Nabyłeś nieruchomość, którą przeznaczyłeś na wynajem? Zastanawiasz się jak tanim kosztem urządzić pokoje tak by zachwycały swoim wyglądem? Co powinno zaleźć się w ich podstawowym wyposażeniu? Odpowiedź na te jak i inne pytania znajdziesz poniżej.

Odpowiednie przygotowanie kluczem do sukcesu!

Zakup mieszkania lub domu pod wynajem to jedna z najlepszych możliwych inwestycji mieszkaniowych, która przynosi regularne co miesięczne zyski. Chętnych do rozpoczęcia tego rodzaju działalności z miesiąca na miesiąc przybywa. Mniejsze lokale zazwyczaj wynajmowane są pojedynczej osobie, te większe dzielone są na wolne pokoje do wynajęcie ze wspólną kuchnią i łazienką. Z takiego rozwiązania najchętniej korzystają studenci, nic w tym dziwnego po jest to duże odciążenie dla ich portfeli.
O tym, że liczy się pierwsze wrażenie to już na pewno wiesz, jeżeli lokal jest dobrze i estetycznie “urządzony” to z pewnością długo pusty stał nie będzie.
Jak zaaranżować pokój aby kusił swoim wyglądem i funkcjonalnością tak by szybko wzbudził zainteresowanie potencjalnych chętnych?

Od czego zacząć najpierw?

Zanim przystąpisz do urządzania pokoi zastanów się do jakiej grupy klientów chciałbyś dotrzeć. Czy mają być to osoby samotne-single, pary, osoby młode, starsze, kobiety, mężczyźni. To dobry sposób na reklamę, sprawdź, być może w Twoim mieście nie ma wolnych pokoi na wynajęcie dedykowanych tylko i wyłącznie kobietom. Takie rozwiązanie bez wątpienia będzie czymś nowym w okolicy i szybko zrobi się o Tobie głośno.
Wracając jednak do potrzeb, to nie trudno zauważyć, że każde pomieszczenie będzie wyglądało zupełnie inaczej. Aranżacja pokoju jedno-osobowego jest dużo tańsza niż aranżacja tego przeznaczonego dla dwóch osób.
Pomyśl na co możesz sobie pozwolić biorąc pod uwagę metraż całkowity pokoju – pamiętaj o tym, że ze względów czysto praktycznych z małego pokoju nie zrobisz pomieszczenia dwu-osobowego.

Wyposażenie

Podstawowymi elementami wyposażenia pokoju jednoosobowego są: pojedyncze łóżko lub kanapa modułowa (czyli rozkładana z funkcją spania), biurko wraz z krzesłem oraz pojemna szafa na ubrania. Dodatkowo możesz doposażyć go w półki na książki, stolik nocny oraz mobilny stolik kawowy. W przypadku pomieszczeń sprawa wygląda bardzo podobnie, wystarczy tylko łóżko pojedyncze zastąpić dwuosobowym lub narożnikiem, a oprócz dużej szafy w pokoju powinna znaleźć się komoda. Świetnym rozwiązaniem są również systemy do przechowywania, które łączą w sobie kilka praktycznych funkcji.

Czy wiesz co decyduje o tym, że oglądający zastają lub w pośpiechu uciekają? Tym czynnikiem są właśnie meble ale nie chodzi tu o ich ilość ale o jakość. Przygotowując pokój do wynajęcia musisz liczyć się z tym, aby stare, rozsypujące się szafy i kanapy zastąpiły nowe.
We wszystkim jednak należy zachować umiar, wbrew pozorom mebli nie musi być dużo, na początek wystarczy tylko podstawowe wyposażenie, nie musisz także inwestować w te najdroższe od czołowych producentów, w końcu to nie ty będziesz z nich korzystał. Obecnie w wielu sieciówkach dostaniesz dobrej jakości i całkiem stylowe meble w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Lokum idealne

Chcesz wiedzieć jak powinien wyglądać idealny pod każdym względem pokój do wynajęcia?
Zaczynając od początku, czyli od kolorów ścian, powinny być one jasne, w dosyć neutralnym kolorze, najlepiej pomalowane na biało. Dzięki temu pomieszczenie wyda się na znacznie większe, widniejsze i przestronniejsze niż jest w rzeczywistości.

Kolor podłogi pozostawiamy Tobie do wyboru, nasza rada – nie inwestuj w wykładzinę! Dlaczego? Nie możesz przewidzieć tego, jakie przyzwyczajenia mają inni, chodząc po niej w butach szybką ją zniszczą przez co Ty przed kolejnym wynajęciem pokoju będziesz musiał ją wyczyścić lub wymienić. Panele podłogowe nie dość, że są o wiele tańsze to w dodatku łatwe w utrzymaniu w czystości. Jeżeli chcesz aby w pomieszczeniu zrobiło się nieco przytulnie i klimatycznie zakup niewielki ozdobny dywan!

Meble – tutaj zadbaj o to aby w pokoju znalazły się te podstawowe o których wspominaliśmy wcześniej, postaw na nowoczesny prosty wygląd – takie elementy wyposażenia są obecnie na czasie. Meble powinny pasować do siebie aby razem stworzyć spójną całość. Zwróć uwagę, że jest to pokój dla innych, więc kolory mebli powinny być stonowane, nie wszystkim będzie odpowiadała sofa w krzykliwym czerwonym kolorze.

Jeżeli chcesz aby pokój miał charakter nowoczesny, to tu z pewnością pomoże Ci nasza podpowiedź – “im mniej tym lepiej”. Styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą i skromnością.
Dodatkami w które warto wyposażyć pokój będą na pewno: duża lampa podłogowa, lampka nocna, lustro, zwiewne zasłony, zielone rośliny doniczkowe o całą resztę zadbają już sami wynajmujący, którzy będą przecież chcieli poczuć się jak u siebie w domu.

Teraz kiedy wiesz już na co należy zwrócić szczególną uwagę, co kupić a czego nie, jesteśmy tego pewni, że urządzenie wszystkich pokojów przyjdzie Ci z dużą łatwością i przebiegnie znacznie szybciej niż się tego spodziewałeś. Ale co ważne, pomieszczenia urządzone zgodnie z naszymi radami nie będą musiały długo czekać na swoich nowych właścicieli!

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here