Biuro dla wielu z nas jest miejscem, w którym codziennie spędzamy po kilka a nawet kilkanaście godzin. Może znajdować się ono w dużym biurowcu, małej firmie lub w domu. Niezależnie od tego gdzie jest zlokalizowane należy zadbać o jego odpowiedni wystrój, tak aby pracowało nam się lepiej. Chcesz wiedzieć jakie warunki powinno spełniać dobrze urządzone biuro? Co jest obecnie na czasie i gdzie szukać inspiracji? O tym i innym dowiesz się w dalszej części.

Postaw na wygodę i komfort!

Profesjonalnie zaaranżowane biuro jest wizytówką każdej większej lub mniejszej firmy. Niezwykle ważny jest jego efekt wizualny, który zazwyczaj kojarzy się z nowoczesnością ale jeszcze ważniejsza jest jego funkcjonalność – w końcu jest to nasze miejsce pracy.

O co zatem zadbać aby godziny spędzone za biurkiem przynosiły efekty a dodatkowe upływały w komfortowych warunkach?
Zaczniemy od osób, które są dopiero na etapie poszukiwań odpowiedniego pomieszczenia na swoje biuro. Powinno być ono na tyle przestrzenne abyś mógł pomieścić w nim wszystkie niezbędne do pracy rzeczy.
Duże okna oraz kolor farby na ścianach to jedne z czynników, które mają ogromny wpływ na naszą produktywność – im jaśniej tym lepiej, ciemne kolory są przytłaczające i po prostu smutne a przecież w biurze powinieneś tryskać tylko pozytywną energią oraz mieć głowę pełną świeżych pomysłów. Jeżeli chodzi o okna, dobrze by było gdyby były one duże, dzięki temu do środka będzie wpadało więcej naturalnego światła oraz więcej świeżego powietrza. Nie mniej ważne jest również to co za oknem się znajduje – widok i hałas za nim panujący nie może Cię rozpraszać, do pracy potrzebujesz ciszy i spokoju.

Nie martw się tym, że pomieszczenie jest niewielkie, dobór odpowiednich mebli oraz dodatków może je optycznie powiększyć oraz pozytywnie wpłynąć na jego funkcjonalność.

Jaki styl wybrać?

Obecnie większość biur aranżowanych jest w sposób minimalistyczny, zgodnie z mottem przewodnim “mniej znaczy więcej”. Jasne ściany i ciemna drewniana podłoga to podstawa wystroju praktycznie każdego takiego pomieszczenia. Następnym krokiem jest zakup odpowiednich mebli.
Teraz pomyśl przez chwilę co jest najważniejszym punktem w każdym biurze… Tak, to właśnie biurko z dużym blatem i wygodne krzesło lub fotel biurowy.
Skup my się na biurku – jego blat musi mieć stosunkowo dużą powierzchnię, dlaczego?
Zakładamy, że pracując korzystasz z komputera stacjonarnego bądź laptopa – na biurku więc powinno znaleźć się miejsce na monitor, klawiaturę, myszkę oraz dodatkowe urządzenia takie jak np.: drukarka z faksem to podstawowe sprzęty, które są na wyposażeniu każdej firmy.

Obecnie materiałem, który kojarzy się z prestiżem jest drewno – szczególnie te naturalne i w jasnym odcieniu oraz meble lakierowane – tutaj zdecydowanie rządzi kolor czarny lub biały. Ważne aby biurko i inne meble pochodziły najlepiej z tej samej kolekcji wtedy wszystko będzie ze sobą współgrało na “tip-top”.

Twoje krzesło – jako, że jest to (lub dopiero będzie) najbardziej eksploatowany mebel w całym biurze należy przeznaczyć na nieco nieco wyższą sumę pieniędzy. Dobry fotel kosztuje co najmniej 800 zł. Wybór tych akcesoriów jest ogromny, począwszy od tych klasycznych po duże wykonane ze skóry, jeżeli chodzi o kolor – to powinien on być w odcieniu zbliżonym do koloru mebli lub wręcz przeciwnie np. mając białe biurko zdecyduj się na kontrast i wybierz czarne krzesło.
Będąc przy temacie siedzisk – nie zapominaj o swoich klientach oraz współpracownikach – koniecznie zaopatrz się w dodatkowe jedno lub dwa krzesła w zwykłym standardzie.
W sytuacji kiedy Twoje biuro jest pomieszczeniem o dosyć pokaźnych rozmiarach możesz pokusić się o zakup niewielkiej nowoczesnej sofy na nóżkach. Po kilku godzinach za biurkiem, wypicie kawy siedząc na wygodnej kanapie a nawet krótka drzemka dobrze Ci zrobią.

Ożyw wnętrze dodatkami!

Biuro wcale nie musi być nudne, jeżeli chcesz wprowadzić do niego trochę życia postaw no mocne akcenty kolorystyczne np. dodatki w intensywnym chabrowym lub czerwonym odcieniu. Dobrym pomysłem jest zakup designerskiej lampki lub dużego obrazu z ciekawym motywem.

Nie zapominaj o odpowiednim ustawieniu mebli – biurko wraz z fotelem ustaw tak abyś siedział plecami do okna (nigdy odwrotnie!), naprzeciwko postaw krzesła dla klientów. Dodatkowe szafki, półki oraz kanapę rozmieść po bokach – tak jak abyś miał do nich łatwy dostęp.
Pustą ścianę ozdób obrazem lub wykorzystaj w praktyczny sposób, montując kilka dodatkowych półek, które z pewnością Ci się przydadzą.
Pamiętaj również o roślinach – w biurze najlepiej będą wyglądały te pokaźnych rozmiarów z dużą ilością, grubych zielonych liści. Ich pielęgnacja nie jest wymagająca, więc kiedy przypadkiem zapomnisz o tym aby je podlać to nic złego im się nie stanie…

Biuro można zaaranżować na kilkanaście różnych sposobów, jednak klienci najczęściej wybierają opcję nowoczesną połączona z minimalizmem. Prosty design oraz więcej wolnej przestrzeni, tak dzisiaj wygląda znaczna większość pomieszczeń biurowych w Polsce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here