocne, jedynym sensownym rozwiązaniem będzie kontakt z zewnętrzną firmą specjalistyczną, która zajmuje się czyszczeniem kanałów wentylacyjnych.

Jaki rodzaj wanny wybrać do łazienki?

Jaki rodzaj wanny wybrać do łazienki?

Zakup nowej wanny to wybór na długie lata. Bardzo często zdarza się, że wanna pozostaje w łazience na dziesięciolecia i nie jest już wymieniana. Właśnie dlatego warto starannie przyłożyć się do jej zakupu. Od tego będzie zależeć komfort wszystkich domowników.

Na rynku znajduje się mnóstwo modeli, które różnią się między sobą stylistyką, kształtem, pojemnością, a także surowcami, z których zostały wykonane. Tak szeroka gama sprawia, że każdy inwestor znajdzie coś dla siebie. Jednak aby tak się stało, koniecznie musimy przyjrzeć się dostępnym modelom. Lepsza będzie wanna wolnostojąca, czy zabudowana? Owalna, czy prostokątna?

Pod zabudowę

Wanny produkowane pod zabudowę były bardzo modne w latach 80. oraz 90. Wtedy to właściciele mieszkań inwestowali w systemy, dzięki którym wanny stawały się jedną, wielką bryłą. Obecnie nie są już tak popularne, choć wciąż znajdują się amatorzy takich modeli. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu wanny nadają się raczej do większych łazienek, ponieważ optycznie obciążają przestrzeń. Ich instalacja wiąże się również z większą ilością pracy. Z pewnością jednak ładnie się prezentują, tworząc spójną całość stylistyczną we wnętrzu.

Wolnostojące

Wanny wolnostojące to zdecydowanie najbardziej popularne modele. Ich główną zaletą jest szybki i bezproblemowy montaż. Nie blokują dostępu do rury odpływowej, co jest bardzo cenne np. w przypadku jakiejś awarii. Pasują również do niemal każdej łazienki, a także produkowane są w różnej stylistyce. Wanny wolnostojące można również bez problemu wymontować lub przestawić.

Owalne

Wanny owalne mają symetryczny kształt, jednak nie pasują do wszystkich wnętrz. Z pewnością wnoszą do łazienki powiew luksusu. Łączą w sobie zarówno piękno klasyki, jak i nowoczesność (ze względu na stosowanie nowoczesnych rozwiązań, np. futurystycznych nóżek). Pasują do większych łazienek, ponieważ nie są zbyt ustawne.

Narożnikowe

Wanny narożnikowe to doskonały wybór do małych łazienek. Nie są tak wygodne jak inne modele, ale z pewnością wystarczą do kąpieli. Dodatkowym plusem takich modeli jest możliwość zamiany wanny w kabinę prysznicową – wystarczy zamontować zasłonę prysznicową, np. na suficie. Wanny narożnikowe bardzo często wyposażone są w systemy masujące, czy napowietrzające. Dzięki takim modelom będziemy mogli się cieszyć jacuzzi we własnej łazience.

Wpuszczane

Wanny wpuszczane to propozycja dla wyjątkowo luksusowych i obszerniejszych wnętrz. Tutaj wanna jest wkładana w podłogę lub osadzana w betonowym wgłębieniu. W ten sposób osoba kąpiąca się jest poniżej linii podłogi lub siedzi równo z nią.

Bramy garażowe i ich rodzaje

0
Bramy garażowe i ich rodzaje

Bramy garażowe pełnią ważną rolę w bezpieczeństwie naszego auta. Dzięki niej złodziej ma bardzo małe szanse na wyrobienie nam szkód, które mogłyby być dla nas mocno kosztowne. Jakie są rodzaje bram garażowych?

Można rozróżnić 4 rodzaje bram:

– bramy segmentowe – są bardzo powszechnym rodzajem, który składa się z segmentów, czyli poziomych części, które są złączone, dając bramę o bardzo dużych walorach estetycznych, jak i oczywiście funkcjonalnych. Warto wspomnieć również o tym, że bramy segmentowe mogą być dodatkowo ocieplane, przez co możemy być spokojny o ciepło w naszym garażu bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne;

– bramy rolowane – to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą stosować bram segmentowych. Ich montaż jest bardzo prosty, przez co możemy cieszyć się naszą nową bramą nawet już w dniu jej zakupu. Rozwiązanie z pewnością przydatne dla osób, które nie chcą spędzać mnóstwo czasu nad wyborem swojej wymarzonej bramy do garażu.;

– bramy uchylne – rozwiązanie odpowiednie dla osób, które mogą sobie pozwolić na to, aby ich otwarta brama mogła trochę wystawać na zewnątrz. Jest to również bardzo powszechny rodzaj bram ze względu na prostotę obsługi i montażu. Bramy uchylne są na tyle bezpieczne i proste w obsłudze, że nawet dziecko nie będzie miało problemu z poradzeniem sobie z otwarciem tego rodzaju bram.;

– bramy przemysłowe – jest to to rodzaj bram specjalnie zarezerwowana dla osób, które potrzebują czegoś znacznie większego, niż standardowa brama. Jak sama nazwa wskazuje, można ją wykorzystać w różnego rodzaju hurtowniach i fabrykach gdzie wielkość bramy wjazdowej ma bardzo duże znaczenie. Co z tego, jeżeli nasza brama wyglądałaby bardzo ładnie, skoro nie mogłyby przez nią przejechać samochody dostawcze i ciężarowe.

