Każdy się spieszy, żeby szybko wprowadzić się do nowego domu. Pośpiech nie jest w tym względzie dobrym doradcą. Niedosuszone tynki mogą doprowadzić do szeregu problemów, m.in. łuszcząca się farba, odpadające płytki, wypaczony parkiet czy panele. A w konsekwencji pojawią się grzyb i pleśń.
Skąd bierze się wilgoć na budowie
Prace na budowach postępują w szybkim tempie. Tuż po przeprowadzeniu wszystkich robót instalatorskich wykonywane są tynki wewnątrz budynku a na zewnątrz działania ociepleniowo-elewacyjne. Skutkiem ocieplenia budynku jest stworzenie termosu izolacyjnego z domu, co uniemożliwia odparowanie wody z tynków i posadzek. W takiej sytuacji praktycznie rzeczą niemożliwą jest osuszenie mieszkania lub domu w sposób naturalny, a nagromadzona wilgoć prędzej czy później pojawi się na ściankach i tynkach w postaci brzydkich wykwitów, które są szkodliwe dla zdrowia. Aby oszczędzić czas i pieniądze, warto wówczas wspomóc się doświadczoną firmą, która zajmuje się np. osuszaniem budynków w Poznaniu.
Komu zlecić osuszanie budynków
Wynajmem osuszaczy powietrza w Poznaniu i okolicy zajmuje się firma Szilo Fachowe Osuszanie Budynków Poznań. Firma posiada specjalistyczne osuszacze powietrza pozwalające na sprawne osuszanie budynków. Oferuje kompleksowe usługi w tym zakresie. Na początku pracownicy zmierzą poziom wilgotności materiałów budowlanych i powietrza. Sprawdzą także temperaturę. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu można mieć pewność, że zaproponują najbardziej efektywne osuszacze powietrza. W razie potrzeby wspomogą ich działanie wentylatorami, turbowentylatorami i nagrzewnicami. Przeprowadzą też krótkie szkolenie w zakresie prawidłowej obsługi wszystkich wynajmowanych urządzeń.
Dlaczego warto wynająć osuszacz zamiast go kupować
Zakup profesjonalnego osuszacza powietrza to wydatek rzędu minimum 5.000 zł. Na rynku dostępne są także dużo tańsze urządzenia. Jednak sprzęt marketowy nie posiada odpowiednich parametrów do sprawnego osuszania pomieszczeń, czyli odpowiedniej mocy i przepływu powietrza. Wielkość osuszacza powietrza dobiera się do kubatury budynku i stopnia zawilgocenia. Dla efektywnego osuszenia budynku o powierzchni 100 m2 potrzebujemy 3 osuszaczy budowlanych. W zależności od układu pomieszczeń dobiera się odpowiednią liczbę wentylatorów, które przyspieszają proces osuszania o 30%. W porze jesienno-zimowej stosuje się nagrzewnice do podniesienia temperatury w osuszanych pomieszczeniach. Zalecaną temperaturą do pracy osuszaczy jest zakres od 10 do 20°C.
Dlatego warto zainwestować w profesjonalne usługi osuszania. Oszczędzimy w ten sposób czas i pieniądze. Zlecając prace fachowcom, mamy pewność, że z nowego budynku pozbyliśmy się niechcianej wilgoci. Śmiało też możemy rozpocząć prace wykończeniowe i w niedługim czasie wprowadzić się do nowego, przyjaznego dla naszego zdrowia domu lub mieszkania.