Bezprzewodowe bezpieczeństwo

Od zarania dziejów ludzie dbają o bezpieczeństwo swojego majątku. Pierwszymi próbami zabezpieczenia posiadłości były straże wśród majętnych właścicieli, oraz psy stróżujące. W dzisiejszych czasach zdarza się, że dla wielu osób sam zamek nie jest wystarczający, bądź chcą one posiadać kontrolę nad tym co się dzieje podczas ich nieobecności w okolicy domu.

Ochrona dzięki nowoczesnym alarmom

Alarmy dzielimy na dwie podstawowe grupy, przewodowe i bezprzewodowe. Alarmy bezprzewodowe posiadają znaczną przewagę nad standardowymi przewodowymi, a mianowicie cała transmisja danych odbywa się za pośrednictwem przesyłu danych radiowo bądź wifi. Nie jak w przypadku normalnych systemów – kablem. Jest to spore ułatwienie podczas montażu, gdyż nie musimy wiercić przelotów na przewody, czy głowić się jak je zamaskować. Po prostu rozstawiamy elementy systemu we wcześniej wybranych miejscach i konfigurujemy całość.

Niewątpliwym plusem alarmów bezprzewodowych jest prostota ich montażu. Dzięki temu praktycznie każdy jest w stanie zaprojektować swój własny system bezpieczeństwa w domu. Czytamy instrukcję i przechodzimy do rozplanowania wszystkiego według naszego pomysłu. Ponadto wymiana sprzętu na nowy – nowszy jest dziecinnie prosta i nie wymaga od nas ponownego prowadzenia przewodów, jeśli wtyczki nie są kompatybilne ze sobą.

Montaż takiego alarmu może zająć nawet jeden dzień dzięki braku konieczności obmyślania odpowiedniej drogi dla kabli. Dodatkowo jestesmy w stanie zrobić wszystko w pojedynkę.

Bezprzewodowa kontrola

Alarmy bezprzewodowe sprzedawane są w gotowych zestawach, ale także możemy sobie skonfigurować odpowiedni dla nas pakiet z interesującymi nas składnikami. Najczęściej spotykanymi, a zarazem najtańszymi zestawami są te, w których posiadamy sterownik, syrenę i jedną lub dwie czujki ruchu. Jest to najbardziej podstawowy komplet dostępny na rynku. Oczywiście w miarę potrzeb możemy sobie dokupywać więcej czujek jeśli zajdzie taka potrzeba. Są również dostępne zestawy z 4 czujnikami ruchu, oraz pilotami do aktywacji / dezaktywacji alarmu.

Bardziej zaawansowane sety posiadają moduły łączności GSM i Wi-Fi. Te alarmy bezprzewodowe posiadają dedykowane aplikacje na smartfony dzięki czemu mamy pełny podgląd tego co dzieje się w domu pod naszą nieobecność. Możemy odczytywać dane z dowolnego miejsca na ziemi. Dokładając do systemu kamerę zyskujemy podgląd na żywo posiadłości i terenu wokół niej.

Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych funkcji w swoich produktach. Dzięki temu zyskujemy naprawdę potężne narzędzia w ciągle niższych cenach aniżeli jeszcze kilka lat temu. Ceny były nieporównywalnie wyższe od tych obecnych dziś. Zyskują na tym przede wszystkim Klienci. Rozwiązania niegdyś dostępne jedynie dla nielicznych dzisiaj są w zasięgu większości, a łatwość montażu czyni je jeszcze bardziej przyziemnymi. Nawet najprostszy system alarmowy może znacząco podnieść bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich i dobytku, na który pracujemy ciężko i bardzo często przez całe życie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here