wyciskarka wolnoobrotowa

Kult zdrowego stylu życia jest dzisiaj wszechobecny, a najczęściej przejawia się w zakresie stosowanej diety. 5 porcji owoców i warzyw każdego dnia, to jego główny wyznacznik. Jeśli i Ty chcesz zadbać o swoje zdrowie, prowadząc wysoce wartościową dietę, zdecyduj się na samodzielne przyrządzanie soków, smoothie oraz koktajli, które bez wątpienia są prawdziwą, witaminową bombą. Pomoże Ci w tym mały sprzęt AGD, jednak od tego, jaki konkretnie model wybierzesz, może zależeć nie tylko smak czy konsystencja takiego napoju, ale również ilość cennych składników, którymi będziesz raczyć swój organizm. Poznaj nasze porównanie wyciskarek wolnoobrotowych i sokowirówek i wybierz najlepszy sprzęt, który spełni Twoje potrzeby.

Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa?

Mechanizm wolnoobrotowego wyciskania pozwala dokładnie miażdżyć, a nie siekać i rozdrabniać poszczególne składniki. Właśnie dzięki temu zachowana zostaje wysoka wartość odżywcza otrzymywanego soku. Co ciekawe, wyciskarka wolnoobrotowa poradzi sobie z każdym składnikiem. Bez problemu wyciśnie sok z twardych warzyw jak marchew czy pietruszka, ale również z tych liściastych, na przykład ze szpinaku. Warto również dodać, że wyciskarka wolnoobrotowa wyciska sok dokładnie, nie marnując świeżego produktu, zaś z uzyskanej pulpy z powodzeniem można przygotować kolejne dania, na przykład zupę czy ciasto. Ponieważ podczas produkcji soku nie powstaje piana, uzyskany napój można przechowywać w lodówce nawet do 72 godzin.

Czy sokowirówka jest dobra?

Mechanizm działania sokowirówki oparty jest przede wszystkim na bardzo szybkim siekaniu składników a następnie ich odwirowaniu. Eksperci uznają, że chociaż taki sprzęt AGD pozwala bez problemu uzyskać sok, to jednak jego wartość odżywcza jest dużo mniejsza. Różni się również konsystencja soku. O ile wyciskarka wolnoobrotowa pozwala uzyskać sok treściwy i z dużą zawartością błonnika, tak sokowirówka produkuje sok wodnisty, z charakterystyczną pianką, który szybciej się rozwarstwia, brązowieje i psuje. Przyrządzając sok z sokowirówki, należy również wziąć pod uwagę, że ten sprzęt marnuje dużo więcej produktu. Bardziej problematyczne jest również mycie sokowirówki. O ile wyciskarka wolnoobrotowa składa się dosłownie z kilku elementów, które wystarczy przepłukać ciepłą wodą, sokowirówkę trzeba rozłożyć na wiele drobnych części, co jest bardzo czasochłonne.

Sokowirówka czy wyciskarka we własnej kuchni?

W rankingach najlepszych sprzętów AGD na wysokich pozycjach zdecydowanie plasują się wyciskarki wolnoobrotowe. To dlatego, że chociaż wiążą się z większą inwestycją finansową, to jednak jakość ich działania jest lepsza. Wyciskarki pracują ciszej, są bardziej ergonomiczne i energooszczędne, a przede wszystkim dzięki nim uzyskuje się lepszy sok. Nie chodzi tutaj jedynie o smak czy konsystencję owocowego lub warzywnego napoju, ale również o jego wartości odżywcze. Jeśli chcesz cieszyć się pysznym, a do tego zdrowym i pożywnym sokiem każdego dnia, zdecyduj się na model wyciskarki wolnoobrotowej. W sieci znajdziesz mnóstwo przepisów na komponowanie soków, które z powodzeniem można traktować nie tylko jako orzeźwiający napój, ale również jako pożywne śniadanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here