Jak dogrzać mieszkanie jesienią

W okresach przejściowych takich jak jesień nasze mieszkanie może potrzebować dogrzania. Gdy temperatura na zewnątrz nagle spada, a centralne ogrzewanie jeszcze nie działa w mieszkaniach, może robić się naprawdę chłodno i nieprzyjemnie. Nie musisz jednak chodzić po domu w kurtce i czekać aż Twoje grzejniki zaczną grzać. Wystarczy, że zainwestujesz pieniądze w dodatkowe źródło ogrzewania, które ogrzeje Twoje mieszkanie w chłodniejsze jesienne dni. Zobacz jak dogrzać mieszkanie jesienią i w jakie urządzenie najlepiej jest zainwestować.

Termowentylatory

Jest to jedno z najpopularniejszych urządzeń do ogrzewania pomieszczeń. Termowentylator jest poręczny i łatwy do przenoszenia. Potrafi on w szybki sposób ogrzać pomieszczenie i zagwarantować nam odpowiedni komfort cieplny. Ich dużą zaletą jest to, że są niewielkie i stosunkowo tanie. Większość modeli jest wyposażona w możliwość regulowania temperatury. Latem można ustawić zimny nawiew a zimą ciepły. Dodatkowo droższe modele posiadają także termostaty i automatycznie się wyłączają w momencie, gdy temperatura w pomieszczeniu jest odpowiednia.

Grzejniki elektryczne

Grzejniki elektryczne to kolejny sposób na dogrzewanie mieszkań. Są one większe niż termowentylatory, ale tak samo szybko potrafią ogrzać pomieszczenie. Ich działanie polega na cyrkulacji powietrza. Zimne powietrze jest zasysane i podgrzewana przez element grzewczy w grzejniku. Następnie podgrzane powietrze trafia z powrotem do pomieszczenia i w taki sposób podnosi się temperatura w pokoju. Niektóre modele grzejników są dodatkowo wyposażone w wentylator, który szybciej rozprowadza nagrzane powietrze w pomieszczeniu. Grzejniki elektryczne nie są drogie, ale należy pamiętać o tym, aby nie pozostawiać ich samych i cały czas mieć je pod nadzorem. W razie zwarcia lub uszkodzenia grzejnika będziemy mogli szybko zareagować i unikniemy nieszczęścia.

Grzejniki olejowe

Są mniej mobilne i cięższe od grzejników elektrycznych. Swoim wyglądem przypominają tradycyjne kaloryfery, jednak w środku zamiast wody znajduje się olej, który jest podgrzewany i powoduje to, że konstrukcja się nagrzewa. Grzejnik olejowy nagrzewa się znacznie dłużej niż elektryczny, ale w przeciwieństwie do niego na dłużej pozostaje ciepły, przez co temperatura w pomieszczeniu zostaje taka sama na dłużej. Nie są to drogie urządzenia jednak tak jak w przypadku każdego urządzenia, które podłącza się do prądu, trzeba pamiętać o cenach za prąd. Długotrwale korzystanie z tego typu urządzeń może być kosztowne i nie jest to rozwiązanie, które warto stosować przez cały czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here