Jak oświetlić domowe miejsce pracy

Home office dziś nikogo nie dziwi. Jeszcze przed pandemią praca zdalna dla wielu osób była marzeniem, dla równie wielu pozostawała dziwnym wytworem. Dziś jednak coraz więcej ofert pracy z licznych branż to propozycja pracy z domu. Choć taka forma oddawania się obowiązkom zawodowym wymaga samodyscypliny, to przynosi sporo korzyści. Aby jednak praca zdalna była równie efektywna, co przyjemna, niezbędne jest stworzenie odpowiedniego miejsca. Biuro w domu wymaga m.in. precyzyjnego dopasowania oświetlenia. Jakie lampy sprawdzą się w tym miejscu?

Klasyczna lampka biurkowa – uniwersalne rozwiązanie

Uniwersalnym rozwiązaniem jest zastosowanie klasycznej lampki biurkowej. Dziś na rynku znajdujemy tego typu lampki w różnych rozmiarach, kształtach, a nawet z dodatkowymi funkcjami, np. ładowarką czy wyświetlaczem z zegarem. Wszystko to przydaje się podczas pracy zdalnej. Co więcej, lampki można dopasować stylem do strefy przeznaczonej na domowe biuro. Spójna aranżacja ma równie duże znaczenie!

Wybierając lampkę, bierzmy pod uwagę własne potrzeby i oczekiwania. Szukajmy modeli, które nie zajmują zbyt wiele miejsca na biurku, a ponadto zaoferują dodatkowe funkcje, na których nam zależy. Pamiętajmy również o tym, aby żarówka lampy biurkowej była osłonięta kloszem, by uniknąć efektu rażenia w oczy. Poza tym lampę należy ustawiać po przeciwnej stronie blatu biurka niż nasza ręka dominująca.

Oświetlenie ścienne – ciekawe i praktyczne

Alternatywą jest zastosowanie typowego oświetlenia ściennego. Odzyskujemy wtedy blat biurka, a do tego możemy liczyć na precyzyjne doświetlenie strefy przeznaczonej do pracy w domu. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli na biurku nie mamy zbyt wiele miejsca, a rezygnacja z oświetlenia nie wchodzi w grę. Ciekawe propozycje lamp ściennych można znaleźć na stronie https://lightplus.pl/.

Lampa podłogowa o kilku punktach świetlnych

Nowoczesne, modne, a zarazem bardzo praktyczne oświetlenie, to lampa podłogowa. Choć kojarzymy ją raczej z sypialnianymi wnętrzami, równie dobrze sprawdzi się w strefie przeznaczonej do pracy. Wystarczy wybrać konstrukcję z kilkoma punktami świetlnymi.

Światło kierowane ku górze spełnia rolę oświetlenia głównego. Na elastycznym ramieniu znajduje się za to niewielki punkt świetlny, który odpowiada za precyzyjne doświetlenie mniejszych fragmentów przestrzeni na blacie biurka. Tego typu lampy są przy tym bardzo dekoracyjne i – jak w przypadku oświetlenia ściennego – nie zajmują zbędnie miejsca na blacie biurka.

O tym warto pamiętać!

Niezależnie od tego, jakiego typu lampę wybierzemy do strefy pracy, musimy pamiętać o barwie światła. Wybierajmy światło zimne białe, które wpływa na lepszą koncentrację, poza tym dobrze widać w nim detale. Oczywiście światło nie może razić nas w oczy, dlatego zaleca się lampy wyposażone w klosz osłaniający żarówkę.

Zapoznajmy się z ofertą rynkową, zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Z pewnością znajdziemy lampy, które spełnią wszystkie stawiane przed nimi oczekiwania i będą sprzyjać efektywnej pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here