Dobre drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych komponentów, jaki należy uwzględnić podczas budowy domu. Zarówno pod względem funkcjonalności, bezpieczeństwa, jak i estetyki. Jest to element, którego przeznaczeniem jest wieloletnia wytrzymałość. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi tak, aby był to trafiony zakup spełniający wszelkie oczekiwania?

Szeroki wybór drzwi — Kraków siedzibą firmy Oknoplast — producenta oferującego pełną gamę wysokiej jakości produktów.

Wydawać by się mogło, że drzwi mają jedynie oddzielać dostępu do wnętrza domu. Czy na pewno? Oczywiście, mają za zadanie chronić mieszkańców przed włamaniem, ale ponadto izolować przed utratą ciepła, wiatrem, czy hałasem z zewnątrz, a także być wytrzymałe na uszkodzenia i dodatkowo być estetyczną wizytówką całego budynku. Dlatego tak ważne jest, aby zakup ten był w pełni przemyślany. Należy pamiętać, aby drzwi cechowały się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Posiadały wysoki współczynnik izolacji akustycznej i termicznej, a także wykazywały niski współczynnik przenikania ciepła.

Drzwi do zadań specjalnych – na co zwrócić uwagę

Aby drzwi spełniały wszystkie z wymienionych cech, należy dobrać odpowiedni rozmiar, kształt i materiał, z jakiego zostaną wykonane. Warto również wcześniej ustalić, w którą stronę drzwi będą się otwierać. Większość z nich – ze względu na funkcjonalność otwiera się na zewnątrz. Sprawia to, że pomieszczenie jest bardziej szczelne i mniej narażone na warunki pogodowe jak wiatr i deszcz. Jest to ważne, gdy drzwi prowadzą bezpośrednio do pomieszczeń użytkowych. Ponadto, jeżeli do drzwi prowadzą schody zewnętrzne, należy pamiętać o zagospodarowaniu przestrzeni na podest, aby podczas otwierania nie było konieczności powracania na stopnie. To zdecydowanie zwiększy komfort wchodzenia do wnętrza domu. Dodatkowym atutem będzie zadaszenie, które ochroni przed słońcem czy opadami.

Dobry materiał – z czego wykonane są drzwi zewnętrzne

Podczas wyboru drzwi kluczowym kryterium jest materiał, z jakiego wykonane są drzwi. Istnieją modele jednoskładnikowe, a także łączące w sobie różne materiały. Oknoplast posiada w swojej ofercie drzwi stworzone z różnego rodzaju materiałów. Warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału drzwi są wykonane również pod względem stylu budynku – nie każde drzwi bowiem pasują do każdego stylu. Materiały, z jakich produkowane są drzwi to:

  • PCV – wykonane z tworzywa sztucznego są lekkie i łatwe w montażu. Dzięki dowolnej okleinie istnieje dużo wariantów kolorystycznych. Niejednokrotnie modele wzmacniane są elementami stalowymi i aluminium. Posiadają wysoką izolację cieplną i akustyczną. Powstałe uszkodzenia ciężko jest naprawić.
  • Aluminium – drzwi z tego materiału są wysoce dźwiękoszczelne, ale mało odporne na uszkodzenia. Wypełnione są pianką, wełną mineralną lub styropianem.
  • Stal – wysoce odporna na uszkodzenia. Dla uzyskania lepszego efektu wizualnego drzwi wykończone są materiałem imitującym drewno lub pomalowane. Wadą jest ich duży ciężar.
  • Drewno – cechuje się wysoką dźwiękoszczelnością i niską przepuszczalnością cieplną. Drewno natomiast jest podatne na wilgoć i wpływ czynników atmosferycznych.
  • Włókno szklane – najczęściej występuje w połączeniu z innymi materiałami jak drewno czy PCV. Cechują się dobrą termoizolacją.

Wybierając drzwi, warto zwrócić uwagę na cechy materiału, z jakiego są wykonane, ich wytrzymałość, a także dobrać odpowiedni kształt do stylu budynku. Proste i eleganckie drzwi świetnie sprawdzą się w nowym budownictwie, natomiast drewniane ze żłobieniami odnajdą się w stylu rustykalnym. Te i wiele innych modeli i wzorów odnaleźć można w ofercie na stronie firmy Oknoplast.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here