Charakterystyka gotowych mas szpachlowych

0
1182

Masa szpachlowa jest materiałem wykorzystywanym podczas remontów lub prac wykończeniowych. Duże zróżnicowanie produktów sprawia, że można je wykorzystać w bardzo szerokim zakresie. Masa szpachlowa służy najczęściej do wyrównywania powierzchni, uzupełniania ubytków oraz spoinowania połączeń gipsowo-kartonowych. W dzisiejszym artykule omówimy specyfikację i rodzaje mas szpachlowych. Przygotowane informacje z pewnością okażą się pomocne przy wyborze produktu do konkretnych zastosowań.

Specyfikacja gotowych mas szpachlowych

Amerykańskie, gotowe masy szpachlowe to produkty, które cechują się wysoką jakością. Ich ogromną zaletą jest fakt, że nie wymagają gruntowania. To znacznie ułatwia i przyspiesza prace remontowe. Stosując gotowe masy szpachlowe, nie będziesz musiał przed ich nałożeniem specjalnie przygotowywać ścian. Amerykańskie masy szpachlowe można nakładać w różnych grubościach. W tej kwestii należy jednak dosyć restrykcyjnie przestrzegać zaleceń producenta konkretnej masy. Zazwyczaj niezbędne instrukcje dotyczące użytkowania danego produktu są umieszczone na jego opakowaniu. Tak jest przynajmniej w przypadku dobrej jakości mas szpachlowych.

Gotowa masa szpachlowa ma wiele właściwości, które są doceniane przez użytkowników. Oprócz wysokiej wytrzymałości na pewno warto wymienić elastyczność oraz doskonałą przyczepność. Dużym atutem amerykańskiej masy szpachlowej jest łatwość jej aplikacji. Najpierw trzeba przygotować materiał, a następnie nanieść odpowiednią ilość za pomocą specjalnej szpachelki lub wałka. Masę szpachlową można także nałożyć hydrodynamicznie.  Cechą charakterystyczną amerykańskich mas szpachlowych jest dostępność produktów, które są już wstępnie wymieszane. Dzięki temu można je stosować bezpośrednio z wiaderka lub kartonu, bez wcześniejszego przygotowania.

Rodzaje mas szpachlowych

Analizując ofertę amerykańskich mas szpachlowych, można wyróżnić kilka typów produktów. Podczas wyboru warto uwzględnić rodzaj powierzchni, na której będzie zastosowana masa. Dobrym przykładem mogą być masy finiszowe o zmniejszonym pyleniu, które są dedykowane dla pomieszczeń o zwiększonej wilgotności. Wybór odpowiedniej wersji produktu pozwoli uzyskać zadowalający efekt, który utrzyma się przez długi czas. Skuteczność doboru masy szpachlowej spowoduje, że nawet jej cienka warstwa zagwarantuje mocne wiązanie i nie obciąży przy tym powierzchni ściany. Dzięki temu unikniesz konieczności powtarzania prac ze względu na słabą wytrzymałość masy szpachlowej.

Omawiane produkty charakteryzują się masą mniejszą nawet o 40%. Ponadto ich kurczliwość jest niższa o 33% od konkurencyjnych mas. Dzięki specjalnej strukturze masy szpachlowe są łatwe w obróbce i szlifowaniu. Zastosowanie dużej ilości żywicy w składzie gwarantuje przydatność przez długi czas po otwarciu. W momencie, kiedy masa zacznie przysychać, można ją zrosić wodą.

Gotowe masy szpachlowe są dostępne w ofercie sklepu Majic. Na stronie sklep.majic.pl możesz znaleźć duży wybór tego typu produktów. Wszystkie oferowane masy posiadają wymagane atesty oraz certyfikaty, które potwierdzają ich wysoką jakość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here