Lustra w salonie

Lustro zazwyczaj zajmuje miejsce w dwóch pomieszczeniach. Pierwszym z nich jest oczywiście łazienka. I w tym zakresie nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Drugim z kolei jest przedpokój. I na tym w zasadzie kończy się inwencja, co do możliwych zastosowań szklanych zwierciadeł. A jak się okazuje, to zaledwie wierzchołek góry lodowej, albowiem lustro do salonu może równie fenomenalnie wyglądać, jak i na wyposażeniu pokoju kąpielowego. Przemawia o tym chociażby stara, chińska filozofia Feng Shui, która mówi, że zwierciadło to bardzo ważny element aranżacji domowej przestrzeni, która wykazuje się umiejętnościami odbijającymi złą energię. Stosując się zatem do tych stwierdzeń, warto uzupełnić swoje mieszkanie o ten niewielki, ale jakże znaczący detal, którego mnogość zastosowań może przyprawić niejedną osobę o zawrót głowy.

Lustra do salonu – dlaczego warto?

Powodów, które przemawiają na korzyść montażu szklanego zwierciadła w pokoju gościnnym jest niewyobrażalnie dużo. To bowiem nie tylko uniwersalna, ciesząca się duża popularnością dekoracja, ale również praktyczny element domowego wnętrza, który w nieprawdopodobny sposób potrafi optycznie powiększyć przestrzeń i powierzchnię. Wszystko za sprawą umiejętnej gry światłem, która wytwarza w użytkowniku tę iluzję. Lustra bowiem już w czasie średniowiecza były wykorzystywane do dekoracji wnętrz. Zdobiły galerie sztuki, sale balowe czy teatry. Dziś bowiem zarezerwowane są dla wszystkich przestrzeni, począwszy od tych urządzonych w pełnym blasku, przepychu i splendoru glamour, po proste, urządzone w minimalistycznym wydaniu wnętrza skandynawskie czy zimne i surowe w odbiorze aranżacje loftowe. Lustra do salonu świetnie odnajdą się we wszystkich tych wariantach wnętrzarskich, zdobiąc je i dekorując.

Jak powiększyć pomieszczenie?

Nie od dziś wiadomo, że montaż szklanych zwierciadeł w unikatowy sposób potrafi optycznie powiększyć posiadaną przestrzeń. Aby tak się stało, ważne jest zachowanie pewnych reguł. Jedna z nich mówi o tym, że lustro do salonu powinno być zamontowane na dłuższej ścianie, gdyż tylko taki zabieg pozwoli na oczekiwane wyrównanie proporcji. Jeśli jednak pokój gościnny zajmuje miejsce na poddaszu, wówczas idealnym rozwiązaniem jest montaż tafli w formie pionowej. Dlaczego? Mianowicie dlatego, że wnętrze optycznie stanie się wyższe. Kolejna zasada dotyczy rozmiarów. Błędne jest przekonanie, że im mniejsze pomieszczenie, tym mniejsze lustra do salonu będą potrzebne. Wręcz przeciwnie! Im większa szklana powierzchnia, tym lepsze efekty wizualne jesteśmy w stanie osiągnąć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here