płyta

Wprowadzasz się do nowego mieszkania albo przygotowujesz się do remontu kuchni? Dobrze w takim razie zastanowić się nad nowoczesnymi rozwiązaniami w kwestii wyposażenia. Klasyczna kuchenka gazowa nie zawsze spełnia nasze oczekiwania, ponadto trudno ją utrzymać w idealnej czystości. Znacznie lepiej sprawdzają się płyty grzejne – do najpopularniejszych należy płyta elektryczna. To doskonały sposób na codzienne przygotowywanie potraw, nawet dla całej rodziny, a jednocześnie oszczędność czasu i pieniędzy. 

Innowacyjne płyty elektryczne

Jeszcze do niedawna płyta elektryczna kojarzyła nam się z dość topornymi, ciężkimi modelami żeliwnymi, w których pola grzewcze wystają ponad powierzchnię. Nie da się jednak ukryć, że to rozwiązanie to już przeżytek. Żeliwna płyta elektryczna zużywa bardzo dużo energii podczas pracy, dlatego na dłuższą metę – zwłaszcza gdy każdego dnia przygotowujemy posiłki – nie jest zbyt opłacalna.

Dlatego firma Electrolux proponuje nowoczesne płyty elektryczne wykonane ze szkła ceramicznego, które robią duże wrażenie pod względem estetyki. Szwedzki design sprawia, że płyta elektryczna prezentuje się wyjątkowo zgrabnie i bez względu na to, w jakim stylu jest urządzona nasza kuchnia, idealnie się do niej wpasuje. Przede wszystkim jest płaska i bardzo cienka, zatem nie zajmuje dużo miejsca. Taki wygląd ma też ogromne znaczenie podczas porządków. Płyty elektryczne łatwo wyczyścić, dzięki czemu przez bardzo długi czas prezentują się niemalże jak nowe.

Płyta elektryczna – funkcjonalność na pierwszym miejscu

Gotowanie obiadu dla kilku osób wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych zadań. Trudno doprawiać sałatkę, kroić warzywa i jednocześnie pilnować, by garnek nie wykipiał. Dodatkowo nawet osoby, które bez problemu przygotowują bardziej skomplikowane posiłki, przynajmniej raz musiały przygotowywać potrawę od nowa, ponieważ zbyt wysoka temperatura przypaliła składniki.

Dlatego płyty elektryczne Electrolux to gwarancja intuicyjnej obsługi oraz nowoczesnych funkcji, które wspomagają gotowanie.

Na jakie funkcje możemy liczyć, decydując się na płytę elektryczną z oferty Electrolux?

  • DirectAccess – pozwala na prostą i szybką regulację temperatury grzania. Przystępny interfejs w postaci suwaka sprawia, że za pomocą jednego pociągnięcia palcem możemy dopasować ustawienie do swoich potrzeb;
  • Stop+Go – prosta, ale za to niezwykle przydatna funkcja. Jeśli na jakiś czas musimy oderwać się od gotowania, wystarczy nacisnąć przycisk, by wyłączyć płytę, a potem zrobić to ponownie, kiedy już wrócimy do kuchni;
  • EcoTimer – coś dla zwolenników ekologicznych rozwiązań. Funkcja EcoTimer, by zaoszczędzić energię, wyłącza płytę na kilka minut przed końcem gotowania, wykorzystując resztę powstałego już ciepła.

Możliwość zaprogramowania zegara umożliwia automatyczne wyłączenie płyty po upłynięciu określonego czasu. Co szczególnie istotne ze względów bezpieczeństwa – wskaźniki pokazują poziom ciepła resztkowego, więc zawsze wiadomo, czy płyta elektryczna jest jeszcze gorąca.

Jaką płytę elektryczną wybrać?

Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje zapotrzebowania. Jeśli mieszkasz sam lub z drugą połówką, być może wystarczy modułowa płyta elektryczna Domino 29 cm z dwoma polami grzewczymi. W przypadku, gdy często przygotowujesz posiłki dla całej rodziny, zdecydowanie lepiej wybrać model o wielkości 60 cm. Wszystkie posiadają funkcje niezbędne do tego, by dopasować temperaturę grzania i zapewnić podstawowe kwestie bezpieczeństwa – w tym zabezpieczenia chroniące dzieci.

Płyta elektryczna to także duże ułatwienie pod względem czyszczenia. Wystarczy specjalny detergent wysokiej jakości – dostępny również w ofercie Electrolux – skrobaczka oraz ściereczka. Dzięki ochronnej warstwie preparatu płyta na dłużej pozostanie czysta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here