Sposób na czyste biurko

0
1864

Mówi się, że inteligentne osoby częściej mają bałagan na biurku. Przyznajmy sobie jednak szczerze – sterta papierów nie wygląda estetycznie – zwłaszcza, jeśli to Twoje biurko firmowe. Jak więc ogarnąć ten bałagan? W tym z pewnością pomoże nam półka na dokumenty. Obecnie w sklepach znajdziemy duży wybór szafek, półeczek plastikowych, rynienek czy małych szufladek na dokumenty. Którą z nich wybrać?

Półka na dokumenty a wielkość biurka

Wybór konkretnej półki zależy przede wszystkim od tego, jak duże mamy biurko. Na niewielkich biurkach, które często widzimy w większych korporacjach, standardowa półka na biurko może się po prostu nie zmieścić. Na szczęście mamy również inne rozwiązania. Obecnie prawie każde biurko wyposażone jest również w szafkę. Jak wiadomo, układanie tam sterty dokumentów niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ po jakimś czasie mogą one wylecieć i narobić bałaganu. Możemy jednak zakupić praktyczne szuflady do półki na biurko. Zwykle są one częścią modułu i możemy zrobić z nich mini szafeczkę na dokumenty z kilkoma szufladami. Taki organizer bez problemu zmieści się w szafce, a my pozbędziemy się walających się wszędzie papierów. Dodatkowo, mając wiele szuflad, będziemy mogli odpowiednio posortować dokumenty. Tym bardziej, że większość półek, które znajdziecie m.in. na stronie https://zona-design.pl/meble/polki/na-dokumenty/, posiada ramkę na etykiety do opisywania dokumentów.

Inny pomysł przy niewielkim biurku to półki na dokumenty wiszące. Te nie zajmują miejsca ani na biurku, ani w szafkach. Wystarczy je przymocować do ściany. Zwykle składają się z kilku przegródek, które umożliwiają odpowiednie ułożenie dokumentów. Półki ścienne na dokumenty to świetne rozwiązanie także wtedy, gdy – co prawda – mamy miejsce na biurku, ale chcemy je zachować w całkowitej czystości.

Jeśli chodzi o duże biurka, tu wybór jest już nieco większy. Półki biurowe możemy zakupić w formie prostych rynienek na dokumenty, półek modułowych czy eleganckich stojaków na dokumenty. Do wyboru mamy także półki na dokumenty plastikowe w formie szafeczki, którą możemy zamknąć na klucz. Będziemy wówczas mieć pewność, że nikt niepożądany nie dostanie się do ważnych papierów.

Jaki materiał na półkę na dokumenty?

W zależności od tego, jak urządzamy biuro i jakie rzeczy znajdują się na biurku, możemy wybrać półki na dokumenty na biurko wykonane z plastiku lub metalu. Jeśli wszystkie inne przybory na biurku, takie jak organizer na długopisy czy wizytownik, wykonane są z metalu, najlepszym rozwiązaniem będzie półka na dokumenty metalowa. Zwykle przybiera ona formę stojaka z wysuwanymi szufladkami. Jej największą zaletą jest solidność i wytrzymałość. Podczas gdy plastikowe półki na dokumenty mogą popękać po upadku, z tymi metalowymi nic nie powinno się stać.

Półki plastikowe na biurko mają jednak swoje zalety. Przede wszystkim dostępne są w wielu różnych kolorach, przez co mogą wprowadzić do biura nieco więcej energii. Plastik może być matowy lub przezroczysty. Dodatkowo to właśnie półki plastikowe na dokumenty mają najczęściej możliwość łączenia modułowego i możemy z nich zrobić ozdobną szafeczkę, która wciąż zabiera tyle samo miejsca, co pojedyncza szufladka na dokumenty.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy półkę ścienną na dokumenty, czy niewielkie szufladki, pamiętajcie, że wygląd biurka świadczy o naszej firmie. Więcej mebli i gadżetów do biura znajdziecie na stronie https://zona-design.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here