Deska kompozytowa

Każdemu właścicielowi domu zależy na tym, aby jego nieruchomość dobrze się prezentowała i była energooszczędna. Jeśli planujemy remont generalny budynku, to powinniśmy dokonać analizy rynku i wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Producenci materiałów budowlanych i wykończeniowych proponują całkiem spory wybór artykułów. Z całą pewnością godnym polecenia materiałem jest deska kompozytowa, której zastosowanie może być naprawdę szerokie. Z powodzeniem można jej użyć na tarasie lub elewacji oraz jako ogrodzenie.

Deski kompozytowe

Deski kompozytowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie ma co się dziwić. Tego rodzaju produkt to rozwiązanie dla osób, którym zależy zarówno na trwałości, jak i efektywnym wyglądzie inwestycji. Co to właściwie jest deska kompozytowa? Jest to produkt powstały z mączki drzewnej i PCV. Takie połączenie sprawia, że deska posiada powierzchnię przypominającą drewno, jednak charakteryzuje się dodatkowo niezwykłą trwałością PCV.  

Deski kompozytowe mają zatem sporo zalet. W procesie produkcji można uzyskać wyroby o konkretnym, jednolitym kolorze. Każda deska jest idealnie docięta, w związku z czym jest łatwiejsza w montażu. Mimo tego, że nie posiada sęków, to swoim wyglądem bardzo przypomina naturalne drewno.

Ogrodzenie z desek kompozytowych

W związku z tym, że każde ogrodzenie jest narażone na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, stosunkowo szybko traci na swoim wyglądzie. Ogrodzenie z drewna trzeba co kilka lat malować, z kolei ogrodzenie metalowe narażone jest na rdzę. Dlatego coraz większe grono osób decyduje się na ogrodzenie z deski kompozytowej, które idealnie imituje drewno, jednak jest od niego zdecydowanie trwalsze. W związku z czym płot prezentuje się idealnie przez długie lata.

Koszt wykonania ogrodzenia z deski kompozytowej jest bardzo zróżnicowany. Cena zależy chociażby od wyboru modelu deski, długości płotu oraz sposobu jego montażu. Ogrodzenia mogą być bowiem montowane na betonowych lub metalowych słupkach, jak również posiadać podstawę z betonu lub kamienia. Jak widać, dzięki deskom kompozytowym można stworzyć ogrodzenie według indywidualnych upodobań.

Taras z desek kompozytowych

Powierzchnia tarasu jest zazwyczaj intensywnie użytkowana przez domowników i odwiedzających ich gości. Podłodze nie sprzyjają także promienie słońca, śnieg i deszcz. Warto zatem zainwestować w produkt, który charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie i działanie innych niekorzystnych zjawisk.

Jak już wcześniej wspomniano, deska kompozytowa to rozsądny kompromis pomiędzy drewnem oraz innymi materiałami wykończeniowymi. Warto odwiedzić stronę internetową DobreTarasy.pl i przekonać się, jakie możliwości aranżacyjne można uzyskać z kompozytu. W grę wchodzą nie tylko proste, ale również zaokrąglone elementy tarasu oraz zabudowa donic i innych miejsc, w których można posadzić kwiaty.

Elewacja z desek kompozytowych

Na koniec warto zaznaczyć, że deska kompozytowa to także sprawdzony pomysł na elewację. Tego typu rozwiązanie jest często stosowane także w nowopowstałych budynkach. Deski elewacyjne z kompozytu pozwalają na uzyskanie estetycznego wykończenia, a przy tym są niezwykle odporne na uszkodzenia.

Kompozytowa deska elewacyjna nie wymaga pielęgnacji, ani konserwacji. Zamawiający ma do wyboru szeroką paletę kolorów i odcieni drewna. Dzięki temu można stworzyć oryginalną i jednocześnie niezwykle stylową dekorację domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here