Żelazko parowe – nie tylko do prasowania

Większość obecnych na rynku żelazek wykorzystuje oczywiście parę wodną. W różnym stopniu robią to żelazka parowe, generatory pary oraz stacje parowe. Zalety wszystkich trzech typów urządzeń nie podlegają dyskusji, natomiast nie wszyscy wiedzą, że żelazko parowe potrafi nie tylko prasować.

 

Dlaczego żelazko parowe?

Aż 27% klientów rozważa zakup parownicy. Dla większości osób ma ona pełnić funkcję urządzenia wspomagającego przeznaczonego do prasowania ubrań. Warto jednak pamiętać, że parownica to nie to samo co żelazko parowe i generator pary. Ma mniejszą siłę i nadaje się właściwie jedynie do odświeżania ubrań, a nie ich prasowania. Niektóre żelazka zostały natomiast wyposażone w duże zbiorniki na wodę, które pozwalają na wytworzenie pary wyrzucanej z siłą od 6 do 8 barów. 

 

Para rozluźnia włókna ubrań, dzięki czemu prasowanie jest łatwiejsze, a porządek w szafie utrzymuje się sam. Wymaga ono także zdecydowanie mniej siły niż prasowanie tradycyjnym żelazkiem. Czas prasowania również się skraca. Para nie niszczy ubrań, a stopa żelazka łatwo przesuwa się po tkaninie. Dzięki żelazku parowemu prasowanie staje się przyjemną czynnością. Ponadto, dzięki rozwiązaniom prasowania w pionie lub modułom ręcznym walka z ogromną pościelą lub firankami przestaje stanowić problem. Podobnie jak odświeżanie zimowych płaszczy i innych okryć wierzchnich.

 

Dodatkowe funkcje 

Żelazko parowe lub generator pary oczywiście świetnie nadają się do odświeżania ubrań tuż przed wyjściem. Niektóre stacje parowe mają nawet specjalny moduł ręczny, który ułatwia tego typu czynności. Magia żelazek parowych na tym się jednak nie kończy. Ponieważ para ma nie tylko zdolność rozprostowywania włókien, lecz także wykazuje zdolności bakteriobójcze. Żelazka parowe, szczególnie te, które potrafią prasować w pionie, można wykorzystać do prasowania i odświeżania firan i zasłon. Para świetnie sprawdzi się także w odświeżaniu materaca i wszelkiego rodzaju tapicerki. Wystarczy sięgnąć po moduł ręczny stacji parowej i kanapa będzie na nowo pachniała czystością, a gnieżdżące się w jej włóknach bakterie bezpowrotnie zginą. W trybie tak zwanego zwiększonego wyrzutu generatory pary są sobie w stanie poradzić z najgrubszymi materiałami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby żelazko parowe lub moduł ręczny wykorzystać do odświeżenia samochodowej tapicerki, w której gromadzi się jeszcze więcej bakterii, roztoczy i alergenów niż na domowej kanapie.

 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że z pomocą żelazka parowego mogą wyprasować leżącą już na łóżku narzutę, wygładzić zagniecenia na świeżo upranej pościeli. W przypadku tej ostatniej plusem są również zdolności bakteriobójcze pary. W połączeniu z odświeżaczem powietrza jest ona w stanie zdziałać cuda dla przywrócenia zdrowego i bezpiecznego klimatu w domu lub mieszkaniu. W tej perspektywie wydatek związany z zakupem nowoczesnego żelazka parowego okazuje się świetną inwestycją nie tylko ułatwiającą prasowanie, lecz także sprzyjającą walce z bakteriami i innymi domowymi intruzami.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here