blachodachówka Murano

Wyborem elementów wykończeniowych domów jednorodzinnych często kieruje przywiązanie do tradycji. Dawniej w polskim budownictwie przeważały pokrycia dachowe z czerwonej dachówki ceglanej. Wygląda to efektownie, ale ta dachówka nie zawsze wytrzymuje próbę czasu. Z powodzeniem może ją zastąpić blachodachówka Murano produkowana według nowoczesnych technologii, gwarantujących wytrzymałość przez długie lata. Może być między innymi w kolorze ceglastym, przypominającym z wyglądu tradycyjne pokrycie.

Gwarancja jakości i trwałości

Nie bez powodu blachodachówka Murano otrzymała dwukrotnie złoty medal na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury. To bardzo prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane producentom materiałów budowlanych, wytwarzanych z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Doceniono jej modułową konstrukcję wpływającą na łatwość montażu, nowatorską strukturę powłoki oraz trwałość użytkowania sięgającą nawet od 30 do 50 lat. Ten znakomity patent na dach przyniósł też blachodachówce Murano sporą popularność wśród inwestorów budowlanych.

Walory wizualne i konstrukcyjne

Tafla blachodachówki Murano składa się z pięciu płaskich powierzchni i sześciu wypukłych fal. Fabrycznie wykonane otwory i miseczki montażowe umożliwiają szybkie i bezproblemowe zamocowanie poszczególnych elementów pokrycia. Ekipa dekarska może skrócić czas robót poprzez prowadzenie prac jednocześnie na kilku połaciach dachu. Po wykonaniu całości pokrycia można jeszcze wykonać ostateczną korektę. Łączenia blachodachówek Murano są niewidoczne dzięki poprzecznym przetłoczeniom, które również wpływają na usztywnienie arkusza. Prace wykończeniowe przy instalowaniu blachodachówki modułowej finalizowane są założeniem na kalenicy i narożach oryginalnych gąsiorów, pokrywających szczytowe krawędzie połaci. Całość wygląda bardzo efektownie. Blachodachówka Murano jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, z wyborem powłoki matowej albo satynowej.

Zalety w użytkowaniu

Produkt jest wykonany z wysokogatunkowej blachy stalowej. Powłoka jest odporna na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Podwinięcie dolnej krawędzi arkusza ułatwia spływanie wody, co zapobiega jej zaleganiu na dachu. Płaskie blachodachówki są o wiele lżejsze niż ceramiczne i cementowe. Tym samym mniej obciążona jest więźba dachowa, co stwarza możliwość pokrycia dachu o mniej solidnej konstrukcji wewnętrznej. Dlatego dystrybutorzy polecają blachodachówkę Murano do wykonywania nowych materiałooszczędnych budowli, jak też do pokrywania dachów w już istniejących, a nawet starych budynkach drewnianych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here