Akcesoria kuchenne do dań z ziemniaków

Kartofel, pyra, ziemniak, bez względu jak go nazwiemy, jest jednym z najbardziej popularnych warzyw w naszym kraju. Nic dziwnego. Można z niego przygotować całą masę przepysznych dań i przekąsek. Nadaje się do gotowania, pieczenia i smażenia. Z powodzeniem można go także upiec na ognisku lub na grillu. Każdego dnia ziemniaki pojawiają się na talerzach obiadowych w polskich domach. Są idealne do podania w całości, zmielone, starte, pokrojone w ćwiartki, paski lub kosteczkę. Jakie akcesoria kuchenne są niezbędne lub najbardziej pomocne podczas serwowania dań ziemniaczanych?

Obieraczki do ziemniaków

Mimo że niektórzy uwielbiają ziemniaki w tak zwanych mundurkach, to jednak do większości potraw wykorzystuje się ziemniaka obranego ze skórki. Mimo że w zasadzie da się go obrać zwykłym nożem, to jednak najlepiej skorzystać z obieraczki do warzyw. Tego typu kuchenne akcesorium chroni bowiem ręce przed ewentualnym zacięciem i pozwala na szybkie i efektywne pozbycie się skóry z ziemniaka. Obieraczka gwarantuje jak najmniejszą liczbę odpadu.

W sprzedaży dostępne są różne rodzaj obieraczek do warzyw, w tym ziemniaków. Z całą pewnością godne uwagi są przybory posiadające osłonkę na ostrze oraz kółeczko do usuwania czarnych oczek z ziemniaków. Obieraczka powinna dobrze leżeć w ręce i być po prostu ostra. Obrany ziemniak to baza do dań z ziemniaków.

Tarki do ziemniaków

Kolejnym ważnym w każdej kuchni gadżetem jest tarka do ziemniaków. Za jej pomocą można przygotować przepyszne placki ziemniaczane. Załoga Kuchniasklep.pl przygotowała imponujący wybór tarek. Do wyboru są produkty z jednym rodzajem ostrza i dziurek, jak również akcesoria wielozadaniowe.

Dla przykładu tarka do warzyw Top Tools, to cztery tarki w jednym. Z każdej jej strony znajdują się innej wielkości oczka. Wykonano ją ze stali nierdzewnej. Sprzęt posiada ergonomiczny uchwyt oraz mocną ramę. Z kolei tarka uniwersalna marki WMF, to produkt idealny do małych kuchni. Jest płaska i można ją przechowywać w nawet najwęższej szafce. Posiada trzy ostrza: grube oczka, podłużne ostrze do plastrowania oraz drobne oczka. Poręczny uchwyt zapewnia komfort użytkowania.

Krajalnice i szatkownice do ziemniaków

Jeśli lubimy przygotowywać frytki, zapiekanki i sałatki z ziemniaków to warto zaopatrzyć się w krajalnice lub szatkownicę. Takie sprzęty pozwalają na szybkie przygotowanie surowca. Gwarantują także, że każdy kawałek ziemniaka będzie pokrojony w profesjonalny sposób. Wysokiej jakości akcesoria wykonane są z trwałych i łatwych w utrzymaniu czystości materiałów.

Warte zakupu są te krajalnice, które umożliwiają kilkustopniową regulację grubości oraz posiadają ostrze do krojenia w plastry i wymienne ostrza do cięcia paski. Dzięki krajalnicy możemy nie tylko sprawnie przygotować danie, ale zapewnić mu efektowny wygląd.

Maszynki do mielenia ziemniaków

Kopytka, pyzy i pierogi to sztandarowe dania kuchni polskiej. Do ich przygotowania potrzebujemy dobrej jakości ziemniaków oraz sprzętu do mielenia. Idealny farsz do pierogów powinien zawierać idealnie ugniecione kartofle. Nasze babcie i mamy wykorzystywały w kuchni ręczne maszynki do mielenia, których obsługa wymagała niezłego wysiłku.

Obecnie w sprzedaży dostępne są wielofunkcyjne maszynki do mielenia. Składają się one z urządzenia podstawowego oraz dedykowanych do niego przystawek (np. do mielenia ziemniaków, do mielenia mięsa).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here