Lodówka duża czy mała? Jakie urządzenie wybrać do niewielkiej kuchni?

0
212

Aby urządzić funkcjonalną kuchnię, powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na zachowanie trójkąta roboczego. Istotne jest natomiast nie tylko prawidłowe ustawienie sprzętów, ale również wybór sprzętów, których funkcje będą dla nas przydatne. Warto także zastanowić się nad tym, czy lepiej sprawdzi się we wnętrzu lodówka duża, czy może nieco mniejszy wariant?

Lodówka duża czy mała? Zalety obu rozwiązań

Zarówno lodówka duża, jak i wariant mniejszy to odpowiednie wybory do przestrzeni kuchennej. To, jaki sprzęt ostatecznie zakupimy, powinno być uzależnione od naszych osobistych preferencji. Warto zastanowić się, ile miejsca do przechowywania w rzeczywistości potrzebujemy oraz czy dostępny metraż rzeczywiście pozwoli nam na wstawienie do kuchni wariantu z podwójnymi drzwiami.

Posiadając dużą lodówkę, możemy rzadziej robić zakupy. Tymczasem w przypadku mniejszej lodówki, zyskujemy dodatkowe miejsce na ustawienie szafek czy innych mebli.

Lodówka dwudrzwiowa czarna, biała czy w innym kolorze? Niezależnie od tego, jaki będzie jej rozmiar, pamiętajmy również o tym, aby zwrócić uwagę na jej wygląd i odpowiednie dopasowanie do pozostałych sprzętów kuchennych. 

Lodówka z kostkarką do lodu – czy warto?

Jeżeli zdecydujemy się na wariant dwudrzwiowy, ciekawym wyborem może być w tym przypadku lodówka marki Samsung, która posiada kostkarkę. To udogodnienie, które może być przydatne w codziennym życiu. Chłodne, orzeźwiające napoje smakują doskonale nie tylko w sezonie letnim. Równie dobrze możemy przygotowywać napoje dla gości właśnie z dodatkiem lodu.

W przypadku lodówek marki Samsung, kostkarka umieszczona została na drzwiach urządzenia. W ten sposób mamy stały, łatwy dostęp do lodu. To takie proste i funkcjonalne rozwiązanie!

Poznaj Samsung Family Hub

Jeżeli interesują Cię nowoczesne rozwiązania i urządzenia korzystające z zaawansowanej technologii, koniecznie poznaj bliżej lodówki marki Samsung z serii Family Hub. To inteligentne sprzęty, którymi możesz sterować z poziomu smartfona dzięki aplikacji SmartThings*. Wybierz model z ekranem multimedialnym i dostępem do Internetu, aby cieszyć się nowymi funkcjami. 

Lodówki te są nie tylko pojemne, ale przyciągają również uwagę swoim niebanalnym wyglądem. Bez problemu wpasują się w przestrzeń kuchenną. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? 

Jeżeli zależy Ci na energooszczędności, Twoją uwagę powinna zwrócić między innymi technologia No Frost. Dzięki niej możesz zapomnieć o uciążliwym rozmrażaniu urządzenia i utracie efektywności działania lodówki. Aktywując tryb No Frost, masz pewność, że wewnątrz sprzętu zachowany zostaje idealny poziom wilgotności. Okazuje się, że ma to doskonały wpływ na przechowywaną żywność, która dłużej pozostaje świeża i pyszna**. Nic więc dziwnego, że najczęściej kupowane lodówki to właśnie lodówki Samsung***.

* Aby skorzystać z aplikacji SmartThings, pobierz ją z Galaxy Store, Play Store lub App Store. Aplikacja do działania wymaga systemu Android OS 9↑ i co najmniej 3 GB RAM lub iOS 14↑. Pełna lista kompatybilnych urządzeń dostępna na stronie: https://www.samsung.com/pl/support/mobile-devices/jakie-urzadzenia-sa-kompatybilne-ze-smartthings/. Wszystkie urządzenia muszą być połączone z siecią Wi-Fi lub inną bezprzewodową i zarejestrowane w jednym koncie Samsung Account.

**Technologia No Frost firmy Samsung utrzymuje stałą temperaturę, dzięki czemu ścianki urządzenia nie pokrywają się szronem i lodem. Ponadto szybciej chłodzi, zwiększa wytrzymałość systemu i pozwala uniknąć marnowania energii na rozmrażanie. Na podstawie porównania nie wyposażonej w technologię No Frost lodówki Samsung RL39THCTS i posiadającego to rozwiązanie modelu RB31FERNCWW. Rezultaty mogą się różnić w zależności od sposobu użytkowania przez konsumenta.

*** W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here