loft

Sposób aranżacji okna pozostaje w związku z wystrojem całego pomieszczenia. Najczęściej, sięgamy po rozwiązania odpowiadające kolorystyce lub innym wyznacznikom danej aranżacji. W przypadku pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym – na przykład loftowym – wachlarz dostępnych możliwości jest bardzo szeroki. Możesz skorzystać zarówno z nowoczesnych i wysoce praktycznych rozwiązań – jak choćby żaluzje lub rolety sterowane elektronicznie – jak również zdać się na klasyczne systemy tkanin. Poniżej podpowiadamy jaki system osłonowy będzie najlepiej pasował do wnętrz urządzonych w stylu loft. 

Rolety i żaluzje we wnętrzach loftowych 

Lofty cieszą się popularnością przede wszystkim wśród osób stosunkowo młodych. Jest dla nich synonimem luksusu, nowoczesności oraz funkcjonalności. W przeciwieństwie do stylu klasycznego, eleganckiego lub rustykalnego, loft kładzie nacisk przede wszystkim na praktyczność oraz funkcjonalność, którym podporządkowane są wszystkie elementy wyposażenia. W przypadku systemów osłonowych na okna warto rozważyć zakup rolet oraz żaluzji, których wygląd, kolorystyka jak i mechanizm sterowania będą pasować do całej aranżacji. 

Rolety występują w różnych wersjach, o odmiennym sterowaniu, sposobie działania oraz sposobie osłaniania okna. Warto rozważyć zakup rolety typu dzień noc, pozwalających na precyzyjne regulowanie oraz stopniowanie poziomu nasłonecznienia. Rolety zewnętrzne sterowane za pomocą pilota lub prostego mechanizmu manualnego (linkowego lub sznurkowego) to również dobry wybór. Za ich pomocą możesz w zupełności zaciemnić dane pomieszczenie, odizolowująca je od światła słonecznego. 

Żaluzje to natomiast wybór doskonale odpowiadający estetyce loftowej. Tym bardziej że wśród oferowanych produktów znajdziesz żaluzje wykonane z różnych grup materiałów – drewna, tworzyw sztucznych, a nawet metalu. Każde rozwiązanie ma swoje zalety użytkowe i estetyczne, które warto wziąć pod uwagę w czasie aranżowania swoich loftowych pomieszczeń. 

Zasłony zaciemniające w stylu loft – hit czy kit? 

Tkaniny na okna to rozwiązanie klasyczne, jednak wciąż popularne i stosowane w wielu polskich mieszkaniach. W przypadku wnętrz loftowych warto dobierać zasłony kierując się dwoma kluczowymi kwestiami. Pierwszą jest oczywiście kolorystyka, drugą – poziom przekwitania tkanin. 

Zasłony we wnętrzach loftowych powinny odpowiadać kolorystyce całego stylu. Dlatego wybór najczęściej pada na tkaniny w odcieniach brązu, beżu, szarego, metalicznego oraz w tonacjach do nich zbliżonych. Radzimy unikać tkanin w zbyt wystrzałowych, intensywnych tonacjach kolorystycznych. Co prawda mogłyby one rozświetlić całe pomieszczenie, jednak pozbawiłyby go typowego loftowego uroku. 

Wybierając zasłony zaciemniające, warto też zwrócić uwagę na ich stopień izolacji świetlnej. Im grubsza będzie tkanina, tym bardziej zmienisz swoje wnętrze. Tkaniny ażurowe lub przesadnie zwiewne rzadko stosowane są we wnętrzach loftowych. Dobrym pomysłem może być połączenie na jednym karniszu: dwóch grubych tkanin osłonowych o tej samej barwie lub o identycznym deseniu/wzorze ozdobnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here