Jakie rolety będą dobre do okien dachowych Fakro

Okna dachowe to popularne rozwiązanie w wielu domach. Pozwalają na wpuszczenie do domu dużej ilości światła, a jednocześnie na skonstruowanie uwielbianego przez wiele osób poddasza ze skośnym stropem. Jednak często wygoda użytkowania i piękny wygląd okien dachowych nie idą w parze z łatwymi możliwościami ich zacienienia. Jak zatem zainstalować roletę, która się na nich sprawdzi?

Czy istnieje konieczność przesłaniania okien dachowych?

Wiele osób nawet nie próbuje zasłaniać swoich okien dachowych, uważając, że nie jest to możliwe, ale także wychodząc z założenia, iż jest to czynność zbędna. Tak naprawdę jednak ich przesłonięcie może być bardzo rozsądnym rozwiązaniem, pozwalającym na zachowanie optymalnej temperatury w pokoju na poddaszu, niezależnie od tego, czy na zewnątrz panuje upał.

Co więcej, jeśli na poddaszu mieszczą się sypialnie, zasłonięcie okien dachowych może pomóc w spędzeniu spokojniejszej nocy i w głębszym śnie. Pozwala na odpoczynek, który jest nam niezwykle potrzebny i sprawia, że we własnym domu czujemy się po prostu lepiej, bez wiecznie zaglądającego nam z góry księżyca. A co więcej, jeśli tylko chcemy, możemy w każdej chwili je podnieść i obserwować gwiazdy.

Specjalne rolety na okna dachowe

Ze względu na swoją konstrukcję, okna dachowe wymagają specjalnie skonstruowanych dla siebie rolet. W innym przypadku, gdybyśmy zastosowali do nich zwykłe rolety, nawet posiadające zwykłe prowadnice czy żyłki, nie byłyby one idealne ze względu na odchylanie się materiału i trudność w manipulowaniu roletą. Dlatego też odpowiednim rozwiązaniem jest dedykowana roleta na okno dachowe Fakro, która idealnie do niego przylega, niezależnie od tego, czy okno zostaje zamknięte, czy chcemy je lekko uchylić.

Rolety dedykowane do okien dachowych Fakro posiadają specjalne aluminiowe prowadnice, które zawsze trzymają je w odpowiednim miejscu. Gwarantują brak prześwitów i odchyleń, a jednocześnie zapewniają płynną pracę rolety.

Rolety wewnętrzne Fakro możemy przy tym podzielić na różne grupy, w zależności od stopnia zacienienia, jaki oferują. Do najbardziej popularnych należą bez wątpienia rolety z pierwszej grupy, które oferują częściowe zacienienie i niewielką ochronę przed nagrzewaniem. Sprawdzają się jednak wystarczająco dobrze, jeśli nie zależy nam na absolutnej ciemności. W drugiej grupie znalazły się z kolei rolety, które mają podgumowaną, srebrną warstwę, a oferowane przez nie zacienienie i ochrona przed nagrzewaniem są na najwyższym poziomie. To idealna propozycja dla każdego, kto z powodu choćby odrobiny blasku cierpi na bezsenność.

Rolety zewnętrzne

Innym typem rolet dedykowanych marki Fakro są rolety zewnętrzne, które nie tylko doskonale sprawdzają się w roli ochrony przed nadmiarem światła lub gorąca. Dodatkowo chronią one okno przed włamaniem i stanowią najwyższy poziom ochrony naszej prywatności. Ich wygodne sterowanie pilotem sprawia, że są doskonałe do każdego nowoczesnego domu, w którym technologia wspomaga codzienne życie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here