Chcesz aby Twoje mieszkanie zachwycało wszystkich dookoła swoim oryginalnym wystrojem? W głowie masz klika różnych pomysłów ale sam nie wiesz na co się zdecydować? Przygotuj szczegółowy projekt i ułatw sobie życie!

Kusząca oferta, na którą należy uważać

Urządzając mieszkanie a zwłaszcza te nowe, które należy praktycznie wykończyć od podstaw, warto jest zaopatrzyć się w rozbudowany projekt wszystkich pomieszczeń poddawanych metamorfozie. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Będąc tak przygotowanym, nie popełnisz błędów związanych np. ze złym doborem kolorów i materiałów, naklejeniem tapety nie w tym miejscu co trzeba, nieodpowiednim rozstawieniem lub zakupem wyposażenia itp., co z kolei skutkowało by wymianą mebli i sprzętów na inne lub przeprowadzeniem kolejnego remontu w niedalekiej przyszłości.

Zanim stracisz swój cenny czas i pieniądze zastanów się czy warto tak ryzykować?
Zarówno o samym procesie projektowania jak i o architektach oraz projektantach znajdziesz na naszej stronie wiele ciekawych artykułów. Dowiesz się z nich jak wygląda współpraca z profesjonalistami, a także jak wysoka jest cena takiej usługi.
Dzisiaj jednak zajmiemy się tematem projektowania za darmo. Tak, tak to nie pomyłka. Nie musisz wydawać kilku tysięcy na to aby zaprojektowaniem Twojego mieszkania zajął się specjalista, chociaż jest to opcja najwygodniejsza ale czy naprawdę nie wydasz ani jednej złotówki? Odpowiedź na to pytanie poznasz w dalszej części.

Dobry chwyt marketingowy nie jest zły…

Zastanawiasz się teraz pewnie kto nieodpłatnie przygotuje Ci taki projekt? Najczęściej oferta typu “projektowanie gratis” lub “projektowanie za darmo”, znajduje się w ofercie większości sklepów i hurtowni zajmujących się sprzedażą materiałów budowlanych i wykończeniowych. Zapamiętaj, to reklama, która ma przyciągnąć do sklepu potencjalnego klienta czyli Ciebie! Usiądź i pomyśl, skoro za usługę architekta np. aranżując kuchnię zapłaciłbyś 800 zł to czy wybierając niezwykle atrakcyjną ofertę hurtowni nie zapłacisz zupełnie nic? Jeżeli myślisz, że w ten sposób zaoszczędzisz trochę gotówki to niestety – jesteś w dużym błędzie ale przyznasz, że reklama jest skuteczna i robi swoje. Spokojnie nie jesteś sam, na ten chwyt marketingowy nabrało się wielu potencjalnych klientów.

Na czym polega cały trik? Takie promocje są w sklepach, które zazwyczaj dysponują towarem z wyższej półki a co za tym idzie ceny są również dużo wyższe niż w przypadku popularnych sieciówek lub mniejszych hurtowni. Zakupy w takich miejscach wyglądają również troszeczkę inaczej – najpierw wybór materiałów i ich zakup dopiero potem projekt dostaniesz do ręki ale czy to ma jakikolwiek sens…
Udając się do architekta na wstępie przy ścisłej współpracy tworzony jest wstępny projekt, następnie dobierane są odpowiednie materiały (z uwzględnieniem kolorystyki i faktury), zakupy są dopiero w ostatniej kolejności.

W czym jest haczyk?

W wspominanej wyżej cenie materiałów. Weźmy na ten przykład urządzenie dużej kuchni, załóżmy, że jest jej powierzchnia wynosi ok.10 m2, więc potrzebujesz do niej ok. 50m2 płytek lub gresu. Ich cena w takim sklepie będzie z pewnością droższa o 40% więc jeżeli w sieciówce za 1 m2 należy zapłacić 50 zł, to tutaj wydasz 70 zł czyli przepłacisz o 500 zł. Do płytek należy dokupić również specjalistyczne kleje i fugi – ok. 250 zł. I tym prostym sposobem zaoszczędziłeś minus 750 zł.

A co z jakością “gratisowych projektów”? Oczywiście pamiętaj, że osoba wykonująca projekt zna się na tym co robi, to wynajęty przez firmę projektant z wiedzą i doświadczeniem a nie jeden z pracowników jakby się mogło nam wydawać. Powiedzmy, że projekty są dobre i poprawne – są klienci, którzy są zadowoleni ze swojego wyboru a są i tacy, którzy jednomyślnie twierdzą, że “mogło być lepiej”. Zanim więc zachęcony atrakcyjną ofertą projektowania w cenie zakupów udasz się do takiej hurtowni, sprawdź co o jej usługach sądzą inni klienci. Poczytaj opinie w internecie, podpytaj znajomych.

Samodzielnie przygotuj projekt!

Jak widać “projekt za darmo” kosztuje praktycznie tyle samo co konsultacja ze specjalistą. Jeżeli naprawdę zależy Ci na tym aby móc zaoszczędzić trochę grosza spróbuj sam zaprojektować swoje mieszkanie, jesteśmy pewni, że sobie poradzisz. Dużym ułatwieniem z pewnością będzie plan nieruchomości, który przekazał Ci inwestor, bowiem znajdują się w nim dokładne wymiary wszystkich pomieszczeń oraz rozkład instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Mając te informacje oraz poczucie stylu możesz przygotować wizualizację w 2D a nawet w 3D korzystając z darmowych programów do projektowania online. Ranking tych najlepszych najdziesz na naszej stronie w artykule pod tytułem “Projektowanie wnętrz 3D – najlepsze darmowe programy do projektowania”.

Stworzenie projektu mieszkania to naprawdę nic trudnego, tym bardziej jeśli jesteś osobą, która dokładnie wie czego chce, zdaje sobie sprawę z tego jak należy funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń oraz w jakiej stylistyce należy zaaranżować poszczególne wnętrza swoich czterech kątów.

[Głosów:6    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here