grillowanie

Grillowanie to narodowy sport Polaków, nie ma co do tego wątpliwości. Wystarczy kilka stopni na plusie i perspektywa wolnego weekendu, by rozpocząć sezon na grilla. Prawda jest jednak taka, że sezon ten nigdy się nie kończy i dzięki takim sklepom, jak grillgarden.pl możemy cieszyć się cudownym smakiem grillowanych potraw również w domowym zaciszu, nawet gdy na zewnątrz pogoda uniemożliwia wszelkie plenerowe inicjatywy. Jeżeli tak jak my kochasz grill, to z pewnością dzisiejsza lektura przypadnie Ci do gustu, bo zajmiemy się porównaniem najpopularniejszego sprzętu do grillowania!

Grille gazowe vs grille elektryczne, jakie są różnice?

Choć zdecydowanie najpopularniejszym grillem jest grill węglowy, to poza sezonem nie ma dla niego zbyt wielkiego zastosowania. Prawdziwi grillomaniacy stawiają na sprzęt większego kalibru, wybierając grille gazowe, bądź elektryczne. Prawda jest jednak taka, że grillowanie towarzyszy ludzkości, już od czasów starożytnego Rzymu, a postęp technologiczny rozwinął tę gałąź gastronomii do niewyobrażalnych rozmiarów, przynosząc nam nowoczesne grille i artykuły do grillowania. To znacząco skomplikowało wybór, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tą wspaniałą formą przygotowywania posiłków. Największym dylematem, który towarzyszy tym, którzy decydują się na zakup nowego sprzętu jest wybór pomiędzy elektrycznym, a gazowym stanowiskiem. Oba rodzaje grillów znajdziemy bez problemu online, w takich sklepach jak grillgarden.pl, ale czym tak naprawdę się różnią?

To proste! Grille elektryczne to wygodne rozwiązanie do przyrządzania ulubionego mięsa czy warzyw w zaciszu swojego domu. Ten rodzaj grilla nie wytwarza bowiem przy smażeniu żadnego dymu – opiera się wyłącznie na podgrzewanej elektrycznie płycie. W ten sposób możemy cieszyć się pysznymi grillowanymi daniami, również w środku zimy.

Grille gazowe to z kolei ukłon w stronę tradycjonalistów. Podobnie, jak swój węglowy odpowiednik, gazowe urządzenia bazują na ogniu, ale w przeciwieństwie do grilli rozpalanych węglem, ich obsługa jest znacznie prostsza i szybsza. Nie musimy się męczyć z szukaniem odpowiedniej rozpałki i prawidłowym rozpalaniem – wystarczy odpalić gaz i gotowe, możemy zacząć smażenie. Jest to więc idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubują się w ogrodowych imprezach, ale niekoniecznie mają czas i cierpliwość, by skakać naokoło węgla, by utrzymać odpowiednie warunki grillowania.

Warto wiedzieć, że dobre grillowanie to nie tylko zasługa porządnego grilla i umiejętności grillującego – to również dobrze dobrane akcesoria i artykuły do grillowania. Tutaj również z pomocą przychodzą takie sklepy jak grillgarden.pl – można tam kupić wszystko, od naczyń i talerzyków do grillowania, po dodatkowy osprzęt do bardziej wymagających potraw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here