Firany panele – czy warto kupić i gdzie się sprawdzą?

0
3287

To prawda, że nasze okna są wizytówką naszego domu. Przecież to co stoi na parapecie czy zwisa wzdłuż okna, jest dobrze widoczne dla przechodniów. Nasze Panie Domu przywiązują więc ogromną wagę do wystroju wnętrza domów, w tym przypadku także okien. Oczywiście ważnym aspektem są tutaj czyste okna. Częste ich mycie niestety jest konieczne, że względu na fakt, jak podatne są one na zanieczyszczenia. Jednak odpowiednie ozdoby w postaci zasłon czy firan odgrywają ogromną rolę.

Tradycyjne firany to dobre rozwiązanie dla każdego. Są one proste, klasyczne, ale zwracają uwagę swoim wdziękiem. Nowoczesne modele firanek, które zasypują w ostatnim czasie rynek sprzedaży to tak zwane firanki panele. Ta nowość w swoim unikalnym wyglądzie wygląda naprawdę świetnie.

Jednak ten rodzaj firan nie będzie odpowiedni do każdego pomieszczenia, zatem w jakich wnętrzach sprawdzają się firany panele?

Oczywiście wiadome jest to, że ozdobę tę można użyć w każdego typu pomieszczeniach, czy to kuchnia czy pokój dziecka. Popularne jest jednak stosowanie firanek paneli w nowocześnie urządzonych domach, gdzie widnieją duże przeszklone powierzchnie. Daje to wspaniały efekt, a nasze mieszkanie wygląda na przyrządzone ze smakiem i stylowo. Odpowiedni dobór kolorów i wzoru paneli sprawdzi się również w niedużym studenckim mieszkaniu.

Firanki panelowe to w pewnym sensie przeciwieństwo firan normalnych, marszczonych. Ich struktura jest gładka, co sprawia, że są one bardzo praktyczne w zawieszeniu. Zdecydowanie ich fenomen opiera się na tym, że powieszone blisko siebie, razem tworzą wspaniały obraz. Jednak każdy panel wiszący osobno, również może tworzyć własną, wspaniałą kompozycje wzorów i barw. Ogromnym plusem tego typu firan jest z pewnością ich materiał. Mimo tego, że są wielokrotnie zasuwane i rozsuwane w ciągu dnia, nie gniotą się one, tak jak to klasyczne firanki.

Zawieszenie firan panelowych również nie stanowi większego problemu. Mają one wmontowane metalowe wieszaki, które ułatwiają zawieszenie. Wystarczy przełożyć je odpowiednio na karnisz nad naszym oknem. Producenci jednak jasno mówią o tym, że nie polecają ich wieszania na klasycznych żabkach, używanych przy standardowych firanach. Im bardziej firany te zyskują na popularności, tym częściej pojawiają się pomysły własnoręcznego szycia tych ozdób. Otóż jest to możliwe. Potrzebne do tego będzie odpowiednie wymierzenie okna, ale konieczne jest również wzięcie zapasu.

Jeśli zależy nam na pięknym wystroju naszego domu, firanki panelowe ze sklepu https://alena-firany.pl/gotowe-firany-panele.html to świetny wybór, który z pewnością rozświetli nasze mieszkania.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here