Jakie typy sprężyn gazowych ma w swojej ofercie FA Krosno?

0
647

Wykorzystywane w motoryzacji, przemyśle meblarskim, rolnictwie, przy produkcji urządzeń medycznych i w jachtingu, różnorodne sprężyny gazowe FA Krosno cieszą się niezwykłą popularnością wśród wielu grup odbiorców. To sprzęt ceniony nie tylko ze względu na wysoką jakość wykonania i wynikającą z niej trwałość, ale także z uwagi na konstrukcyjną różnorodność. Firma z Krosna produkuje wiele typów siłowników gazowych. Jakie z nich są najpopularniejsze i bez problemu możemy znaleźć je w sprzedaży?

Pchające siłowniki gazowe dla motoryzacji

Podstawową kategorią sprężyn gazowych FA Krosno są ich wersje pchające, czyli standardowe, w których ciśnienie gazu zamkniętego w cylindrze wypycha tłok i tym samym unosi przytwierdzony do jego końca element konstrukcyjny. W zastosowaniach motoryzacyjnych siłowniki gazowe wykorzystuje się przede wszystkim do unoszenia ciężkich klap bagażników samochodowych i masek, rzadziej drzwi. Oczywiście pchające sprężyny gazowe FA Krosno dedykowane są nie tylko samochodom osobowym, ale i innym kategoriom pojazdów. To sprzęt wykorzystywany w autobusach m.in. do unoszenia włazów i klap bagażników, w wózkach widłowych do otwierania i przytrzymywania drzwi, w ciągnikach rolniczych do unoszenia tylnych okien, drzwi i włazów dachowych, w różnego rodzaju przyczepach, kamperach i innych pojazdach specjalistycznych, również w maszynach budowlanych. Sprężyny pchające stosuje się także w meblach i na jachtach. W tym ostatnim przypadku najczęściej są one produkowane ze stali nierdzewnej.

Sprężyny gazowe blokowane

To specyficzna kategoria sprężyn gazowych od FA Krosno, w których tłok wypychany jest jedynie do pewnego momentu, zatrzymywany i utrzymywany w żadnym położeniu, balansując nacisk sił. Ten typ sprężyn gazowych wykorzystywany jest m.in. przy okazji produkcji popularnych foteli biurowych czy specjalistycznych foteli samochodowych. Blokowane sprężyny gazowe FA Krosno używane są również w przemyśle meblarskim oraz branży medycznej, na przykład do produkcji specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych. W ofercie krośnieńskiej firmy znajdziesz dwa podstawowe rodzaje sprężyn blokowanych. Są to modele z elastyczną oraz sztywną blokadą.

W ofercie polskiego producenta sprężyn gazowych FA Krosno znaleźć można również mniej popularne siłowniki ciągnące, w których siła działania bazuje nie na wypychaniu, ale na wciąganiu tłoka do wnętrza korpusu oraz siłowniki ze stali nierdzewnej, charakteryzujące się dużą odpornością na niszczące działanie czynników środowiskowych, zwłaszcza wody. To sprzęt wykorzystywany m.in. na łodziach i jachtach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here