Etapy budowy domu z drewna: Od projektu do finalnej realizacji

0
227

Domy drewniane od lat zyskują swoich zwolenników. Tworzone są zgodnie z nowoczesną konstrukcją, co zapewnia im wytrzymałość i stabilność. Ich cechą charakterystyczną jest krótki czas stawiania. Już w ciągu kilku miesięcy możesz cieszyć się własnym gniazdem. Co więcej, wypadają również korzystnie cenowo, co dla wielu osób jest ogromną zachętą do zakupu. Dzisiaj wyjaśniamy, jakie są etapy budowy domu z drewna, a także ile kosztują konstrukcje szkieletowe. Zachęcamy do lektury. 

Etapy budowy domu z drewna

Żadna budowa nie może się odbyć bez działki, na której staną Twoje wymarzone cztery kąty. Dlatego etapy budowy domu z drewna muszą od początku uwzględniać wybór i zakup odpowiedniej do tego działki. Wiele osób to właśnie ten punkt stawia na czele listy, jednak my doradzamy Ci zacząć od wyboru odpowiedniego producenta. Nie da się bowiem ukryć, że stawienie domu wymaga wiedzy i umiejętności, którą z pewnością ma odpowiedni wykonawca. Podpowie on, jak powinno przebiegać całe przedsięwzięcie, a także pokieruje odpowiednio w kwestii uzyskania potrzebnych na budowę pozwoleń. Etapy budowy domu z drewna na początku obejmują więc wybranie producenta, a także załatwienie niezbędnych formalności. Dopiero później można przejść do projektu, a następnie do wykonawstwa. Dokładny opis całego procesu znajdziesz na stronie producenta CASTOR: https://castor.net.pl/etapy-budowy-domu-z-drewna/.

Domy szkieletowe — cena

Jeśli masz ograniczony budżet i interesują Cię domy szkieletowe cena będzie pierwszym z kryteriów wyboru konstrukcji. Na rynku znajdziesz wiele różnych propozycji takich rozwiązań, a koszt jego postawienia zależy od wielu czynników. Tańszą opcją jest zdecydowanie się na już gotowy projekt, który zostanie odwzorowany dla Ciebie. Na większe koszty musisz się przygotować, jeśli chcesz, by wszystko było zrobione pod Twój gust i Twoje preferencje. 

Musisz wiedzieć, że obecnie domy szkieletowe są stawiane nawet do 70m2 bez pozwolenia. Wówczas etapy budowy domu z drewna nie wymagają załatwiania skomplikowanych pozwoleń budowlanych, a jedynie zgłoszenia budowy, co znacznie skraca czas całego przedsięwzięcia. Ciekawe konstrukcje do tylu metrów proponuje producent CASTOR. Przykładowe domki tego typu możesz obejrzeć na jego stronie: https://castor.net.pl/dom-caloroczny-bez-pozwolenia-70m2/. Co ważne, marka słynie z wysokiej jakości konstrukcji stawianych w krótkim czasie. Zapewnia profesjonalne wsparcie na każdym etapie budowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here