dywany dla dzieci

Urządzając pokój swojej pociechy, wielu rodziców niejednokrotnie zastanawia się, jaki wybrać dywan dziecięcy, aby nie tylko podnosił walory wizualne przestrzeni, ale również spełniał (niełatwe) względy użytkowe. Optymalnie byłoby, gdyby dodatkowo pobudzał aktywność fizyczną i sprawność intelektualną latorośli. Czy to wszystko jest możliwe?

Idealny dywan dla dzieci, czyli jaki?

Aranżacja dziecięcego pokoju nie jest łatwym zadaniem. Oprócz odpowiedniego doboru łóżka, biurka oraz mebli, należy zadbać o dodatki. Duży udział w tym zakresie odgrywają dywany dla dzieci. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie podłoga jest najchętniej wybieranym przez smyki miejscem do zabawy i kreatywnego spędzania wolnego czasu – zarówno solo, z rodzeństwem, rodzicami czy rówieśnikami. Warto zatem zadbać, aby interesujący nas kobierzec był nie tylko atrakcyjny pod względem kolorystycznym i wzorniczym, ale również solidnie wykonany, łatwy w czyszczeniu i pielęgnowaniu. Idealnie w tym celu sprawdzą się syntetyczne dywany dla dzieci, których największym atutem jest fakt, że pozwalają szybko i sprawnie pozbyć się resztek jedzenia oraz innych zabrudzeń.

Co dla alergika?

Rodzaj przędzy dla dzieci dotkniętych alergią stanowi największy kłopot dla rodziców. Wielu z nich nierzadko rezygnuje z takiego akcesorium, z uwagi na zdrowie i dobre samopoczucie swojego smyka. Czy rzeczywiście to jedyne rozwiązanie? Oczywiście, że nie! Warto w takiej sytuacji postawić na dywany dla dzieci ze sztucznego włókna, na których nie rozwijają się pleśnie, drobinki kurzu, grzyby, drobnoustroje czy tak znienawidzone przez wielu roztocza. Co więcej, dla smyków z alergią najlepszy wybór będą stanowiły modele o niskim runie, które nie sprawiają trudności w codziennym odkurzaniu czy czyszczeniu.

Dlaczego kupno dywanu dziecięcego to dobry pomysł?

Nie tylko rodzice alergików często rezygnują z efektownego, kolorowego kobierca, wskazując jako główny argument swojej decyzji trudność w utrzymaniu czystości. Czy rzeczywiście jest to dobry powód? Wielu dorosłych nie zdaje sobie sprawy, że dywan dla dziecka to nie tylko dodatek do jego dziecięcej przestrzeni. To bowiem element, który wywiera duży wpływ na pobudzanie jego wyobraźni. Sprzyja temu ogromna różnorodność wzorów, stanowiących udany wstęp do licznych, kreatywnych zabaw. W sprzedaży bowiem znajdziemy modele imitujące tor wyścigowy, planszę do gry w klasy, z podobiznami ulubionych bohaterów z bajek animowanych, a także wiele innych, których obecność w dziecięcym pokoju w znacznym stopniu pobudza aktywność fal mózgowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here