Beton architektoniczny

Beton jest materiałem budowlanym, który jest doskonale znany od wielu lat. Nie każdy jednak wie, że istnieje jego odmiana, którą z powodzeniem można używać w domach i mieszkaniach. Beton architektoniczny, bo o nim mowa, coraz częściej staje się elementem wyposażenia wnętrz. O tym, do jakich pomieszczeń pasuje i jak go wykorzystać w swoim mieszkaniu dowiecie się z poniższego artykułu.

Moda na beton

Od kilku lat obserwujemy rosnące zainteresowanie betonem architektonicznym – mówi nasza rozmówczyni. Wynika to przede wszystkim z popularyzacji nowoczesnych form wykończenia wnętrz. Coraz większa liczba Polaków decyduje się na wybór stylu industrialnego przy zmianie wizerunku mieszkania. Jego integralną częścią jest beton.

Betonowe płaszczyzny nie tylko trafiają do wnętrz. Ich surowość oraz chropowata powierzchnia doskonale sprawdzają się przy wykańczaniu elewacji. W tym przypadku beton architektoniczny ma jeszcze jedną przewagę nad innymi materiałami – jest bardzo wytrzymały. Dobrze radzi sobie z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Taka powierzchnia dłużej utrzymuje swój oryginalny wygląda niż na przykład tynki, opowiada Małgorzata z firmy Betoniarnia Kraków.

Beton we wnętrzach – gdzie pasuje?

Poniżej kilka inspiracji, jak można wykorzystać beton w swoim mieszkaniu lub domu. Gdzie sprawdzi się on najlepiej?

Beton na ścianach w nowoczesnym salonie

Jak przekonuje Pani Małgorzata z betoniarnia Kraków – beton doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Jest prosty, odrobinę surowy, a jednocześnie bardzo elegancki. Gama możliwości jego wykorzystania jest bardzo szeroka – może pokrywać niewielki kawałek ściany lub stanowić główny motyw dekoracyjny.

Architektoniczna odmiana betonu najlepiej sprawdzi się w salonie, szczególnie jeśli jest on zaplanowany w loftowym stylu. Szara ściana idealnie uzupełni obecność cegieł, drewna oraz szkła – materiałów charakterystycznych dla industrialnego stylu. Warto pamiętać, że wykorzystanie dekoracyjnej odmiany betonu niesienie ze sobą sporo możliwości – przede wszystkim można dowolnie modyfikować kolor oraz fakturę mieszanki.

Nie tylko w chłodnym otoczeniu – wykorzystanie betonu

Mimo że naturalnym środowiskiem betonu architektonicznego są pomieszczenia utrzymane w chłodnym stylu, to materiał ten doskonale sprawdzi się także w cieplejszym otoczeniu. Tutaj warto go zestawić z żywymi kolorami oraz drewnem. Takie połączenie da wrażenie przytulności, której oczekują właściciele niewielkich salonów oraz sypialni, również tych dziecięcych.

Beton architektoniczny w kuchni i łazience

Beton architektoniczny ma również bardzo praktyczną stronę. Jest wytrzymały, odporny na działanie wody i różnice temperatur. Taki zestaw cech sprawia, że świetnie sprawdza się on w kuchniach oraz łazienkach. Dodaje im stylu i akcentu nowoczesności, a jednocześnie zapewnia wygodę utrzymywania czystości. Potwierdza to tylko, że beton architektoniczny jest rozwiązaniem bardzo praktycznym, na które warto zwrócić uwagę przy budowie domu, czy też remoncie mieszkania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here