Jak urządzić pokój dla niemowlaka

Pokój niemowlaka powinien być przytulny i funkcjonalny. Obowiązkowo musi znaleźć się w nim kilka podstawowych elementów. Łóżeczko, przewijak czy komoda to podstawa. Jakie dodatkowe elementy warto wnieść do aranżacji sypialni malucha?

Jakie meble powinny się znaleźć w pokoju niemowlaka?

Wyposażenie pokoju niemowlaka to kwestia, o której trzeba zacząć myśleć już w trakcie ciąży. Najlepiej jest rozpocząć kompletownie niemowlęcych mebli w okolicach drugiego trymestru. Nie warto zostawiać tych zakupów na ostatnią chwilę, ponieważ świeżo zakupione sprzęty często mają sklepowy lub chemiczny zapach. A tego zdecydowanie warto oszczędzić nowemu, delikatnemu członkowi rodziny.

Podczas urządzania pokoju dla niemowlaka należy zainwestować w kilka podstawowych mebli. W sypialni malucha przede wszystkim powinno znaleźć się łóżeczko. Jest to tak naprawdę jedyny mebel, z którego dziecko będzie korzystać samodzielnie w pierwszych tygodniach życia

Pozostałe wyposażenie pokoju niemowlaka przeznaczone jest dla rodziców. Opiekunowie powinni zaopatrzyć się w przewijak, komodę i fotel do karmienia. To wszystkie meble, które będą potrzebne w pierwszych miesiącach po porodzie.

Kolorystyka niemowlęcego pokoju

Dobieranie kolorystyki pokoju do płci niemowlaka powoli staje się kulturowym reliktem. Coraz więcej rodziców rezygnuje z różowych farb dla dziewczynki czy błękitnych dla chłopca. Obecnie dużą popularnością cieszą się neutralne barwy takie jak biel czy beż.

Te kolory są dobrym wyborem, ponieważ zapewniają efekt jasności i przestronności. Z tego względu znakomicie spisują się nawet w niewielkich pomieszczeniach, optycznie je powiększając. Dodatkowo barwy te kojarzą się z naturalnością, przytulnością i harmonią. Będą więc dobrze wpływały na samopoczucie malucha.

Jednak warto pamiętać, że wystrój pokoju niemowlaka nie powinien być monotonny. Dobrze jest wnieść do niego elementy ożywiające przestrzeń. Jak to zrobić? Do wnętrza można wprowadzić dodatki o intensywnych barwach. Natomiast na ścianach mile widziane są kolorowe naklejki lub tapety z dziecięcymi motywami.

Jakie dodatki warto wprowadzić do pokoju niemowlaka?

Oprócz mebli w pokoju niemowlaka powinny znaleźć się również dodatki, które ocieplą wnętrze i nadadzą mu przytulnego charakteru. Takie efekty mogą zapewnić miłe w dotyku dywany, dziecięce lampki czy dekoracyjne poduszki. W pokoju pociechy warto też umieścić ozdobne kosze i pojemniki na wszelkie drobiazgi. Sypialnia malucha nie obejdzie się również bez półek na książki czy zabawki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here