Domowy warsztat – co powinno się w nim znaleźć

Domowy zestaw narzędzi to coś, co warto mieć w swoim domu na wypadek jakiejkolwiek awarii czy usterki. Choć nie są używane często, od czasu do czasu przydadzą się w każdym mieszkaniu. Dzięki takim sprzętom możemy sobie poradzić z bardzo wieloma usterkami samodzielnie, bez pomocy fachowca. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym przedstawiamy najważniejsze narzędzia, które powinny znaleźć się w każdym domu.

Dlaczego warto inwestować w narzędzia do domowego warsztatu?

Inwestycja w dobrej jakości narzędzia ręczne do użytku domowego to zawsze dobry pomysł. Choć kosztują one nieco więcej niż te, które kupimy w każdym markecie, z pewnością posłużą nam o wiele dłużej. Co więcej, dzięki nim wykonanie drobnych prac naprawczych, takich jak naprawa kranu czy przykręcenie półki będzie trwało dosłownie kilku minut, a wykonana praca z pewnością będzie w 100% skuteczna. Ponieważ zakup takich narzędzi może być dużym wydatkiem, warto pamiętać, że nie wszystkie musimy kupować za jednym razem. Dobre sprzęty warto kompletować stopniowo. Najlepiej jest zacząć od tych podstawowych, czyli śrubokrętów, młotka, obcęgów czy klucza francuskiego. Samodzielnie wykonane naprawy to nie tylko dużo oszczędność pieniędzy, ale również sposób na to, by podszkolić swoje umiejętności złotej rączki.

Dlaczego warto samodzielnie naprawiać domowe usterki?

Chyba każdemu z nas zdarzyło się trafić na „fachowca”, który w rzeczywistości okazał się być chałturnikiem, a jego praca nie miała nic wspólnego z profesjonalizmem. Właśnie dlatego, by oszczędzić sobie nerwów, warto na początku spróbować naprawić usterkę samodzielnie. W Internecie znajdziemy dziś mnóstwo poradników wideo, w których krok po kroku przedstawiona jest instrukcja naprawy poszczególnych sprzętów domowych. Co więcej, samodzielne usuwanie usterek to także oszczędność pieniędzy. Niestety, cenniki specjalistów niekiedy potrafią szokować.

Co warto mieć w swoim domowym warsztacie?

W swojej domowej skrzynce z narzędziami czy w garażu warto więc kompletować zestaw narzędzi, które przydadzą się podczas reperowania domowych usterek oraz awarii. Niezbędny z pewnością okażą się młotki gumowe, a nawet dwa – jeden mały, a drugi duży (do różnego rodzaju prac). Bardzo ważnym narzędziem jest również wkrętak, najlepiej taki z wymiennymi bitami oraz wkrętak instalacyjny, który pozwoli sprawdzić instalację elektryczną.

Poza tymi narzędziami dobrze jest zainwestować także w szczypce wielofunkcyjne, które są niezawodne nie tylko do cięcia, ale również odkręcania i podtrzymywania badź szczypce segera. W swojej skrzynce warto znaleźć również miejsce na obcęgi, odpowiednie do wyjmowania maleńkich przedmiotów oraz do poważania. Akcesoriami, których nie powinno zabraknąć w domu jest także latarka (gdy zabraknie prądu), poziomnica (by równo powiesić półkę lub obraz), miarka, nożyk introligatorski (doskonały do cięcia tapet, kartonów czy papieru), a także klucz płasko-oczkowe w różnych rozmiarach. Niezbędne będą także drobne elementy, takie jak gwoździe, śrubki czy kołki.

Jeśli zaś zależy nam na zaawansowanych narzędziach do specjalistycznych prac, naprawdę warto zainwestować w dobrej jakości elektronarzędzia, takie jak wiertarka, wkrętarka czy szlifierka. Oczywiście dobór konkretnych sprzętów zależy od naszych potrzeb oraz możliwości, jednak na początku swojej drogi dobrze jest mieć choć podstawowe elektronarzędzia. Z czasem z pewnością potrzeby się zwiększą i konieczne będzie dokupienie kolejnych sprzętów.

Artykuł powstał przy wspólpracy ze sklepem techniczno-narzędziowym EBMiA.pl oferujący narzędzia ścierne

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here