Czy cegła to dobry materiał wykończeniowy

Cegła to jeden z najstarszych materiałów budowlanych. Od dawien dawna budowano z niej katedry, kamienice, mosty…

Od pewnego czasu stała się również elementem wykończeniowym, a projektanci prześcigają się w aranżacjach wykorzystujących materiał. Cegła na ścianę to element nieodzowny w stylu postindustrialnym. Świetnie nadaje się do zaprojektowania pomieszczenia zarówno w charakterze gotyckim jak i nowoczesnym. Wszechstronność jej wykorzystania wpływa na pomysłowość projektantów i możliwości aranżacyjne. Jednym słowem płytki z cegły stały się po prostu modne i chętnie wykorzystywane.

Zanim przystąpi się do realizacji projektu należy wybrać odpowiedni kolor. Aby efekt końcowy był zadowalający, a stara cegła faktycznie wyglądała naturalnie, należy wziąć pod uwagę zakup materiału lepszej jakości. Obecnie na rynku można znaleźć elementy wykończeniowe imitujące cegłę, jednak nie wszystkie wyglądają naturalnie. Cegła dekoracyjna ze sklepu retro-cegly.pl to wybór najlepszego materiału na rynku ze względu na jej pochodzenie. Płytki z cegły, stanowiące element wykończeniowy są bowiem produkowane z materiału pochodzącego sprzed 1930 roku.

Wiekowe pochodzenie nadaje jej niepowtarzalnego charakteru. Dzięki unowocześnionemu procesowi produkcji, płytki wyglądają jak naturalna i prawdziwa cegła. Można dodatkowo pozostawić naturalne pęknięcia, resztki zaprawy czy przebarwienia. Materiał taki posłużyć może nie tylko do wystroju wnętrz, ale również jako elewacja. Bogata oferta kolorystyczna, a także niezbędne materiały wykończeniowe w postaci kleju czy fug dają niezwykłe możliwości tworzenia wyszukanych aranżacji.

Materiał ma dodatkowo gwarancję na 5 lat. Jeśli jednak chcemy powierzyć wykonanie ściany z cegły lub całą elewację profesjonalistom, w ofercie sklepu jest również autoryzowany montaż. Dzięki temu mamy pewność rzetelnie wykonanej pracy, a efekt finalny jest spójny i pasujący do całości wystroju.

Możliwości dekoracyjne jakie dają nam płytki z cegły są praktycznie nieograniczone. Pozostaje tylko wyobraźnia, fantazja i przemyślana stylistyka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here