5 sposobów wykorzystania folii bąbelkowej w Twoim biznesie

0
1858

Zastosowania folii bąbelkowej

Praktycznie każdy z nas przynajmniej raz w życiu bawił się folią bąbelkową, przebijając kolejne pęcherzyki powietrza. Takie “strzelanie” nie tylko pożytkuje nadmiar wolnego czasu, ale również odpręża nas i relaksuje, dostarczając frajdy.

Co prawda, jest to chyba najpopularniejsze jej zastosowanie w użytku prywatnym, jednak w przedsiębiorstwie folia bąbelkowa przyda się przy o wiele większej ilości zadań. Jako producent folii bąbelkowej przedstawiamy 5 propozycji wykorzystania tego produktu w firmie – z pewnością sprawdzą się nawet w pozornie nietypowym i oryginalnym zastosowaniu.

1. Jako folia ochronna do pakowania towarów

Osoby, które zajmują się sprzedażą wysyłkową doskonale wiedzą, jak nieocenioną pomocą jest folia bąbelkowa podczas pakowania zamówionych przez Klienta produktów.

Niezależnie od tego, czy chcemy ochronić książki przed zabrudzeniem, szkło przed stłuczeniem, akcesoria dekoracyjne przed odpryskami czy inne produkty przed rozmaitymi uszkodzeniami, folia pęcherzykowa doskonale sprawdzi się w tej roli.

Elastyczny i miękki materiał dobrze sprawdza się jako osłona przed wszelkimi wstrząsami przesyłki i ruchami, które potencjalnie mogłyby narazić dany przedmiot na niebezpieczeństwo zniszczenia, zapiaszczeniem, porysowaniem i zmoczeniem.

2. Jako wypełniacz do kartonów i przesyłek

Niektóre z zamówionych towarów bywają niestandardowo duże lub małe, przez co powstaje w kartonie niezagospodarowana przestrzeń. Nietrudno się zatem domyślić, że te miejsca będą “czułymi punktami” przesyłki podczas transportu, szczególnie narażonymi na odkształcenia, zgniecenia lub inne działania mechaniczne. Folia bąbelkowa o szerokich komorach powietrznych doskonale spełnią rolę swoistego “amortyzatora”, który wypełni pustą przestrzeń, tym samym zmniejszając szanse na uszkodzenie lub rozszczelnienie kartonu z wysyłanym produktem. Również w tym wypadku kurz, pył, woda oraz wszelkie inne potencjalnie szkodliwe czynniki nie mają szans w starciu z folią.

3. Jako ochrona na stawy i kolana

Podczas inwentaryzacji czy pracy w archiwum nie raz musimy coś z ziemi podnieść lub klęknąć, by zebrać pożądaną rzecz z ziemi lub najniższych półek. Oczywiście, żadne biuro nie będzie zamawiać ochraniaczy na czas remanentu czy prac biurowych, dlatego warto wykorzystać dostępny pod ręką fragment folii bąbelkowej jako osłona na kolana.

Wystarczy, że podłożymy pod kolanami 2 lub 3 warstwy folii pęcherzykowej, a nasze kolana nie będą obolałe nawet przy dłuższym klęczeniu w poszukiwaniu lub porządkowaniu rzeczy na najniższych półkach. Alternatywnie, możemy przykleić folię do naszych kolan, dzięki czemu nie będziemy musieli co chwila przestawiać “osłony” w różne miejsca.

4. Ochroni rośliny przed mrozem i chłodem

Pasjonaci ogrodnictwa zapewne znają patent z dodatkową izolacją donicy przed mrozem. Aby rośliny w trakcie zimy nie przemarzły, warto otulić doniczkę warstwą folii bąbelkowej, która zatrzyma ciepło i zapobiegnie wyziębieniu rośliny.

Trzeba jednak pamiętać, że folia pęcherzykowa jest bardzo szczelna, zatem by nasza roślina miała dopływ świeżego powietrza, należy pozostawić kilka centymetrów nieosłoniętych od góry i dołu donicy. Możemy też zrobić co pewien czas dziurki w folii, by wzmocnić przepływ powietrza i mieć pewność że nasza roślina nie umrze tym razem z niedotlenienia.

5. Zapobiega nagrzaniu lub wychłodzeniu się potraw

Zamawiając jedzenie na mieście i przynosząc je do biura często się okazuje, że nasz posiłek jest niedostatecznie ciepły. Analogicznie, parząc sobie gorącą herbatę lub kawę czasami możemy zostać wyrwani z chwili przerwy, a gdy już wrócimy, nasz napój czeka na nas nieprzyjemnie chłodny.

By temu zapobiec, również możemy użyć folii bąbelkowej. Wystarczy owinąć nasz kubek, by dodać mu walor termoizolacyjny. Podobnie w przypadku zimnych potraw – zawinięcie butelki ze zmrożonym napojem sprawi, że przyjemny chłód pozostanie na dłużej.

Jak widać, folia pęcherzykowa to nie tylko strzelanie czy transport produktów. To także szereg innych, kreatywnych zastosowań, o których rozpisują się nawet czołowe portale informacyjne i poradniki. Warto pamiętać, by zamawiając produkt, wypytać o możliwe rozwiązania i warianty folii. Producent folii bąbelkowej z pewnością udzieli nam informacji i pomoże przy wyborze produktu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here