Dlaczego warto skorzystać z pośrednictwa przy zakupie nieruchomości premium

Gdyby kupno nieruchomości było sprawą prostą, pewnie na rynku istniałyby nieliczne agencje pośrednictwa nieruchomościami. Nawet jeśli wydaje nam się, że zakup nieruchomości premium jest łatwy, bo to przecież w Polsce nadal dość niewielki rynek, ilość czynników, jakie trzeba wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupów, jednak jest ogromna.

Dokumentacja nieruchomości

Samo znalezienie luksusowego apartamentu w doskonałej lokalizacji nie musi być trudne, jednak istotą zakupu naprawdę wartościowej nieruchomości jest sprawdzenie wszystkich czynników mających wpływ na cenę mieszkania. A to nie tylko lokalizacja i wyposażenie, ale także wszystkie dokumenty, które dotyczą inwestycji – pozwolenia czy księgi wieczyste. Dla sprawnego agenta nieruchomości to żaden problem, by w kilka dni przedstawić klientowi szczegółową dokumentację dotyczącą mieszkania.

By mieć pewność, że nieruchomość, którą nabywamy, jest wolna od obciążeń, a samo mieszkanie nie ma wad konstrukcyjnych czy innych ukrytych niespodzianek, konieczna jest wnikliwa analiza przedstawionych przez sprzedającego dokumentów, a często także opinia niezależnego eksperta. Gdyby okazało się, że sprzedający ukrywa jakąś wadę nieruchomości, a my już jako właściciele dowiadujemy się o niej po latach, zawsze możemy wesprzeć się dokumentacją sporządzoną przez agenta, w trakcie dokonywania transakcji i to będzie podstawą do ewentualnych roszczeń odszkodowawczych.

Widok na morze w umowie sprzedaży

To na głowie agenta, a nie naszej znajdują się takie drobiazgi, jak skompletowanie dokumentacji o zagospodarowaniu przestrzennym okolicy, w której zlokalizowane będzie nasze mieszkanie. Sprzedający może celowo ukryć fakt, że dzielnica, w której kupujemy mieszkanie, ma w planie zagospodarowania zmianę przeznaczenia działki, która z naszą ma graniczyć. Może się więc okazać, że kupujemy mieszkanie z widokiem na morze, ale za pięć lat tuż obok naszej działki stanie luksusowy hotel i widoku na morze już mieć nie będziemy. Tego typu czynników, które trzeba sprawdzić, kupując nieruchomość premium, jest mnóstwo. Współpraca z agentem nieruchomości zdejmie nam ten problem z głowy.

Myślenie przyszłościowe

Inteligentne urządzenia w mieszkaniach i domach to już nie luksus, ale konieczność. Dlatego warto zorientować się, jakiego typu rozwiązania oferują nieruchomości premium, które bierzemy pod uwagę przy zakupie. Warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą nam w przyszłości utrudnić życie i których sami możemy nie zauważyć. Pośrednik nieruchomości od razu zwróci uwagę na marki sprzętów oraz możliwość ich wymiany czy podpięcia do nich kolejnych urządzeń.

Kompatybilność urządzeń, możliwości konserwacji czy lokalizacja niektórych elementów inteligentnego domu nie zawsze w dłuższej perspektywie się sprawdzą. Dzięki agentowi unikniemy sytuacji, w której konserwacja jednego z inteligentnych czujników, np. w łazience, będzie się wiązać z koniecznością kapitalnego remontu. A takich elementów jest mnóstwo i często sami nie będziemy w stanie wybiec tak daleko w przyszłość, by przewidzieć co za kilka lat będzie nam potrzebne.

Jednak doświadczony pośrednik bazując na swoich doświadczeniach, podpowie, które rozwiązania zastosowane w nieruchomości premium są naprawdę dobre, a które po latach mogą okazać się kłopotliwe.

Pomoc w zakupie nieruchomości premium udzielona przez agenta to więc nie tylko oszczędność czasu, ale możliwość oceny wartości i przydatności naszego mieszkania za 5, 10, a nawet 20 lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here