Rola i wartość detali

Tworząc aranżacje wnętrz i kształtując ich indywidualny, zgodny z założonym kodem stylistycznym i funkcjonalnym charakter należy pamiętać o detalach – drobnych obiektach, które poprzez swoją funkcję i kształt wizualny wraz z pozostałymi elementami wyposażenia i wystroju budują wizerunek danej przestrzeni. Ich znaczenie wynika wprost z siły oddziaływania na zmysły oraz samopoczucie ludzi przebywających w określonym pomieszczeniu, a w konsekwencji stanowią istotny składnik otoczenia zarówno na poziomie estetycznym jak również praktycznym.

Idealne rozwiązanie

Do drobnych obiektów, o szczególnie wyraźnym charakterze nadającym ton atmosferze w pomieszczeniu, należą świece w szkle. Ich właściwe rozmieszczenie nadaje przestrzeni kolorytu silnie akcentując określone rejestry wizualnej strony wnętrza. Charakteryzują się przy tym wysoką zdolnością do wnikania w tkankę estetyczną pomieszczeń, dzięki czemu nie stanowią wyizolowanych elementów wystroju tylko jego komplementarną część. Dodatkowo należy pamiętać o ich szerokim zastosowaniu. Mogą być lokowane w różnych pomieszczeniach, niezależnie od ich ich funkcji prymarnej, dzięki czemu możliwości zastosowania świec w szkle są ogromne i ograniczone jedynie ludzką wyobraźnią.

Wysokie zróżnicowanie

Na szczególna wagę zasługuje szeroka paleta kolorów szkła, wzorów oraz odcieni, które poprzez właściwe skomponowanie nadają wnętrzu określony styl. Dodatkowo należy pamiętać o różnorodności kształtu oraz rozmiarów świec pozwalających dobrać odpowiednie dla lokalnych warunków produkty. Dostępność różnych rozmiarów daje możliwość dopasowania świec do danego pomieszczenia. W konsekwencji można je umieścić łazience, kuchni, pokoju gościnnym czy sypialni a wchodząc na wyższy stopień szczegółowości na regale, półce, komodzie, stole czy innych fragmentach przestrzeni, gdzie ilość dostępnego miejsca jest silnie zróżnicowana.

Zastosowanie praktyczne

Istotna jest również strona praktyczna świec w szkle. Pozwalają oświetlić pomieszczenia w warunkach niewystarczającej dostępności świata lub w nocy, a jednoczenie pomagają zaoszczędzić energię i wprowadzić do domowego systemu oświetlenia jego nowe źródło. Ma to również istotne znaczenie w przypadku, gdy pojawia się chęć zastąpienia tradycyjnych elementów sztucznego oświetlenia czymś nowym, wyłamującym się z powszechnej konwencji, a jednocześnie tradycyjnym i zakorzenionym w obyczajowości. Należy też pamiętać, iż w odpowiednich warunkach wnętrza nadają mu charakteru tajemniczości i wyjątkowości. Świece w szkle są zatem idealnym dopełnieniem każdego wnętrza niezależnie od jego właściwości estetycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here