Tematyka bram jest bardzo szeroka. Bardzo dużo pożytecznych informacji znajduje się na na stronie firmy: Tylko TYLKA bramy Zakopane (www.tylka.pl). Można to traktować jako kompendium wiedzy o rodzajach bram garażowych, które występują nie tylko w Polsce.

Tylko TYLKA Facebook

Nowoczesne źródło światła do nowoczesnej przestrzeni

Nowoczesne źródło światła do nowoczesnej przestrzeni

Wyposażając przestrzeń swojego domu lub mieszkania stawia się nie tylko na styl i funkcjonalność, ale również na trwałość. Życiowa przestrzeń rzadko przechodzi gruntowne metamorfozy, a jej dopracowany wygląd musi sprostać próbie czasu i starczyć na lata. To co wypełnia powierzchnie, to nie tylko duże meble, ale przede wszystkim atmosfera, którą podkreśla odpowiednio dopasowane źródło światła. To właśnie drobne elementy są w stanie wnieść do każdego pomieszczenia zauważalną oraz odczuwalną różnicę i to bez konieczności żmudnego (i kosztownego) modernizowania całości.

Drobno, nowocześnie i ze stylem

Opcji oświetleniowych na rynku jest całe mnóstwo. I tu często pojawia się z tego powodu problem. W zalewie możliwości, ciężko jest się zdecydować na konkretny produkt. W rezultacie z zakupem można bardzo łatwo nie trafić i aranżacyjnie wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Nie wszystkie lampy są w stanie wpisać się w panujący styl wykończeniowy, a zmiana wszystkiego żeby oświetlenie pasowało mija się z celem. To światło ma wyrażać więcej z otoczenia, a nie otoczenie wpływać na prezencję lampy. Mówiąc krótko każdy element w pomieszczeniu musi wspólnie ze sobą kliknąć.

Drobne dodatki oświetleniowe są w stanie dostarczyć lepszy efekt niż duże lampy wiszące oraz żyrandole. Nowoczesne kinkiety, które w swoim designie posiadają industrialną nutę, potrafią przyciągnąć wzrok swoim minimalistycznym brutalizmem i w pełni wyrazić wyjątkowość (oraz urok) danej przestrzeni. Pomieszczenia w domu lub mieszkaniu nigdy nie są odzwierciedleniem katalogowych opcji w skali 1 do 1. Przestrzeń jest wyrazem indywidualizmu jej właściciela, co za tym idzie znajdują się w niej przedmioty, które mają za zadanie ten indywidualizm podkreślić. Trzymanie się jednego utartego schematu w aranżacji wnętrza, często prowadzi do schematycznych, powtarzalnych efektów, które nie odzwierciedlają w pełni indywidualnych preferencji. Za pomocą zmiany źródła światła można to skorygować.

Kinkiet na miarę potrzeb

Nowoczesne kinkiety pozwalają zawęzić kategorie produktów, wśród których trzeba dokonać wyboru. Jest to oszczędność czasu, kosztów oraz zmniejszenie ryzyka, że w pomieszczeniu wprowadzi się jedynie większe zamieszanie zamiast oczekiwanych usprawnień. Kinkiety wbrew pozorom wąską kategorią nie są. Jednak skupienie się na jednym rodzaju oświetlenia powala na szybsze zdecydowanie się na zakup. Nowoczesne kinkiety to bogactwo form, które pozwala wyrazić więcej zarówno z siebie, jak i swojej przestrzeni. Awangarodwe formy czerpią z klasycznych designów tworząc dodatek, który podkreśla wyjątkowość domu lub mieszkania. Nowoczesne kinkiety dają większe pole do aranżacyjnego manewru niż standardowe lampy. Strategiczne rozmieszczenie umożliwia eksperymentowanie z finalnym efektem i wydobycie z przestrzeni maksimum stylowego blasku. Szukając efektownego dodatku lub dopełnienia do gotowego już wystroju nie warto spychać kinkietów na aranżacyjny margines. Mogą one dla nas zrobić więcej niż się nam wydaje.

ZOBACZ TEŻ