Drewniane funkcjonalne ozdoby okien

Okna to istotny dekoracyjny element wyposażenia każdego mieszkania oraz domu. Zapewniają odpowiednie doświetlenie wnętrza, wpływają na pozytywne samopoczucie, umożliwiają stały dopływ świeżego powietrza. Odpowiednio przystrojone przez właściciela okna dodają również szczególny urok mieszkaniu, pokazując prawdziwy charakter mieszkańców danego lokum.

Nowoczesne rozwiązania – zachowanie prywatności w mieszkaniu

Zarówno nowoczesne budownictwo jak i to nieco starsze nie zawsze zachowuje wystarczająco duże odległości pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Często można mieć wrażenie, że bliskość okna sąsiada narusza naszą prywatność, szczególnie po zmroku przy zapalonym świetle w mieszkaniu. Praktyczne sposoby uzyskania prywatności za dnia (białe, ażurowe firanki), czy też w nocy (różnego rodzaju zasłony) wychodzą już z aktualnej mody i nie są tak często wybierane przez młodych ludzi urządzających swoje pierwsze lokum. Co raz większą popularność zdobywają drewniane żaluzje, których długowieczność, praktyczność w użyciu i korzystna cena jednostkowa przyciąga coraz więcej właścicieli mieszkań decydujących się na ich odnowienie. Utrzymanie drewnianych żaluzji w czystości jest bardzo proste i nie wymaga dużo pracy, odpowiednią konserwację zapewnimy pielęgnując je jedynie raz na kilka tygodni środkiem do czyszczenia drewna. Żaluzje drewniane można w łatwy i tani sposób odrestaurować i przywrócić do pierwotnej świetności, wystarczy delikatnie wyrównać wierzchnią warstwę drewna i ponownie zakonserwować lakierem bądź bejcą do drewna.

Stylowe podkreślenie charakteru mieszkania

Drewno to szlachetny i elegancki materiał, który dodaje niezwykłego i nienachalnego uroku każdemu pomieszczeniu, o ile zostało w nim odpowiednio wyeksponowane. To materiał, który pasuje do każdego stylu, o ile zostanie poddany prawidłowej obróbce i procesowi konserwacji posłuży każdemu użytkownikowi przez lata. Żaluzje wykonane z surowego drewna, pociągnięte jedynie warstwą konserwującego lakieru mogą pięknie podkreślić rustykalny styl pomieszczenia. Jeżeli mieszkanie jest planowane w bardziej nowoczesnym stylu, można zastosować w nim żaluzje drewniane wykończone kolorową bejcą. Jest to rozwiązanie umożliwiające uzyskanie przeróżnego charakteru okna – zaczynając od pastelowych odcieni, przechodząc przez bardziej surowe rozwiązania nawiązujące do stylu skandynawskiego, a kończąc na ekstrawaganckich, silnych kolorach dla nieco bardziej odważnych projektantów wnętrz chcących nawiązać choćby do epoki retro. Przeglądając ofertę żaluzji, każdy znajdzie coś dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here