mezczyzna kladacy ogrzewanie podlogowe

Ciągle rosnące rachunki za prąd zmuszają nas do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych. Zastanawiasz się, jaki ogrzewanie sprawdzi się w Twoim domu? Planujesz modernizację instalacji grzewczej i nie wiesz, co wybrać? W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jak działa ogrzewanie podłogowe, elektryczne i wodne.

Kiedy warto wybrać ogrzewanie elektryczne?

Mimo iż instalacje na prąd elektryczny uchodzą za jeden z najwygodniejszych sposobów ogrzewania, wiążą się z relatywnie wysokim kosztem eksploatacji. Piece elektryczne działają bezobsługowo i często stanowią dodatkowe źródło ciepła, z którego można skorzystać np. podczas wyjazdu. Rozwiązanie to wiąże się jednocześnie z niskimi kosztami inwestycyjnymi. Sprawdzi się w dobrze izolowanych domkach jednorodzinnych o niedużej powierzchni.

Warto przy tym podkreślić, iż istnieją alternatywne rozwiązania na prąd elektryczny, które zmniejszają koszty zużycia. Należy do nich np. pompa ciepła. Miesięczne rachunki znacznie obniża także zainstalowanie paneli fotowoltaicznych, które nie tylko stanowią wieloletnią inwestycję, ale także pozostają wyjątkowo ekologiczne. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na instalację paneli niemal w każdym domu. Dodatkowo dzięki szerokiej ofercie różnorodnych kaloryferów, bez trudu dopasujesz taki model do nowoczesnego mieszkania, w którym panują stonowane barwy i  płytki bezfugowe.

mezczyzna instalujacy ogrzewanie podlogowe

Jakie są zalety ogrzewania podłogowego?

Ogrzewanie podłogowe stanowi coraz chętniej wykorzystywaną alternatywę dla tradycyjnych grzejników. Podłogówka sprawdzi się szczególnie dobrze na parterach domków jednorodzinnych zaprojektowanych w formie dużej otwartej przestrzeni. Jest także najlepszym wyborem w przypadku stosowania niskotemperaturowych instalacji grzewczych, takich jak pompy ciepła oraz nowoczesne piece kondensacyjne. Tylko wtedy gwarantują największą efektywność.

Wybierając ogrzewanie podłogowe, warto zdecydować się na gresy, które słyną ze swoich właściwości przewodzenia ciepła. Dodatkowo odznaczają się odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz długą żywotnością. Sprawdzą się nie tylko w pokojach, ale także w kuchni i łazience, dzięki czemu z łatwością stworzysz spójny projekt kompozycyjny. Więcej inspiracji remontowych znajdziesz na stronie: https://klink.pl/blog/podloga-ceramika-gres-czy-kamien-naturalny.html.  

Czy ogrzewanie wodne sprawdzi się w każdym domu?

Wodne ogrzewanie podłogowe sprawdzi się zarówno w roli samodzielnej instalacji, jak i systemu wspomagającego inny model ogrzewania. Odznacza się niskimi kosztami eksploatacji, dzięki niewielkim zapotrzebowaniu energetycznego. Dodatkowo zapewnia optymalny komfort cieplny. Ten rodzaj instalacji działa na zasadzie promieniowania i konwekcji. Warto przy tym podkreślić, iż w przypadku instalacji wodnej wyższy jest koszt inwestycji, jednak niższe pozostają koszty eksploatacji w porównaniu z elektrycznymi matami grzewczymi.

Decydując się na ogrzewanie podłogowe, niezlanie od tego, czy wodne, czy elektryczne, pamiętaj o tym, że możesz zastosować je tylko w wybranych pomieszczeniach oraz połączyć z innymi rozwiązaniami grzewczymi. Najczęściej podłogówka montowana jest w kuchni, łazience oraz salonie. Nie tylko pozwala na zachowanie komfortu termicznego, ale także ułatwi aranżację niewielkich pomieszczeń. Nie musisz bowiem martwić się montażem grzejników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here