Lampy sufitowe do salonu – aranżacje w różnych wnętrzach

0
1610

Urządzając swój salon dobieramy odpowiednie meble, tekstylia oraz oświetlenie. Pełni ono bowiem nie tylko funkcję rozświetlającą pomieszczenie, ale i tworzącą jego design. Dlatego też wybrane przez nas lampy sufitowe do salonu, powinny idealnie współgrać z panującą w nim atmosferą.

Salon nowoczesny

Samo wnętrze w stylu nowoczesnym charakteryzuje się minimalizmem, prostotą i funkcjonalnością. To też przekłada się na oświetlenie salonu. Lampy w tym stylu będą pozbawione ozdobników, materiałowych abażurów, czy jakichkolwiek ‘’zbędnych’’ dodatków. Dodatkowo lampy sufitowe do salonu nowoczesnego powinny współgrać z jego wyposażeniem. Dlatego tak dobrze sprawdzą się metalowe wykończenia pasujące do telewizora, czy głośników.

Jeśli chodzi o formy lamp nowoczesnych, to najczęściej są to klosze o kształtach figur geometrycznych takich jak kwadrat, koło czy romb. Nie ma tu miejsca na wymyślne i skomplikowane kształty. W nowoczesnym wnętrzu sprawdzą się również lampy wiszące pozbawione jakiegokolwiek klosza. Żarówka pozostawiona w taki sposób wpasuje się również w styl industrialny.

Salon industrialny

Ten styl pomieszczeń charakteryzuje się przede wszystkim surowością i obecnością takich tworzyw jak cegła, czy beton. Jednym zdaniem: wnętrza industrialne przypominają zadomowione fabryki. Często dekoruje się je różnymi przedmiotami z odzysku (np. łańcuchy). Ta sama zasada dotyczy lamp sufitowych do salonu industrialnego. Charakterystycznym dla tego stylu modelem lampy jest ten, w którym żarówkę okala druciany klosz przypominający klatkę.

Tego typu oświetlenie salonu składa się nierzadko z kilku żarówek. Mogą być one podwieszone na różnej długości łańcuchach. Jeśli całość wybrana będzie w kolorze miedzy lub bieli, to paradoksalnie doda całemu wnętrza przytulności. Nie oznacza to, że czarna lub metalowa lampa wprowadzi jedynie surowość. Będzie idealnie pasującym uzupełnieniem do ceglastej, miedzianej ściany.

Salon skandynawski

We wnętrzach w stylu skandynawskim wręcz dominuje temat oświetlenia salonu. Najważniejsze jest to naturalne światło, wpadające bezpośrednio przez okna. Jednak nie bez znaczenia pozostają także lampy wiszące. Musimy jednak pamiętać, że nie mogą one emitować światła typowo sztucznego.

Sama forma lampy, powinna być połączeniem nowoczesności i przytulnego klimatu. Osiągnąć to możemy przy pomocy prostych kształtów i materiałów tworzących przytulną atmosferę. Będzie to drewno, czy chociażby papier. Dobór tego typu materiałów to także wyraz zafascynowania naturą. Lampy w stylu skandynawskim nie będą więc w żaden sposób surowe. Dopuszczalne są materiałowe abażury, ale i metalowe klosze.

Cechy lamp sufitowych do salonu w stylu skandynawskim to minimalizm połączony z przytulnością i domowym ciepłem. Oznacza to, że forma tego typu oświetlenia nigdy nie będzie bogata w ozdoby i wzory. Wręcz przeciwnie – ma być przejrzyście, czysto i przestronnie. Dlatego tak ważne jest, aby wykorzystywać naturalne materiały, które sprawiają, że choć lampa jest minimalistyczna, to nie straszy surowością.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here