Szafa przesuwna z lustrem

Meble na wymiar są najlepszym rozwiązaniem do niewielkich mieszkań. Pamiętaj, że możesz mieć realny wpływ na ich wygląd. Z intuicyjną aplikacją bez problemu samodzielnie zaprojektujesz szafę przesuwną z lustrem. Jakie czynniki wziąć pod uwagę, podejmując się tego zadania? Podpowiadamy!

Zacznij od wymiarów

Podstawą do zaprojektowania mebla jest znajomość wymiarów wnęki, w której ma się on znaleźć. Dlatego należy dokładnie pomierzyć wybrane miejsce i spisać uzyskane wartości. W przypadku szafy przesuwnej uwzględnij dodatkowo około 50 cm przestrzeni przed frontem. Ta strefa musi pozostać wolna, aby wygodnie móc sięgać na półki czy wieszaki.

Następny krok to zastanowienie się, jak ma wyglądać wnętrze. Zdecyduj o jego podziale na:

  • odpowiedniej głębokości półki,
  • wieszaki,
  • wysuwne kosze,
  • wysuwane i funkcjonalne szuflady.

Proporcje tych elementów ustal na bazie swoich potrzeb i tego, co ma docelowo być tu przechowywane. W szafie przesuwnej w aranżacji przedpokoju przyda się wyważenie między półkami a wieszakami na odzież (i ewentualnie koszami na obuwie). Tymczasem mebel do salonu potrzebuje raczej półek o różnej wysokości i szuflad w dolnej części.

Materiały i kolory a styl

Kolejny aspekt to wpasowanie wyposażenia w styl wnętrza. Można tutaj sterować tworzywami, z jakich będzie wykonany mebel. Co więcej, da się łączyć kilka ich typów. Grunt to zachowanie równowagi.

Do klasycznych, skandynawskich czy rustykalnych pomieszczeń sprawdzi się szafa z lustrem, imitująca naturalne drewno – np. ze słojami. Wybierz więc fornir naturalny albo okleinę modyfikowaną. Ciekawie zaprezentuje się również bambus bądź rattan. W wystrój loftowy, minimalistyczny lub modern wpisze się natomiast wyposażenie o częściowo błyszczących frontach. Warto rozważyć tu też panele dekoracyjne i ewentualnie barwne akrylowe płyty.

Lustro: jaki rozmiar?

Decyzja podjęta: w domu wyląduje szafa przesuwna z lustrem. Czas więc zdecydować, jaki rozmiar ma mieć lustrzana powierzchnia. Wszystko zależy od tego, w którym pomieszczeniu ustawiasz mebel. To przesądza m.in. o funkcjach lustra. Czy ma ono służyć do szybkiej kontroli stanu garderoby przed wyjściem? Jeśli tak, sprawdzi się pionowe – takie, w którym zobaczysz całą sylwetkę. A może szafa stanie w gabinecie, a lustro na niej ma za zadanie rozjaśniać pomieszczenie? Wtedy wystarczy, gdy znajdzie się ono wyłącznie na górnej połowie drzwi przesuwnych.

Pamiętaj, że za pomocą lustra jesteś w stanie sterować postrzeganiem wielkości wnętrza. Powierzchnia lustrzana równoległa do dłuższej ściany optycznie poszerzy pomieszczenie. Podobnie można „regulować” wysokość pokoju. Ma to znaczenie zwłaszcza w blokach albo apartamentach z podwieszanym sufitem. Zadbaj tylko o to, aby szafa przesuwna była dobrze umiejscowiona. W sypialni powierzchnia odbijająca tuż obok łóżka mogłaby bowiem wzbudzać niepokój i utrudniać zaśnięcie. Lepiej więc ustawić szafę nieco dalej. Podobnie nie warto lokować lustra dokładnie naprzeciwko kanapy w salonie. Kliknij tutaj, aby poznać jeszcze więcej pomysłów na aranżację przesuwnej szafy.

Uwzględnienie wyżej wymienionych aspektów pomoże Ci sprawnie zaprojektować wymarzony mebel. By ułatwić sobie to zadanie, skorzystaj z intuicyjnej aplikacji, stworzonej przez komandor.pl. Moduł rozszerzonej rzeczywistości pozwoli zobaczyć szafę przesuwną w docelowym miejscu – jeszcze zanim ona fizycznie powstanie. Koniecznie przetestuj to rozwiązanie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here