Jak okna mogą podkreślić styl w domu

Jak dopasować kształt i formę okien do aranżacji wybranego pokoju? Czy okna mogą stać się ważnym elementem dekoracji pomieszczenia? A jeśli tak, to jaką rolę w tym wszystkim odgrywają… plisy okienne? Na te pytania odpowie poniższy artykuł.

Style i okna – mariaż doskonały!

Sposób dekoracji przestrzeni okiennej jest kluczowy z punktu widzenia aranżacji wnętrza. Rola okien nie ogranicza się wyłącznie do wpuszczania światła, lecz polega ona również na takim jego modelowaniu, by można było uzyskać optymalny efekt dekoracyjny. Oto przykłady stylizacji okien dopasowanych do konkretnego stylu aranżacji pokoju.

Styl boho – to sposób aranżacji, który – dosłownie – kocha życie. Dlatego okna umieszczone w tak zaaranżowanym pomieszczeniu powinny być wzbogacone wieloma ciekawymi dodatkami, takimi jak makramy, łapacze snów, a także wianki z suszonych owoców.

Styl industrialny – to nowoczesny, minimalistyczny, a zarazem luksusowy styl aranżacyjny. W nim okna powinny być w miarę duże, dzięki czemu zapewnią one maksimum światła. Okna industrialne powinny być pozbawione zasłon i wielu innych dodatków. Opcjonalnie można zdecydować się na montaż industrialnych rolet.

Styl skandynawski – połączenie okien ze stylizacją opartą na dalekiej Skandynawii nie jest trudne. Standardowe, w miarę duże i zapewniające łatwy dostęp do światła okna to podstawa tego stylu. Warto go wzbogacić o kwiaty doniczkowe, które urozmaicą wszechobecną szarość i biel odrobiną naturalnej zieleni.

Niestandardowe dodatki do niestandardowych wnętrz

Okna można dekorować również za pomocą wielu innych, interesujących i oryginalnych dodatków. Świecący na np. niebiesko neon, będzie świetną propozycją dla wnętrz nowoczesnych i industrialnych. Z kolei w stylu skandynawskim warto zadbać o… szafkę na książki i fotel, które powinny być ustawione tuż przy oknie. Jeśli ktoś ma pokój zaaranżowany za pomocą drewna (np. styl Dzikiego Zachodu), to okno również powinno być wzbogacone drewnianymi dodatkami. Świetnym pomysłem są też różnego rodzaju naklejki na okna, a także wspomniane już wcześniej plisy okienne. Te ostatnie powinny być przeciwieństwem aranżacji okien. Lekka, minimalistyczna plisa doskonale komponuje się z bogato zdobionymi firanami i zasłonami. Zasada ta działa również w sposób odwrotny, dzięki czemu ciekawie zdobione plisy będą świetnym dodatkiem dla minimalistycznie zaaranżowanych okien.

Podsumowując, okno to ważny element kształtujący aranżację wnętrza. I właśnie dlatego warto zadbać, by jak najlepiej wpisywał się on w styl dekoracji pokoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here