5 powodów, dla których warto postawić na umywalkę wpuszczaną w blat

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki jest umywalka. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę zarówno na jej design, jak i funkcjonalność czy też montaż. Obecnie sporą popularnością cieszą się modele wpuszczane w blat szafki. Zastanawiasz się, czy jest to rozwiązanie dla ciebie? Sprawdź, dlaczego warto postawić na umywalkę łazienkową wpuszczaną w blat.

Zajmuje niewiele miejsca

Łazienki w polskich domach przeważnie mają dość niewielki metraż. Możliwość zaoszczędzenia odrobiny przestrzeni z pewnością zwiększy funkcjonalność pomieszczenia. Umywalki wpuszczane w blat dostępne na stronie https://armatura24.pl/umywalki-lazienkowe-wpuszczane-w-blat wymagają mniej miejsca niż np. modele stawiane na blacie. Można zdecydować się np. na wersję z szerokimi brzegami wokół komory. Taki design umożliwia postawienie na umywalce niezbędnych drobiazgów np. mydelniczki. Ciekawą opcją może być też model, który nie zajmuje całej powierzchni blatu, a jedynie jest w niego elegancko wkomponowany.

Wygląda estetycznie

W przypadku umywalek wpuszczanych w blat syfon znajduje się wewnątrz szafki, czyli jest niewidoczny na co dzień. To samo dotyczy rur odpływowych i innych elementów montażowych. W ten sposób strefa z umywalką wygląda bardzo elegancko, a cała łazienka wydaje się znacznie bardziej uporządkowana. Jest to zatem idealna propozycja dla osób, którym zależy na estetycznej aranżacji, w której dopracowane są nawet najdrobniejsze szczegóły takie jak wykończenia.

Pasuje do wielu aranżacji

Dość minimalistyczny wygląd umywalek wpuszczanych w blat sprawia, że takie modele mogą świetnie wyglądać w połączeniu z dowolnym stylem. Mogą nieco stonować pełną przepychu aranżację barokową, ale równie dobrze mogą podkreślić prostotę skandynawskich wnętrz. W ten sposób podczas remontu niekoniecznie trzeba wymieniać umywalkę. Na dodatek w sklepie online Amratura24 można liczyć na naprawdę ogromny wybór modeli wpuszczanych w blat, co pozwala na znalezienie kształtów i kolorów idealnie dopasowanych do wystroju łazienki.

Zabezpiecza blat przed wodą

Niewątpliwą zaletą umywalek wpuszczanych w blat jest to, że znacząco zmniejszają ryzyko zachlapania blatu. Komorę otacza bowiem powierzchnia umywalki, na którą spadają ewentualne krople. W przypadku modeli nablatowych i podblatowych nie ma takiego zabezpieczenia. Ponadto obramowanie misy wystające ponad linię blatu czy też osadzanie umywalki na całej powierzchni szafki sprawiają, że woda nie dostaje się również w różnego rodzaju szczeliny mebli.

Ułatwia utrzymanie czystości

Codzienne porządki w łazience to często jedyny sposób na utrzymanie pomieszczenia w czystości. Z tego powodu warto podczas remontu pomyśleć o wyposażeniu, które chroni przed nadmiernym bałaganem. Takie wymagania spełniają właśnie umywalki wpuszczane w blat. Zabezpieczają szafki przed zachlapaniem, co z kolei oznacza mniej plam po wodzie. Ewentualne zacieki na powierzchni umywalki można natomiast usunąć w kilka sekund za pomocą wilgotnej ściereczki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here