Hala tenisowa

Budowa hali tenisowej to duże przedsięwzięcie. Podczas całego procesu wznoszenia takiej konstrukcji powinniśmy przemyśleć wiele istotnych kwestii. Jedną z nich jest wybór właściwej nawierzchni. Profesjonalną firmą zajmującą się wykonywaniem nawierzchni do hal tenisowych jest https://www.tenistal.com.pl/. Jakie opcje mamy do wyboru i jakie są ich wady i zalety?

Hala tenisowa – jaką nawierzchnię do niej wybrać?

Gra w tenisa jest w Polsce bardzo popularnym sportem, który ma wielu zwolenników. Polacy nie skupiają się wyłącznie na oglądaniu rozgrywek w telewizji, ale również sami często udają się na korty, by w ten sposób zażywać aktywności fizycznej. Właśnie dlatego budowa kortów tenisowych jest opłacalną inwestycją, która może być wspaniałym sposobem na biznes. 

Zanim jednak przejdziemy do budowy, musimy stworzyć idealny projekt, który będzie spełniał wszelkie standardy oraz przepisy. Oprócz tego do wyboru mamy kilka rodzajów nawierzchni, które mogą mieć duże znaczenie dla powodzenia naszego przedsięwzięcia. Osoby trenujące tenisa często wybierają bowiem korty ze względu na występującą w ich przypadku nawierzchnię. Na którą z nich warto się zdecydować?

Nawierzchnia akrylowa

Nowoczesne nawierzchnie akrylowe to doskonała opcja dla fanów wygodnych rozwiązań. Jej ogromną zaletą jest bowiem fakt, że nie wymaga szczególnej pielęgnacji i obsługi. Ponadto wyróżnia się ogromną trwałością, która jest niezwykle ważna podczas inwestowania w tak kosztowne przedsięwzięcia. Osoby trenujące grę w tenisa z pewnością będą zadowolone z tego, jak dobrą przyczepność gwarantuje nawierzchnia akrylowa. Taka cecha przekłada się bowiem na dynamikę gry. Oprócz tego ten typ powierzchni możemy zastosować w przypadku kortów znajdujących się na świeżym powietrzu, ponieważ nie straszne są jej niekorzystne warunki atmosferyczne. 

Mączka ceglana

Rozwiązaniem stosowanym na kortach ziemnych jest mączka ceglana, czyli specjalna mieszanka znajdująca się na wierzchniej warstwie kortu. Taka mieszanka składa się ze zmielonej na pył cegły, która wyróżnia się swoją charakterystyczną rdzawą barwą. Zaletą takiej nawierzchni jest fakt, że zapewnia ona wysoki poziom amortyzacji podczas różnego rodzaju upadków. Oprócz tego gwarantuje też poślizg. Obie te właściwości sprawiają, że gra na takim korcie jest wyjątkowo bezpieczna. Mniejsze jest również ryzyko ewentualnych kontuzji. Wadą mączki ceglanej jest fakt, że wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji, jednak gwarantuje jednocześnie wysoką trwałość na lata.

Nawierzchnia syntetyczna Advantage Red Court

Coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród osób decydujących się na budowę kortu tenisowego jest nawierzchnia syntetyczna, która łączy w sobie zalety kortów ceglastych oraz syntetycznych. Nawierzchnia składa się więc z syntetycznej murawy wzbogaconej o ceramiczne wypełnienie. Takie rozwiązanie sprawia, że jest ona doskonałym wyborem zarówno w przypadku profesjonalnych użytkowników, jak i amatorów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje gwarantowana przez nawierzchnię syntetyczną Advantage Red Court amortyzacja. Dzięki niej gracze zmniejszają ryzyko schorzeń stawów. Taki typ nawierzchni jest idealną opcją dla osób ceniących ciekawe i innowacyjne rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here