Stwórz swoje własne SPA

Jeszcze do niedawna wszelkie sprzęty relaksacyjne wydawały się czymś niezwykle ekskluzywnym i spotykanym jedynie w profesjonalnych salonach. Obecnie jednak coraz częściej masujące krzesła, wanny z hydromasażem czy prysznice z różnorodnymi funkcjami relaksującymi pojawiają się w naszych domach i nikogo ich obecność już nie zadziwia. Jednym z najszybciej zdobywających na popularności sprzętów tej kategorii są jacuzzi dmuchane, przeznaczone do ogrodów i na działki.

Czym właściwie jest jacuzzi do ogrodu

Według najnowszych statystyk coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, przed telewizorem czy też komputerem w pracy. Bolący kręgosłup czy zastałe mięśnie to tylko niektóre dolegliwości, z którymi się zmagamy. Każdy z nas nie raz marzył, by po ciężkim dniu móc się w pełni zrelaksować nie wychodząc z domu – taką możliwość daje właśnie dmuchane jacuzzi, które pozwoli na stworzenie prywatnego domowego SPA.
Dmuchane jacuzzi przypomina do złudzenia zwykły ogrodowy basen, który został jednak dodatkowo wyposażony w panel sterowania. Pozwala on na aktywowanie odpowiednich dysz masujących i tworzących bąbelki, kontroluje intensywność i prędkość przepływu wody, a także jej temperaturę, którą zwykle można zwiększyć do około 40 stopni. Oprócz tego uruchamia też pompę filtrującą wodę w zbiorniku. Ogrodowe jacuzzi wykonane jest z wytrzymałych tworzyw (najczęściej PVC) wysokiej jakości. Są one niemal tak samo proste do rozłożenia jak tradycyjne baseny, a po złożeniu są kompaktowe i można je przechowywać praktycznie wszędzie.

Jak wybrać odpowiednie jacuzzi

Zasadniczą kwestią przy wyborze jacuzzi do naszego ogrodu jest kształt oraz pojemność wanny – standardowo produkuje się konstrukcje okrągłe i prostokątne, pozwalające na jednoczesną kąpiel 3-4 osób, jednak coraz częściej spotkać można większe zbiorniki, przeznaczone nawet dla 7 czy 8 osób. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z dostępnymi rodzajami trybów relaksujących – modele wyposażone są w różne systemy masujące czy wyrzucające bąbelki, charakteryzują się odmiennym rozmieszczeniem dysz czy zakresem regulacji temperatury i filtracji wody. Droższe modele często wyposażone są w dodatkowe akcesoria (wygodne zagłówki, kolorowe oświetlenie czy generatory chloru). Przed zakupem warto jest przejrzeć ofertę wybranego sklepu (np. basenyogrodowe.pl, gdzie znajdziemy zarówno ogrodowe jacuzzi jak i opcjonalne wyposażenie) i zapoznać się z aktualnymi modelami i ich specyfikacją. W razie potrzeby część akcesoriów oraz środków do utrzymania czystości zbiornika można domówić osobno.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here