Jakie kwiaty sprawdzą się w sypialni

Kwiaty sprawdzają się doskonale jako dekoracja każdego wnętrza w przestrzeni domowej. Warto zainwestować w żywą roślinność również uwzględniając sypialnię. Co więcej, ich zastosowanie w takiej przestrzeni może przynieść wiele korzyści. Okazuje się, że kwiaty mogą doskonale wpływać na jakość snu. Jakie wybierać, by stanowiły nie tylko piękną dekorację? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Kwiaty, które oczyszczają powietrze

Najlepsze kwiaty do sypialni, to rośliny oczyszczające powietrze. Wśród najbardziej popularnych gatunków, które doskonale poradzą sobie w sypialnianych warunkach, a do tego nie wymagają szczególnej wiedzy i umiejętności w uprawie, znajdują się aloes, skrzydłokwiat czy zamiokulkas. Te kwiaty nocą wytwarzają tlen i filtrują powietrze, sprawiając, że zostaje ono oczyszczone z toksyn i innych niekorzystnych związków. Co więcej, te kwiaty mają też właściwości nawilżające powietrze, dzięki czemu sprzyjają odpowiednim warunkom do codziennego snu w należytym komforcie. Należy też przy tym zaznaczyć, że są to kwiaty, które nie pachną zbyt intensywnie, co znowu sprzyja przebywaniu w niewielkiej zazwyczaj sypialni.

Wszystkie wymienione rośliny można z powodzeniem hodować w sypialni osób dorosłych i w pokojach dzieci. Nie tylko działają oczyszczająco na powietrze, niczym naturalny filtr, ale też mają właściwości uspokajające i ułatwiają zasypianie. Trzeba też przyznać, że stanowią piękną dekorację wnętrz.

Gdzie ustawiać kwiaty w sypialni?

Najlepszym miejscem na ustawienie kwiatów w sypialni jest parapet. Ten znajduje się w optymalnej odległości od łóżka, do tego pozwala na dobry dostęp do naturalnego światła.

W sypialni pięknie prezentuje się też kwietnik oraz doniczki wiszące. Nie zaleca się jednak, aby te były montowane tuż przy łóżku. Najlepsza odległość, to co najmniej 1 metr od niego.

Szukając odpowiedniego miejsca dla kwiatów w sypialni, należy też uwzględniać rodzaj oświetlenia i naturalne warunki, w jakich rośliny najlepiej sobie radzą. Nie wszystkie kwiaty poradzą sobie na parapecie od strony południowej, inne mogą wegetować bez dostępu do dziennego światła.

Które kwiaty nie sprawdzą się w sypialni?

W sypialni nie należy stawiać kwiatów doniczkowych o zbyt intensywnym zapachu. Czy wiesz, że niektóre mogą być przyczyną przewlekłych migren oraz problemów ze swobodnym oddychaniem? Niektóre gatunki kwiatów są też toksyczne.

Sypialnia nie jest dobrym miejscem dla róż, hiacyntów, oleandrów, hortensji czy lilii. To kwiaty o bardzo intensywnym zapachu, mogą powodować nie tylko bezsenność i ból głowy, ale też kaszel czy katar. Szczególną uwagę na dobór kwiatów nie tylko do sypialni, ale i całego mieszkania powinni zwracać alergicy.

Powszechna opinia głosi, że kwiatów w ogóle nie powinno trzymać się w sypialni, ponieważ nocą pobierają tlen, za to wyzwalają dwutlenek węgla i wodę. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich gatunków, o czym wspomnieliśmy wyżej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here