Marzysz o pięknym i stylowym mieszkaniu? Nie potrafisz dokładnie sprecyzować swoich oczekiwań, chcesz kupić kolejne dodatki ale masz wątpliwości co do tego jak będą wyglądały wraz z całą resztą aranżacji. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie Ci profesjonalny dekorator wnętrz czyli osoba, która łączenie ze sobą stylów i kolorów ma w małym palcu.

Czy warto?

Aranżowanie wnętrz, to z punktu widzenia laika sprawa niewyobrażalnie trudna. Warto pamiętać, że projektanci i dekoratorzy to zawodowcy, którzy znają się na urządzaniu mieszkań i domów jak nikt inny. Dla nich sprawa doboru odpowiednich dodatków i kolorów to dosłownie “pikuś”, wiedzą dokładnie co z czym należy połączyć aby efekt był powalający. Rozważasz konsultacje z profesjonalistą? Nie chcesz tracić pieniędzy na kolejne zbędne, niepasujące do całej reszty akcesoria i dodatki? W takim razie skorzystanie z usług dekoratora wnętrz będzie dla Ciebie najlepszym możliwym rozwiązaniem.

Jak wygląda i na czym polega praca dekoratora wnętrz?

Kiedy już umówisz się z nim na spotkanie, podczas krótkiej rozmowy wstępnej zapozna się on z Twoimi oczekiwaniami oraz preferowanym przez Ciebie stylem aranżacyjnym. Jeżeli nie potrafisz dokładnie określić tego co w danym momencie podoba Ci się najbardziej dekorator z pewnością nakieruje Cię na dobrą drogę – jesteśmy pewni, że wspólnymi siłami stworzycie wnętrza Twoich marzeń!

Krok drugi to indywidualne spotkanie w mieszkaniu klienta, gdzie dekorator oceni wolną przestrzeń do zagospodarowania. Wszyscy z tej branży kierują się jedną i tą samą zasadą – ma być pięknie i funkcjonalnie! Wnętrza mają zachwycać ale też i ułatwiać Ci codzienne wykonywanie “domowych obowiązków”. Dzisiaj dla przykładu pokażemy jak wygląda urządzanie salonu z pomocą fachowca.
Na wstępie dokona ona dokładnych pomiarów całego pomieszczenia, które ma urządzić (w tym wypadku będzie to duży pokój dzienny). Jest to najważniejszy punkt całej jego pracy, ponieważ bazując na wymiarach przygotuje wstępny projekt. Teraz kiedy wie na jak dużo może sobie pozwolić stworzy plan funkcjonalny całego pomieszczenia.
Dekorator pokaże Ci w jaki sposób należy zaaranżować salon zaczynając od koloru farby na ścianach a kończąc na dodatkach i akcesoriach. W trakcie spotkania powstanie pierwszy zarys projektu , na tym etapie możesz wprowadzać zmiany i brać czynny udział w aranżowaniu swojego wnętrza.
Pamiętaj, że dekorator przygotuje projekt zgodny nie tylko z obowiązującymi trendami ale przede wszystkim z Twoimi oczekiwaniami i upodobaniami. W głowie zaświtał Ci jakiś pomysł, a może marzysz o dodatkach z surowego drewna? Koniecznie podziel się swoimi spostrzeżeniami z projektantem! Wprowadzając swoje indywidualne elementy wystroju Twój salon zyska na oryginalności – będzie wyjątkowy pod każdym względem a przede wszystkim jedyny w swoim rodzaju !

Przeglądając ostatni magazyn wnętrzarski natknęłaś się na ciekawy artykuł modnych gadżetów do salonu, koniecznie chcesz je mieć ale nie wiesz, które sprawdzą się najlepiej? Dekorator pomoże Ci w ostatecznym wyborze, pokaż mu co jest w Twoim stylu, co Ci się podoba a na pewno dobierzecie dodatki które idealnie oddadzą cały charakter aranżacji.

Kolory, kolory, kolory…

Najczęstszym popełnianym przez nas błędem, popełnianym w trakcie urządzania mieszkania jest zły dobór kolorystyczny. Ważne jest, aby każdy poszczególny jeden element współgrał ze sobą tworząc razem zgraną całość. I nie chodzi o to by wszystko było jasne czy ciemne, białe lub kolorowe – odcienie mogą być zupełnie skrajne, muszą jednak do siebie pasować! Analiza kolorystyczna jest więc tym, na czym dekoratorzy (zaraz po funkcjonalności) skupiają się najbardziej. Oprócz bogatej palety barw jaka zostanie Ci zapewne przedstawiona, będziesz miała także okazję do tego by zapoznać się z różnymi rodzajami materiałów z których wykonane zostaną np. zasłony, narzuty, poszewki na poduszki, obicia na meble itp.

Realizacja projektu!

Kiedy wszystko będzie już dopięte na ostatni guzik a projekt gotowy i zatwierdzony dekorator natychmiast zacznie działać – zajmie się zakupami oraz zamówieniem mebli i dodatków. Następnie zacznie realizować plan projektu a kiedy wszystko znajdzie się na swoim miejscu zaprezentuje Ci tak długo wyczekiwany efekt końcowy.

Jeżeli chodzi o koszt takiej usługi – to tu wszystko zależy od indywidualnych stawek każdego projektanta wnętrz oraz od zakresu wykonywanych przez niego usług. Sugerowana cena aranżacji salonu waha się w granicach 800-1000 zł. Dla niektórych z pewnością będzie to nie mały wydatek ale pomyśl ile można zyskać. Ta inwestycja zwróci Ci się i to dosłownie kilkukrotnie – mając tak piękny wystrój nie prędko pomyślisz o jakich kolwiek remontach i zakupach!

Jak widać pomoc dekoratora jest nieoceniona. Korzystając z jego pomocy zaoszczędzisz nie tylko pieniądze ale przede wszystkim swój cenny czas. Jeżeli praca oraz inne obowiązki pochłaniają Ci całą dobę, powierzenie urządzenia wszystkich wnętrz projektantowi jest najlepszym co możesz zrobić dla siebie i swojego mieszkania!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here