Zielone dekoracje we wnętrzach

Dekoracje roślinne to ostatnio jeden z najpopularniejszych trendów. Niektóre osoby tworzą sobie w mieszkaniach prawdziwe dżungle i otaczają się kwiatami różnych gatunków. Nie każdemu taka aranżacja wnętrza się podoba, jednak nie można zaprzeczyć, że ma ona wielu zwolenników. Niestety prywatny ogród botaniczny wymaga sporo wysiłku. Aby utrzymać go w dobrym stanie, konieczna jest regularna pielęgnacja. A co, gdy nasze życie w ciągłym pędzie nie pozwala na opiekę nad roślinami? Tutaj sprawdzą się dodatki w postaci sztucznych roślin. 

Girlandy i kwiaty doniczkowe

Osoby, które nie mają czasu na zajmowanie się prawdziwymi roślinami, również mogą cieszyć się inspirującymi zielonymi dodatkami. Jakość dzisiejszych sztucznych kwiatów nie ma nic wspólnego z dawnym kiczem. Teraz producenci dbają o to, aby ich produkty w jak największym stopniu przypominały żywe rośliny. I trzeba przyznać, że efekt jest zadowalający. Dlatego sztuczne ozdoby w mieszkaniu to doskonały sposób na aranżacje wnętrza. Obecnie bardzo popularnym dodatkiem jest sztuczna Monstera. Można nią ozdobić wnętrze w postaci girlandy lub rośliny doniczkowej. Oba sposoby prezentują się naprawdę dobrze, a sam kwiat do złudzenia przypomina żywy wytwór natury.

Maty roślinne nie tylko do restauracji

W restauracjach i innych tego typu lokalach bardzo często do aranżacji wnętrza wykorzystuje się takie elementy jak sztuczna mata liściasta lub kwiatowa. Nie jest to jednak ich jedyne przeznaczenie. Równie dobrze sprawdzą się one do domu lub mieszkania. Bluszcz czy mech sztuczny może być ciekawą ozdobą ściany w salonie, kuchni, a nawet łazience. Oprócz tego, że dobrze się prezentują i nie wymagają pielęgnacji, są również lepszym rozwiązaniem dla alergików. Sztuczne rośliny nie wydzielają pyłków i nie powodują reakcji alergicznych w postaci kaszlu czy kataru.

Sztuczne kwiaty i mini drzewka w szklanych słojach

Ciekawym i inspirującym dodatkiem są również sztuczne rośliny w szklanych wazonach czy słoikach. Przeźroczyste szkło w połączeniu z zielenią tworzą modną i stylową ozdobę do każdego wnętrza. W dużym naczyniu można stworzyć mini ogród. Wystarczy do rośliny dodać kamyki, czy sztuczną korę. Do takiego projektu najlepiej sprawdzą się szklane słoje w kształcie owalnym lub kulistym. Niektórzy używają też prostokątnego akwarium. Tak przygotowane naczynie można ulokować na parapecie czy półce praktycznie w każdym pomieszczeniu. To rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu lub ochoty opiekować się prawdziwymi roślinami, ale jednocześnie są miłośnikami zielonych, inspirujących dodatków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here