Czy warto położyć płytki podłogowe w salonie?

0
1205

Zastanawiając się nad aranżacją salonu, zapewne wybierasz pomiędzy panelami a parkietem drewnianym. Okazuje się jednak, że bardzo ciekawą alternatywą może być podłoga z płytek. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na następujące pytania:

Jakie zalety mają płytki w salonie?

Jakie wady mają płytki w salonie?

Bilans zysków i strat pomoże Ci dokonać ostatecznego wyboru co do materiału, którym pokryjesz podłogę w swoim salonie.

Jakie zalety mają płytki w salonie?

Nasze rozważania rozpoczniemy od zalet układania płytek w salonie. Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na ogromny wybór wzorów, kolorów i formatów płytek podłogowych. Dzięki tak dużemu zróżnicowaniu zyskujesz wręcz nieograniczone możliwości aranżacji podłogi w salonie. Wybierając panele, masz już nieco mniejszą dowolność. Ich rozmiary są w zasadzie stałe. Kolorystyka choć zróżnicowana, to jednak nie może się równać z różnorodnością płytek. Wybierając parkiet, możesz decydować o rozmiarze i sposobie ułożenia klepek. Ich kolorystyka jest jednak ograniczona.

Kolejnym atutem jest możliwość uzyskania bardzo zróżnicowanej stylistyki na podłodze w salonie. Dzięki płytkom możesz stworzyć minimalistyczną podłogę nawiązującą do marmuru. Na przeciwległym biegunie znajduje się czarno-biała mozaika. W zasadzie podczas aranżowania układu płytek w salonie ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Omawiając zalety płytek ceramicznych w salonie, musimy także wspomnieć o ich wytrzymałości. Powierzchnia płytek jest dużo bardziej odporna na uszkodzenia, aniżeli panele lub parkiet. Ma to duże znaczenie w przypadku intensywnie użytkowanych pomieszczeń, do których z pewnością zaliczamy salon. Właśnie ze względu na dużo większą wytrzymałość producenci wprowadzili do oferty płytki, które do złudzenia przypominają panele. Dzięki temu możesz zaaranżować salon w tradycyjny sposób, a jednocześnie podnieść parametry wytrzymałościowe podłogi.

Z praktycznego punktu widzenia warto podkreślić także doskonałe przewodnictwo cieplne płytek. Jest to kluczowa cecha w kontekście montażu ogrzewania podłogowego. Dzięki płytkom ciepło będzie dużo lepiej rozprowadzane po całej powierzchni podłogi.

Płytki podłogowe są dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Aby przywrócić im pierwotny blask, nie musisz stosować specjalnych środków i detergentów. W zupełności wystarczy woda z płynem do naczyń lub preparat przygotowany na bazie octu. Płytki podłogowe są także o wiele bardziej higienicznym rozwiązaniem w porównaniu do dywanu i wykładziny. Nie gromadzą kurzu i drobnoustrojów. Ma to z pewnością duże znaczenie dla alergików.

Jakie wady mają płytki w salonie?

Oczywiście nie możemy powiedzieć, że płytki podłogowe w salonie to rozwiązanie, które nie ma żadnych wad. Podłoga z płytek ceramicznych jest bardziej chłodna i mniej przytulna od parkietu lub paneli. Tutaj problem rozwiązuje oczywiście wspomniane wcześniej ogrzewanie podłogowe. Nie każdy jednak może sobie na nie pozwolić.

Jeśli zdecydowałeś się na podłogę z płytek ceramicznych w salonie, to koniecznie wejdź na stronę domus-sklep.pl. Znajdziesz tam bogatą ofertę wysokiej jakości płytek. Zróżnicowana kolorystyka, wzornictwo i rozmiary pozwolą Ci wybrać płytki idealnie pasujące do Twojego wyobrażenia wymarzonego salonu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here