Sufit podwieszany – gdzie się sprawdzi?

0
1043

Właśnie jesteś w trakcie remontu i oczarowały Cię podwieszane sufity? Dowiedz się, jakie są zalety i wady tego typu rozwiązań? Czy taki sufit sprawdzi się w Twoim domu?

Do jakich wnętrz pasują podwieszane sufity?

Podwieszane sufity możemy zastosować właściwie w każdym pomieszczeniu. Sprawdzą się one w salonach i kuchniach, a także w łazienkach. 

Jeśli zastanawiasz się, czy pomieszczenie, w którym chcesz zamontować podwieszany sufit, nie zostanie optycznie zmniejszone – nie przejmuj się. Mimo że podwieszany sufit zabiera nieco przestrzeni, może wizualnie powiększyć, np. małą łazienkę. 

Wszystko za sprawą tzw. pozornej szczeliny, czyli 2-3-centymetrowej przerwy pomiędzy obniżonym sufitem a ścianą, którą należy pomalować na ciemniejszy kolor niż sufit. Taki zabieg optycznie wydłuży ściany.

Dodatkowo możemy wykorzystać różnego rodzaju konstrukcje, np. łuki, zaokrąglenia oraz osiągać przeróżne efekty przy pomocy odpowiedniego oświetlenia. 

Przed rozpoczęciem remontu warto wykonać wizualizację komputerową wnętrza. Pamiętajmy również o tym, że decydując się na montaż sufitu podwieszanego w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności, trzeba zastosować płyty odporne na takie warunki. 

Zalety i wady podwieszanych sufitów

Zalety podwieszanych sufitów:

– funkcje maskujące – podwieszany sufit ukryje wszelkie wady, krzywizny, pęknięcia i zniszczenia na suficie właściwym oraz nieestetyczne elementy, takie jak kable, instalacje itd.,

– ciekawy design – z podwieszanym sufitem nadasz wnętrzu nowoczesny i modny charakter, – wygłuszenie – podwieszany sufit jest swego rodzaju dodatkową warstwą, dzięki której zmniejszysz natężenie dźwięków, co może mieć duże znaczenie, np. w blokach,

– zmiana optyki pomieszczenia – podwieszane sufity umożliwiają optyczne powiększenie małych pomieszczeń lub zmniejszenie tych zbyt dużych,

– mniejsze koszty ogrzewania – kubatura pomieszczenia zmniejsza się, a co za tym idzie, łatwiej jest je ogrzać.

Wady podwieszanych sufitów:

– nie wszędzie można je zastosować – dotyczy to starego budownictwa, np. instalacji gazowych nie wolno zabudowywać, wobec czego sufit podwieszany nie sprawdzi się w takim miejscu,

– ciężar – mimo że podwieszany sufit jest stosunkowo lekką konstrukcją, warto upewnić się, czy strop wytrzyma to obciążenie (w starym budownictwie).

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here