zakup stołu warsztatowego

Stół warsztatowy doskonale sprawdza się zarówno w garażu, jak i na stanowisku pracy. Jednak najważniejsze jest to, aby wybrać taki model, który ułatwi nam pracę i zwiększy naszą efektywność. Przekonaj się, na co warto zwracać uwagę podczas kupowania stołu warsztatowego.

Wybierz odpowiedni rodzaj stołu warsztatowego

Szeroki wybór tych produktów sprawia, że znalezienie konkretnego modeli wcale nie jest takie proste. W pierwszej kolejności warto jednak zwracać uwagę przede wszystkim na to, jakie ma on mieć przeznaczenie. Najpopularniejsze stoły warsztatowe to modele:

  • zaciskowe,
  • stolarskie,
  • składane.

Oczywiście powinieneś wybrać taki model, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Zwróć uwagę na wymiary stołu

Jeszcze przed dokonaniem zakupu stołu warsztatowego dokonaj pomiarów dostępnej przestrzeni. Szczególnie zwróć uwagę na wielkości blatu, czyli na obszar roboczy. Niech on będzie dopasowany w taki sposób, żeby praca przy nim była wygodna i efektywna.

Dobrym rozwiązaniem są też modele, przy których można regulować wysokość blatu. W ten sposób niezależnie od Twojego wzrostu zyskasz pełen komfort podczas pracy czy nawet w trakcie drobnych napraw. Optymalna wysokość wynosi ok. 80-90 cm, dzięki czemu możesz bez problemu pracować na stojąco i być bardziej mobilnym.

Wykonanie stołu

Następnie przeanalizuj także, z czego został wykonany mebel. Do wyboru będziesz miał drewno, płyty meblowe lub też znacznie bardziej solidne rozwiązanie, czyli metal. Podczas wybierania konkretnego produktu zastanów się po prostu, do czego chcesz go wykorzystywać. Przy amatorskim używaniu jakość nie będzie aż tak ważna, więc i cena może być niższa. Jednak, kiedy chcesz regularnie pracować przy swoim stole warsztatowym lub cieszyć się jego funkcjonalnością przez wiele lat, to wybierz metalowy model i to koniecznie z metalowym blatem.

Najbardziej opłaca Ci się wybrać stabilny, wytrzymały i odporny na działania mechaniczne i obciążenia stół.

Dodatkowe funkcje

Dobrym pomysłem będzie stół, który pozwoli zadbać Ci o porządek. Zatem zwróć uwagę czy posiada on specjalny pionowy blat z haczykami, gdzie można powiesić różne narzędzia. Do tego szuflady czy inne pojemniki będą strzałem w dziesiątkę, gdyż pozwolą na przechowywanie śrubek, gwoździ i drobnej elektroniki, co później znacznie przyspieszy pracę.

Często stoły warsztatowe mają dodatkowo zamontowane oświetlenie nad blatem, dzięki czemu możesz pracować po zmroku lub też zyskujesz jeszcze lepszą widoczność w trakcie pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here